Кліщі виявилися корисними для... серця

Кліщі можуть не тільки заражати, а й лікувати

Ми знаємо кліщів тільки як носіїв вірусу енцефаліту та інших небезпечних хвороб, але насправді ці комахи можуть рятувати життя. За даними нового дослідження з Університету Оксфорда (Великобританія), білки, які містяться в слині кліща, можуть бути використані для лікування потенційно небезпечних захворювань серця.

Наприклад, міокардитом страждають переважно молоді люди, це відбувається через поширення вірусів і потрапляння їх у серцевий м'яз з кров'ю. Потрапляння вірусів в серці викликає викид хімічних речовин хемокінів, які залучають клітини, що в підсумку викликають запалення. За даними університету, приблизно 30% випадків міокардиту переходить в серцеву недостатність.

На щастя, білок з слини кліща під назвою evasins, який зазвичай дозволяє безболісно харчуватися кров'ю носія і купірує запалення, викликане проникненням ззовні, може зняти запалення, викликане вірусами. Підгрупа білка P991_AMBCA здатна блокувати дії хемокінів, пише fainaidea.com.

“З цим останнім дослідженням ми зможемо взяти від кліща для створення антизапальних стратегій і конструкцій рятувальної терапії від небезпечного стану серця, - каже професор Шоумо Бхаттачарія, провідний автор дослідження. -- Ми можемо також використовувати ті ж препарати для лікування інших хвороб, де запалення відіграє велику роль, таких як інфаркт, інсульт, панкреатит і артрит”.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.