Всі чоловіки — дальтоніки

Хоча класичний дальтонізм трапляється не більше ніж у 10% чоловіків, майже всі з них неправильно сприймають кольори. Як правило, такі порушення обумовлені геном, відповідальним за сприйняття червоної частини спектра, пише neboley.com.

Цей ген, що розташований в X-хромосомі, носить назву OPN1LW (opsin 1, long-wave-sensitive) і кодує пігмент, чутливий до довгохвильового світла.

Як з'ясували Брайан Вереллі і Сара Тишков з Державного університету Арізони (США), у цього гена є більше 80 різновидів. Це в три рази більше, ніж у інших генів людини. За даними дослідників, сприйняття червоної частини спектра у чоловіків здатні порушити навіть деякі з нормальних варіантів OPN1LW. Для жінок це не характерно, оскільки у них є дві копії такого гена -- батьківська і материнська, які компенсують дефекти одне одного.

Чоловіки ж мають лише материнську копію, і тому часто невірно бачать червоний колір. Тепер зрозуміло, чому жінка розрізняє малиновий, бордовий і червоний, а для чоловіка ці кольори здаються однаково ”червоними”.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Хтось трохи промерз -- і вже застудився, а комусь ніякі віруси не страшні.
У Сполучених Штатах через зараження стiйкими до медикаментiв  бактерій щороку помирає понад 100 тисяч пацiєнтiв лiкарень.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.