Джерелом небезпечної для дітей інфекції можуть бути канарки і папуги, а найчастіше голуби

Ваша дитина тішиться, коли на майданчику голуби їдять у неї просто з рук, а у вашій квартирі живуть співоча канарка чи барвиста папуга? 

На жаль, близьке сусідство з пернатими може бути небезпечним. І
якщо улітку хтось із родини несподівано має ГРВІ, бронхіт чи пневмонію, не виключено, що це -- пташина хвороба.

-- Інфекції, що вражають птахів, нерідко небезпечні й для людей, -- пояснив 
Михайло Андрейчин, доктор медичних наук, президент Асоціації інфекціоністів України. -- Доволі часто -- це хламідії. Цей специфічний збудник має ознаки і вірусів, і бактерій. На найбільший ризик заразитися хламідіями від птахів наражаються працівники аграрних підприємств, зоомагазинів, власники хатніх
канарок і папуг. До речі, термін "пситакоз" (хвороба папуг) виник саме тоді, коли наприкінці позаминулого століття у Франції стався один із перших спалахів атипової пневмонії у власників завезених з Бразилії папуг. Згодом захворювання отримало загальну назву "орнітоз", адже було встановлено, що його джерелом можуть бути понад 100 видів птахів.

-- Як же потрапляє ця інфекція в організм людини і якими є перші
ознаки хвороби?

-- Даних про те, що людина може заразитися орнітозом від людини, немає. Джерелом хламідій є інфіковані тварини, що виділяють збудників з фекаліями, слизом. Бруд змішується з пилом і може довго жити там, оскільки хламідії добре переносять висушування. Невеличкий вітерець -- й інфекція потрапляє на
слизову оболонку людини, розмножується у дихальних шляхах, накопичується. Це триває від тижня до місяця.

А далі хвороба починається, як правило, гостро: з високої температури, болю голови, у м'язах і суглобах. Хворий скаржиться на біль у горлі, іноді кон'юнктивіт, нежить, це може нагадувати ГРВІ. Але якщо хламідії потрапили в легені, то через кілька днів з'являються ознаки ураження легень -- кашель, задишка. За деякими даними, до 10% пневмоній мають саме хламідійну природу.

Небезпечно, що з кров'ю хламідії можуть потрапляти і в центральну нервову систему, тоді у хворого можуть розвинутися менінгіт, енцефаліт. І з наслідками таких форм орнітозу впоратися набагато складніше. Хламідії специфічні й тим, що вони роблять організм чутливим до багатьох інфекцій, а нерідко на тлі орнітозу
розвиваються й інші інфекції. Тому так важливо з перших днів визначитися з правильним діагнозом і розпочати грамотну терапію. У цьому допомагають, зокрема, спеціальні методи діагностики крові. А от вакцини проти орнітозу, на жаль, не існує. Навіть перехворівши на цю недугу, людина не набуває до збудника
стійкого імунітету.

-- Як вберегтися від пташиної хвороби?

-- У той момент, як хтось підсипає птахам чергову порцію корму, і пернаті радісно злітаються на поживу, здіймаючи хмару пилу, разом з ним у дихальні шляхи людини може потрапити зараза. Тож власникам пернатих слід захищати свої дихальні шляхи респіратором. Після прибирання у клітці ретельно мийте руки, бо інфекція може потрапити в організм і з брудних рук. Якщо у вашому помешканні
постійно живуть канарка чи папуга, не дозволяйте пташці, літаючи, залишати сліди випорожнень на меблях і стінах. А при перших ознаках нездужання несіть улюбленця у ветклініку.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:13
За даними Національної служби здоров'я України, 20% закладів, що подали заяви на укладення договорів із пацієнтами, - приватні клініки та лікарі-ФОПи.
18:25
Ознакою захворювання є погіршення пам'яті, коли забуваються насамперед поточні події.
16:35
Найчастіше харчі забруднюються поліциклічними ароматичними вуглеводнями (ПАВ), нітрозамінами (НА) та важкими металами.
10:27
Документ про повну вакцинацію дитини продають всього за 400, лікарняний - за 200, а довідку про вагітність - за 300 гривень.
09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.