Якщо органiзм вiдчуває змiни погоди, перевірте нирки та печiнку

Літо славиться не лише теплою погодою, а й частими її змiнами, притiм нерiдко пiсля спеки несподiвано буває гроза. I хоча таке погодне явище триває зазвичай недовго, встигає завдати шкоди нашому здоров'ю. Адже напередоднi грози чимало
людей потерпає через бiль у суглобах, бiль голови, загострення деяких хвороб.

Та чому таке стається?

-- Проблема криється у двох чинниках, мова про рiзку змiну погоди й розвиток в органiзмi людини певних хронiчних недуг, -- пояснює Руслан Добровольський, сiмейний лiкар. -- Почнiмо з того, що гроза -- не просто метеорологiчне явище, котре супроводжується дощем, їй передує змiна атмосферного тиску. А саме на цей
показник найбiльш виражено реагує органiзм людини. Вважають, що такого роду змiну погоди вiдчувають лише особи, котрi належать до категорiї так званих метеочутливих людей. Але насправдi йдеться про чималий перелiк хвороб, котрi змушують органiзм у буквальному сенсi вiдчувати грозу, зокрема серцево-судиннi недуги, захворювання суглобiв, порушення в роботi вегетативної нервової системи.

-- Почнiмо з серцевих недуг. У чому полягає залежнiсть мiж  станом сердечникiв i наближенням грози?

-- Судини нашого органiзму реагують на показники атмосферного тиску. Перед грозою в атмосферi вiдбувається певне напруження, рiзко змiнюється тиск, спершу знижується, а тодi пiдвищується, на що реагують барорецептори судин головного мозку. У здорової людини пiд час таких змiн погоди задiюються адаптацiйнi процеси, тому судини легко долають проблему.

А якщо судини зазнали ураження, якщо їх еластичнiсть порушена, вони рiзко звужуються, але погано розширюються. Запускається ланцюжок реакцiй, як-от порушення венозного вiдтоку, через що судини переповнюються кров'ю, починають тиснути на больовi рецептори, спазмувати. Це провокує бiль голови в гiпертонiкiв.
Гiпотонiки ж потерпають через знесиленiсть, запаморочення, розвивається нав'язлива сонливiсть.

Тодi як пiд час грози атмосферний тиск нормалiзовується, тривожнi симптоми зникають. Навiть бiльше, пацiєнти зазначають, що пiд час i пiсля грози почуваються бадьорими й сповненими сил.

Однак небезпечною в таких ситуацiях є бездiяльнiсть в очiкуваннi, коли ж нарештi почнеться гроза, мовляв, треба ще трiшки потерпiти, i менi стане легше. Це загрожує раптовим загостренням недуги й погiршенням стану хворого. Тож при гiпертонiї варто коригувати режим вживання й концентрацiю лiкiв, а при гiпотонiї та критичному падiннi артерiального тиску треба змiнити режим дня, зменшити
навантаження, випити горнятко кави чи мiцного чаю. А загалом для нормалiзацiї судинного тонусу медики часто рекомендують прийняти курсом аскорбiнову кислоту (вiтамiн С позитивно впливає на стан судин).

До речi, буває, що зi скаргами на погiршення самопочуття перед грозою звертаються пацiєнти, котрi не мають перелiчених хвороб. Тодi варто перевiрити роботу вегетативної нервової системи, саме вона вiдповiдає за тонус судин.

-- А чому ж тодi на це реагують ще й суглоби?

-- Як i в попередньому випадку, причина полягає у стрибках атмосферного тиску, адже через це змiнюється тиск у порожнинi суглобiв. А бiль виникає, якщо суглоби ураженi артритом, артрозом, остеоартрозом, ревматизмом, полiартритом,
травмами. Iншими словами, на грозу реагують скомпрометованi хворобами суглоби, тому й з'являється реакцiя на такого роду змiну погоди (починають нити, виникає бiль). У таких ситуацiях допомагають протизапальнi мазi й вiдпочинок.

До речi, може статися, що болем суглобiв на змiну погоди органiзм реагує внаслiдок проблем iз нирками чи печiнкою. Тодi з органiзму не виводяться в повному обсязi шкiдливi речовини, котрi згодом осiдають у суглобах. Тож боротись у таких випадках слiд iз першопричиною погiршення самопочуття пацiєнта.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:15
Оціночні дані вказують на існування від 350 000 до 1 000 000 вірусів, що здатні інфікувати всі хребетні організми на Землі!
11:00
Медики не радять пацієнтам постійно лежати в однаковій позиції.
17:00
Меланін зменшує вразливість шкіри до сонячних променів. А там, де пігмент лягає нерівномірно, утворюються плями.
11:00
Перегляд таких фільмів може як зруйнувати стосунки, так і додати їм більшої розкутості, кажуть сексологи.
20:00
Психологи кажуть, що в деяких людей навiть розвивається еритрофобія - страх зашарітися.
11:00
Тренований пес здатен вловити ароматичну молекулу, розчинену у 20-тонній цистерні води, кажуть експерти.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.