Кліщі виявилися корисними для... серця

Кліщі можуть не тільки заражати, а й лікувати

Ми знаємо кліщів тільки як носіїв вірусу енцефаліту та інших небезпечних хвороб, але насправді ці комахи можуть рятувати життя. За даними нового дослідження з Університету Оксфорда (Великобританія), білки, які містяться в слині кліща, можуть бути використані для лікування потенційно небезпечних захворювань серця.

Наприклад, міокардитом страждають переважно молоді люди, це відбувається через поширення вірусів і потрапляння їх у серцевий м'яз з кров'ю. Потрапляння вірусів в серці викликає викид хімічних речовин хемокінів, які залучають клітини, що в підсумку викликають запалення. За даними університету, приблизно 30% випадків міокардиту переходить в серцеву недостатність.

На щастя, білок з слини кліща під назвою evasins, який зазвичай дозволяє безболісно харчуватися кров'ю носія і купірує запалення, викликане проникненням ззовні, може зняти запалення, викликане вірусами. Підгрупа білка P991_AMBCA здатна блокувати дії хемокінів, пише fainaidea.com.

“З цим останнім дослідженням ми зможемо взяти від кліща для створення антизапальних стратегій і конструкцій рятувальної терапії від небезпечного стану серця, - каже професор Шоумо Бхаттачарія, провідний автор дослідження. -- Ми можемо також використовувати ті ж препарати для лікування інших хвороб, де запалення відіграє велику роль, таких як інфаркт, інсульт, панкреатит і артрит”.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

15:00
Юлія Микитин, Володимир Войтишин, Володимир Шевченко та Юлія Ткалич ' чотири учасники проекту газети Експрес ' продовжують свій марафон зі схуднення.
00:53
Британські медики провели дослідження того, який зріст найкраще гарантує секс. Виявилось, що в цьому плані ефективніше бути високим.
23:22
Побутує думка, що міцні напої допомагають зігрітися. Втім, лікарі кажуть, що це не правда.
18:30
Часто гострий зубний біль виникає зненацька.
16:40
Вам знадобляться чорна редька та мед. Однак протизастудною дією цілющі властивості цього коренеплода не обмежуються.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.