Лікар назвав олію, яка допоможе при герпесі

Вiрус герпесу може вражати очi, печiнку, легенi та мозок. Про таке попередили  лікарі. 

-- Цей збудник люди отримують ще в ранньому дитинствi вiд оточення -- переважно батькiв, -- розповiдає професор Михайло Андрейчин, лiкар-iнфекцiонiст, епiдемiолог, доктор медичних наук, дiйсний член Нью-Йоркської академiї наук. -- У першi роки пiсля народження в половини дiтей уже є цей вiрус. З вiком вiдсоток
iнфiкованих збiльшується до 80 -- 90%. Вважається, що майже всi дорослi живуть iз вiрусом простого герпесу (I типу) -- вiн у прихованiй (латентнiй) формi зберiгається на слизових оболонках упродовж усього життя.

-- Коли вiн проявляється?

-- Коли в результатi перевтоми, сильного стресу чи гарячки, спричиненої якоюсь хоробою, знижується iмунiтет,  вiрус простого герпесу активiзується. Iнодi це стається у жiнок пiд час менструальних циклiв. Тодi на слизових оболонках губ,
рiдше на щоках, повiках i навiть у вушних раковинах виникають висипи, якi супроводжуються свербежем i неприємними больовими вiдчуттями, iнодi високою гарячкою. Ознаки захворювання можуть проявлятися кiлька разiв упродовж року. Тому не слiд цiлуватися з людьми, у кого на губах ознаки цього захворювання.

Герпетична iнфекцiя здатна поширитися й на очi, що дуже небезпечно, бо може розвинутися слiпота. А вiрус II типу здатен  спричиняти герпетичний уретрит у чоловiкiв та жiнок.  Коли iмунна система дуже ослаблена, це може призвести й до
розвитку менiнгiту та менiнгоенцефалiту. Буває, уражається печiнка -- цей орган збiльшується, виникає жовтяниця. На тлi герпетичної iнфекцiї можуть виникати вториннi ускладнення. До прикладу, бактерiальна пневмонiя. Такi ускладнення герпетичної iнфекцiї дуже небезпечнi, особливо в малих дiток.

-- А як треба лiкувати герпес?

-- Лiкують герпетичну iнфекцiю амбулаторно -- у домашнiх умовах. Для цього використовують рiзнi мазi, зокрема, оксолiнову, iнтерферонову, теброфенову. Для швидшого загоєння та знеболення змащують мiсця з висипом шипшиновою або облiпиховою олiєю, новокаїном. А iнколи доводиться призначати антибiотики,
препарати, якi стимулюють вироблення противiрусного iмунiтету, гормональне лiкування i вводити специфiчний iмуноглобулiн. Є вакцина проти простого герпесу, проте її вводять лише тим хворим, у яких часто спостерiгаються рецидиви.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.