Вчені назвали оптимальну тривалість сну - стільки сплять люди, що почуваються щасливими

Результати нового дослідження американських фахівців виявили дивну закономірність: особи, які вважають себе щасливими, сплять 7 годин 6 хвилин за ніч. Ті, хто сплять менше семи годин, зізналися, що іноді бувають щасливі. А якщо сон триває менше 6 годин 48 хвилин, людина вважає себе нещасною і потерпає через неспокій.

Прокоментували такі висновки Микола Колос, лікар -- хірург, член Європейської асоцiацiї урологiв, та Євген Заїка, професор Харкiвського нацiонального унiверситету iменi В. Н. Каразiна.

-- Отже достатньо добре висипатись, аби почуватись щасливим?

М. Колос: -- Нормою функцiонування органiзму є достатній нічний відпочинок. Тоді всi процеси сповiльнюються, органи й системи ніби вмикають режим перезавантаження. Якщо ж людина регулярно не висипається, це призводить до виснаження.

Порушення фаз сну провокує збої бiоритмiв, людина стає нервовою й дратiвливою, що з часом призводить до пiдвищення тиску, загострення хронiчних недуг, розвитку серцево-судинних хвороб. У результатi збiльшується ризик скорочення життя. То про яке відчуття щастя можна говорити за таких обставин?!


           
-- Скільки ж часу треба спати?

Є. Заїка: -- Час, якого потребує організм для нічного відпочинку, варіюється від шести до дев"яти годин, єдиного стандарту немає. Для порівняння наведу кілька прикладів: одні люди понад усе люблять багато рухатись, інші не можуть без додаткової порції їжі. За такою ж аналогією, одні особи потребують більш тривалого
сну, тоді як іншим достатньо поспати шість годин, і вони почуватимуться сповненими сил. 

Важливо прислухатись до свого організму. Відчуття щастя виникає за умов, якщо хронічно задовільняються всі основні потреби, а сон є одним з ключових факторів. І навпаки, людина потерпає через відчуття нещасливості, якщо хронічно не задовільняється котрась з важливих потреб організму, мова, зокрема, про нестачу сну. Якщо це відбувається часто і регулярно, розвивається загальний дискомфорт, мозок фіксує незадоволення базової потреби в нічному відпочинку. От вам і причина появи відчуття, ніби ви нещасливі. 

Тому правило полягає в тому, аби людина регулярно задовільняла необхідність свого організму в нічному відпочинку достатньої тривалості. У кожного цей показник є індивідуальним. Іншими словами, спати слід стільки, скільки треба.

М. Колос: -- І ще одне, аби організм мав можливість якісно відпочити вночі, засинати слід мiж 22 до 24 годинами, саме тоді починає активно вироблятисья мелатонiн. Цей гормон вiдiграє важливу роль у регуляцiї тиску, роботи травного тракту й ендокринної системи, відповідає за тривалiсть сну. А, що найголовніше, виробляється мелатонін лише в темрявi, коли очi людини заплющені. За інших обставин необхідний для сну гормон руйнується, людина погано висипається, от і почувається менш щасливою.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:00
Так сталося, що ще рік тому я їв усе підряд та зловживав солодощами і розпасся до 100 кілограмів, а наприкінці року “доробився” до гіпертонічного кризу. Лікарка, оглядаючи мене, оголосила вердикт: треба терміново худнути!
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації. Під час нього дитина може навіть 8-10 разів хворіти на ГРВІ. До речі, менше хворітимуть ті, у кого є братики та сестрички.
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації і кажуть, менше хворітимуть ті діти, у яких є братики та сестрички.
16:00
Дієтолог і травниця розповідають про користь і шкоду цієї ягоди.
17:00
Дещо фаталістичні думки науковця про наше харчування з погляду генитики.
18:30
Науковці твердять, що період найбільшого сексуального збудження між партнерами триває приблизно рік. Та це не означає, що сексуальна жага назавжди згасає.
13:00
Після операції подружжя почувається добре. Скоро їх випишуть додому.
12:30
Медики в Україні практикують використання при пологах небезпечних для стану дитини і матері методів.
12:00
Дуже важливо, щоби людині надали допомогу протягом перших 60 хвилин після початку інсульту.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.