Вчені назвали оптимальну тривалість сну - стільки сплять люди, що почуваються щасливими

Результати нового дослідження американських фахівців виявили дивну закономірність: особи, які вважають себе щасливими, сплять 7 годин 6 хвилин за ніч. Ті, хто сплять менше семи годин, зізналися, що іноді бувають щасливі. А якщо сон триває менше 6 годин 48 хвилин, людина вважає себе нещасною і потерпає через неспокій.

Прокоментували такі висновки Микола Колос, лікар -- хірург, член Європейської асоцiацiї урологiв, та Євген Заїка, професор Харкiвського нацiонального унiверситету iменi В. Н. Каразiна.

-- Отже достатньо добре висипатись, аби почуватись щасливим?

М. Колос: -- Нормою функцiонування органiзму є достатній нічний відпочинок. Тоді всi процеси сповiльнюються, органи й системи ніби вмикають режим перезавантаження. Якщо ж людина регулярно не висипається, це призводить до виснаження.

Порушення фаз сну провокує збої бiоритмiв, людина стає нервовою й дратiвливою, що з часом призводить до пiдвищення тиску, загострення хронiчних недуг, розвитку серцево-судинних хвороб. У результатi збiльшується ризик скорочення життя. То про яке відчуття щастя можна говорити за таких обставин?!


           
-- Скільки ж часу треба спати?

Є. Заїка: -- Час, якого потребує організм для нічного відпочинку, варіюється від шести до дев"яти годин, єдиного стандарту немає. Для порівняння наведу кілька прикладів: одні люди понад усе люблять багато рухатись, інші не можуть без додаткової порції їжі. За такою ж аналогією, одні особи потребують більш тривалого
сну, тоді як іншим достатньо поспати шість годин, і вони почуватимуться сповненими сил. 

Важливо прислухатись до свого організму. Відчуття щастя виникає за умов, якщо хронічно задовільняються всі основні потреби, а сон є одним з ключових факторів. І навпаки, людина потерпає через відчуття нещасливості, якщо хронічно не задовільняється котрась з важливих потреб організму, мова, зокрема, про нестачу сну. Якщо це відбувається часто і регулярно, розвивається загальний дискомфорт, мозок фіксує незадоволення базової потреби в нічному відпочинку. От вам і причина появи відчуття, ніби ви нещасливі. 

Тому правило полягає в тому, аби людина регулярно задовільняла необхідність свого організму в нічному відпочинку достатньої тривалості. У кожного цей показник є індивідуальним. Іншими словами, спати слід стільки, скільки треба.

М. Колос: -- І ще одне, аби організм мав можливість якісно відпочити вночі, засинати слід мiж 22 до 24 годинами, саме тоді починає активно вироблятисья мелатонiн. Цей гормон вiдiграє важливу роль у регуляцiї тиску, роботи травного тракту й ендокринної системи, відповідає за тривалiсть сну. А, що найголовніше, виробляється мелатонін лише в темрявi, коли очi людини заплющені. За інших обставин необхідний для сну гормон руйнується, людина погано висипається, от і почувається менш щасливою.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

18:30
Часто гострий зубний біль виникає зненацька.
16:40
Вам знадобляться чорна редька та мед. Однак протизастудною дією цілющі властивості цього коренеплода не обмежуються.
11:03
В Україні встановили постійну заборону на вакцину від вітряної віспи "Варілрікс"
07:47
Вчені з новозеландського Університету Отаго проаналізували 24 фільми про Джеймса Бонда і прийшли до висновку, що герой страждає на хронічний алкоголізм.
19:30
Відпочатку 2018 року в Україні на кір захворіли 46 937 людей ' 17 418 дорослих та 29 519 дітей.
16:10
В Україні наклали постійну заборону на застосування і реалізацію частини лікарських засобів від гіпертонії та серцевої недостатності.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.