Вчені назвали оптимальну тривалість сну - стільки сплять люди, що почуваються щасливими

Результати нового дослідження американських фахівців виявили дивну закономірність: особи, які вважають себе щасливими, сплять 7 годин 6 хвилин за ніч. Ті, хто сплять менше семи годин, зізналися, що іноді бувають щасливі. А якщо сон триває менше 6 годин 48 хвилин, людина вважає себе нещасною і потерпає через неспокій.

Прокоментували такі висновки Микола Колос, лікар -- хірург, член Європейської асоцiацiї урологiв, та Євген Заїка, професор Харкiвського нацiонального унiверситету iменi В. Н. Каразiна.

-- Отже достатньо добре висипатись, аби почуватись щасливим?

М. Колос: -- Нормою функцiонування органiзму є достатній нічний відпочинок. Тоді всi процеси сповiльнюються, органи й системи ніби вмикають режим перезавантаження. Якщо ж людина регулярно не висипається, це призводить до виснаження.

Порушення фаз сну провокує збої бiоритмiв, людина стає нервовою й дратiвливою, що з часом призводить до пiдвищення тиску, загострення хронiчних недуг, розвитку серцево-судинних хвороб. У результатi збiльшується ризик скорочення життя. То про яке відчуття щастя можна говорити за таких обставин?!


           
-- Скільки ж часу треба спати?

Є. Заїка: -- Час, якого потребує організм для нічного відпочинку, варіюється від шести до дев"яти годин, єдиного стандарту немає. Для порівняння наведу кілька прикладів: одні люди понад усе люблять багато рухатись, інші не можуть без додаткової порції їжі. За такою ж аналогією, одні особи потребують більш тривалого
сну, тоді як іншим достатньо поспати шість годин, і вони почуватимуться сповненими сил. 

Важливо прислухатись до свого організму. Відчуття щастя виникає за умов, якщо хронічно задовільняються всі основні потреби, а сон є одним з ключових факторів. І навпаки, людина потерпає через відчуття нещасливості, якщо хронічно не задовільняється котрась з важливих потреб організму, мова, зокрема, про нестачу сну. Якщо це відбувається часто і регулярно, розвивається загальний дискомфорт, мозок фіксує незадоволення базової потреби в нічному відпочинку. От вам і причина появи відчуття, ніби ви нещасливі. 

Тому правило полягає в тому, аби людина регулярно задовільняла необхідність свого організму в нічному відпочинку достатньої тривалості. У кожного цей показник є індивідуальним. Іншими словами, спати слід стільки, скільки треба.

М. Колос: -- І ще одне, аби організм мав можливість якісно відпочити вночі, засинати слід мiж 22 до 24 годинами, саме тоді починає активно вироблятисья мелатонiн. Цей гормон вiдiграє важливу роль у регуляцiї тиску, роботи травного тракту й ендокринної системи, відповідає за тривалiсть сну. А, що найголовніше, виробляється мелатонін лише в темрявi, коли очi людини заплющені. За інших обставин необхідний для сну гормон руйнується, людина погано висипається, от і почувається менш щасливою.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:25
Ознакою захворювання є погіршення пам'яті, коли забуваються насамперед поточні події.
16:35
Найчастіше харчі забруднюються поліциклічними ароматичними вуглеводнями (ПАВ), нітрозамінами (НА) та важкими металами.
10:27
Документ про повну вакцинацію дитини продають всього за 400, лікарняний - за 200, а довідку про вагітність - за 300 гривень.
09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.