Лікарі розповіли, як участь у партнерських пологах впливає на лібідо чоловіків

Ще зовсім недавно чоловіки навіть не думали, що зможуть  бути при народженні своєї дитини. А зараз це вже стало традицією -- щороку дедалi більше майбутніх татусів зважуються на такий крок.

Для прикладу, за статистикою, у Британії 95% татів були присутніми під час пологів. А серед українців цей показник становить 52%, що також немало.

Попри те, у нашому суспільстві все ще побутує думка, що це не дуже корисно для стосунків чоловіка і жінки. Кажуть, зокрема, що чоловік після присутності на пологах може втратити інтерес до дружини... Як бути?

-- Почнімо з того, що вагітна жінка, коли переступає порiг пологового будинку, вже має певний стрес. Бо потрапляє у незвичні для себе умови, довкола неї -- незнайомі люди. Додайте той факт, що процес пологів непростий, тож не дивно, що багато майбутніх мам воліли би тiєї митi бачити поруч рідну людину, -- пояснює Ніла Ребекевша, лікар-гінеколог. -- Але таке рішення спершу має прийняти чоловік. Навiть більше, він має сам це запропонувати.  Бо інакше може статися, що на запитання жінки, чи не хоче він бути при народженні дитини, чоловікові якось 
незручно відмовити. Адже в перiод вагітності психіка жінки  дуже вразлива, от він і погоджується, аби її не образити. Хоча не готовий до такого випробування. Тож важливо, аби рiшення бути присутнім на пологах ухвалив спершу партнер, а
загалом його прийняти мають обидвоє.

До речі, буває, після партнерських пологів жінки шкодують, що наполягли 
на присутності чоловіка при народженні дитини.

-- Чому?

-- Треба розуміти, що пологи не є таким гарним процесом, яким його зображають у фільмах. Жінка сама не знає, як вона може повестися у цій ситуації, може втратити над собою контроль. То що вже говорити про реакцію чоловіка. Тому дехто iз жінок каже, що їм ніяково, бо чоловіки бачили їх у такому стані.

Тож обидвом варто пройти курси з підготовки до партнерських пологів. Там вчать, як поводитися, готують до того, що може статися. І лише опісля чоловік має прийняти остаточне рішення. А якщо перед самими пологами він відмовиться, не слід його осуджувати.

До речі, останнім часом на партнерські пологи жінки приходять не лише зі своїми чоловіками. Підтримати вагітну жінку такої важливої митi зголошуються мами, подруги, сестри, а нерідко і кiлька рідних людей одразу. Все для того, аби жінка почувалася спокійно, щоб вона могла сподіватись на підтримку близьких. Тоді
виникає відчуття, ніби біль вони ділять між собою, тож психологічно жінці стає легше, не так страшно, не так боляче.

Додам, що чоловік має розуміти: будь-якої митi він може вийти з пологової зали. Ніхто не змушуватиме його бути аж до закiнчення пологів, ніхто не засуджуватиме. Важливо, аби він не лише став підтримкою для жінки, а й не заважав лікарям
виконувати свою роботу.

-- Власне, основна увага лікарів при пологах має бути зосереджена на породіллі та дитині. Притiм абсолютно зайвим буде відволікання медиків на неадекватну реакцію чоловіка, -- додає Роман Капець, лікар-андролог. -- Тож потрібно зважати на психотип людини, буває, чоловіки не можуть бачити кровi, дехто з них 
зомлiває, коли дружина народжує.

-- А ще побутує думка, ніби після пережитого знижується лібідо в чоловіка...

-- Теоретично таке може статися, бо йдеться про певну психотравму. Можуть розвинутися комплекси й погіршитися стосунки у подружжя. Тож важливо, аби і чоловік, і жінка були готові до партнерських пологів, щоб між ними були
міцні стосунки. Тоді ніхто не пожалкує про таке рішення. До речі, часто буває, що батьківський інстинкт швидше прокидається в чоловіків, котрі були на партнерських пологах. Та й свою дружину чи кохану після цього вони починають цінувати ще дужче.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:15
Медики кажуть: зараз у лікарнях дуже багато хворих, які мають хвороби серця і дуже чутливі до перепадів атмосферного тиску.
15:08
“Мотивація - основний критерій успіху реабілітації”, - каже пацієнт Микола Вахрамєєв.
11:00
Пацієнт, якому навіть відпустка та щоденний багатогодинний сон не допомогли відновити сили, звернувся до лікаря. Аналізи були в нормі, та надмірна сонливість не минала. Що з ним відбувалось?
16:00
Малюки, які з перших місяців життя пірнають під воду, менше хворіють, краще сплять і мають добре розвинені м'язи, кажуть фахівці.
15:00
Так сталося, що ще рік тому я їв усе підряд та зловживав солодощами і розпасся до 100 кілограмів, а наприкінці року “доробився” до гіпертонічного кризу. Лікарка, оглядаючи мене, оголосила вердикт: треба терміново худнути!
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації. Під час нього дитина може навіть 8-10 разів хворіти на ГРВІ. До речі, менше хворітимуть ті, у кого є братики та сестрички.
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації і кажуть, менше хворітимуть ті діти, у яких є братики та сестрички.
16:00
Дієтолог і травниця розповідають про користь і шкоду цієї ягоди.
17:00
Дещо фаталістичні думки науковця про наше харчування з погляду генитики.
18:30
Науковці твердять, що період найбільшого сексуального збудження між партнерами триває приблизно рік. Та це не означає, що сексуальна жага назавжди згасає.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.