Молоко при харчових отруєннях? У жодному разі!

При харчових отруєннях головне - вiдразу промити шлунок та прийняти сорбенти

Влiтку нiхто не застрахований вiд харчового отруєння. Його можуть спричинити м'яснi та молочнi вироби, риба, навiть звичайнi овочевi салати -- адже через спеку багато продуктiв дуже швидко псуються та стають небезпечними. Скажiмо, салат зi сметаною зберiгається лише двi години, пiсля чого у ньому починають розмножуватися хвороботворнi бактерiї.

Що ж робити, коли вiдчуваєш, що з'їв "щось не те"?

-- Вже при перших ознаках отруєння -- а це головний бiль, нудота, блювота, пронос, слабкiсть -- треба якнайшвидше промити шлунок, -- каже Оксана Доценко, сімейний лікар. -- Для цього використовують велику кiлькiсть теплої кип'яченої води, пiсля чого треба викликати блювоту (для цього натискати пальцем на корінь язика). Якщо є можливiсть, зробiть очисну клiзму.

Далi обов'язково приймiть сорбенти, якi зв'язують та виводять токсини. Це може бути ентеросгель, смекта, активоване вугiлля, сорбекс. А ще при отруєннi треба багато пити -- щоб вивести з органiзму токсини. Пiсля першої допомоги вiдразу покажiться лiкарю.

-- А це обов'язково? Можливо, є якiсь домашнi методи? Скажiмо, є такий рецепт, що при отруєннях треба пити молоко...

-- У жодному разi! При гострих харчових отруєннях молоко лише нашкодить. А при отруєннях грибами молоко взагалi протипоказано.

Що стосується вiзиту до лiкаря, то вiн мажє бути обов'язковим. Адже треба обстежити живiт -- можливо, у пацiєнта не отруєння, а гострий апендицит. Крiм того, зважаючи на те, що ви їли та чим, власне, отруїлися, буде призначене лiкування.

-- При отруєннях треба пити антибiотики?

-- Як правило, призначаються антибактерiальнi препарати, якi дiють на умовно патогеннi мiкроорганiзми, якi викликали отруєння. Причому треба пропити повний курс цих лiкiв, адже будь-яке отруєння, навiть "легке", б'є по центральнiй нервовiй системi, органам травлення, серцю. Курс лiкування має становити не менше п'яти днiв.

-- Чи допомiжнi при отруєння вiдвари трав?

-- У гострому перiодi вони не допоможуть. Можна попити трав'янi чаї, скажiмо, з ромашки та м'яти, але вже у реабiлiтацiйний перiод. Щоб органiзм оговтався пiсля отруєння, певний час раджу вживати дiєтичну iжу -- тiльки парене, варене або  тушковане, нiяких майонезiв та кетчупiв.

-- Як можна захиститися вiд харчових отруєнь?

-- Найголовнiше -- дотримуватися правил гiгiєти. Обов'язково ретельно мити овочi та фрукти перед вживанням. Молочнi та м'яснi продукти купляйте тiльки у магазинах, а не з рук. I пам'ятайте, що готовi страви влiтку зберiгаються менше, нiж добу, навiть у холодильнику. А, скажiмо, рiзанi салати з додаванням сметами -- взагалi до двох години. Тому їх бажано з'їдати вiдразу пiсля приготування.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
15:35
Дієтологиня розробила раціони харчування для кожного учасника за схемою, якою можете скористатися і ви.
14:25
У Києві показник захворюваності на грип та ГРВІ є нижчим епідемічного порогу.
07:07
Куріння кальяну має прямий зв‘язок з онкологією легень, ротової порожнини, стравоходу, шлунка, з серцево-судинними захворюваннями, хронічним обструктивним захворюванням легень, чоловічим безпліддям.
21:54
"Зелені" райони знижують рівень стресу та рівень серцево-судинних хвороб.
16:17
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.