Кліщі виявилися корисними для... серця

Кліщі можуть не тільки заражати, а й лікувати

Ми знаємо кліщів тільки як носіїв вірусу енцефаліту та інших небезпечних хвороб, але насправді ці комахи можуть рятувати життя. За даними нового дослідження з Університету Оксфорда (Великобританія), білки, які містяться в слині кліща, можуть бути використані для лікування потенційно небезпечних захворювань серця.

Наприклад, міокардитом страждають переважно молоді люди, це відбувається через поширення вірусів і потрапляння їх у серцевий м'яз з кров'ю. Потрапляння вірусів в серці викликає викид хімічних речовин хемокінів, які залучають клітини, що в підсумку викликають запалення. За даними університету, приблизно 30% випадків міокардиту переходить в серцеву недостатність.

На щастя, білок з слини кліща під назвою evasins, який зазвичай дозволяє безболісно харчуватися кров'ю носія і купірує запалення, викликане проникненням ззовні, може зняти запалення, викликане вірусами. Підгрупа білка P991_AMBCA здатна блокувати дії хемокінів, пише fainaidea.com.

“З цим останнім дослідженням ми зможемо взяти від кліща для створення антизапальних стратегій і конструкцій рятувальної терапії від небезпечного стану серця, - каже професор Шоумо Бхаттачарія, провідний автор дослідження. -- Ми можемо також використовувати ті ж препарати для лікування інших хвороб, де запалення відіграє велику роль, таких як інфаркт, інсульт, панкреатит і артрит”.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:43
Коли ви востаннє були в лікаря: п'ять, десять чи надцять років тому?
18:43
Медогляди потрібні навіть тим, хто вважає себе цілком здоровим, наголошують лікарі.
14:29
12 травня відзначають Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
16:25
"У пацієнтів виникають проблеми зі зачаттям дитини. При чому, як у чоловіків, так і в жінок".
13:05
Поки ми п'ємо каву, наука не стоїть на місці: вчені з Ізраїлю надрукували серце на 3Д-принтері. А в США його створюють, використовуючи органи тварин.
15:11
За статистикою, тiльки 3% клiщiв, що мають борелiї, передають їх людинi.
15:57
Чому вітрянку вважають дитячою хворобою, але хворіють і дорослі? Скільки часу пацієнт має перебувати в ізоляції та чи можна вакцинуватися?
14:26
Найточніший тиск ранковий - виміряний після пробудження до сніданку, кажуть лікарі.
09:39
Бензопірен є стимулятором онкопроцесів в організмі людини. Тому вживання цього канцерогену навіть у невеликій кількості небезпечне для здоров'я.
19:18
Якби такі таблетки були зроблені з природних речовин, то одна пігулка мала б розмір м'ячика для настільного тенісу.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.