Фахівець пояснила різницю між столовими та лікувальними мінводами

Перед тим, як купити мiнеральну воду, уважно вивчiть етикету

Влiтку нам радять пити бiльше мiнеральної води -- вона i освiжає, i спрагу тамує, i органiзм необхiдними мiкроелементами насичує. Проте вiд арсеналу мiнвод у магазинах аж очi розбiгаються -- є столовi та лiкувальнi, сильно- та слабогазованi, сульфатнi та гiдрокарбонатнi. А яку ж обрати?

-- Що треба знати про мiнеральнi води?

-- Насамперед, мiнводи дiляться на столовi, столово-лiкувальнi та лiкувальнi -- залежно вiд рiвня мiнералiзацiї, -- пояснює  Нiна Кiльдiй, керiвника вiддiлу тестувань Науково-дослiдного центру незалежних експертиз "Тест". -- Столовi води (концентрацiя солей у них менша за 1 грам на лiтр) можна пити скiльки завгодно, використовувати для приготування страв тощо. Вона стимулює роботу шлунково-кишкового тракту, нирок, пiдходить для щоденного вживання.

Лiкувально-столова вода (мiнералiзацiя 1-10 грам на лiтр) вже має певнi обмеження. Її можна пити лише час вiд часу, адже вона має певний хiмiчний склад та вимагає схеми прийому. А лiкувальнi мiнералнi води (мiнералiзацiя понад 10 грамiв на лiтр) вживається виключно з лiкувальною метою та лише за призначенням лiкаря.

Крiм того, залежно вiд iонного складу, мiнводи є хлориднi, сульфатнi, гiдрокарбонатнi, натрiєвi, магнiєвi, кальцiєвi тощо. А ще звертайте увагу на ступiнь кислотностi, за яким води дiляться на кислi та лужнi (нейтральний рiвень рН -- 7, нижчий показник вказує на кислу воду, вищий -- на лужну). Та, якщо у вас пiдвищена кислотнiсть шлункового соку, кисла вода лише загострить проблему. Загалом, кожна категорiя має як лiкувальну дiю, так i протипокази, тому бажано проконсультуватися з лiкарем.

-- На етикетцi часто можна побачити "природня мiнеральна" та "штучно мiнералiзована". Що це означає?

-- Природню мiнеральну воду добувають з екологiчно чистих свердловин, вiдразу розливають у пляшки та герметично закривають. Така вода найкориснiша, адже мiстить цiннi бiологiчнi активнi речовини, унiкальний мiнеральний та сольовий склад тощо.

На жаль, в Українi таких вод виробляють одиницi -- бiльшiсть є штучно мiнералiзованими. Тобто, воду добувають iз пiдземних або централiзованих джерел, очищають її ультрафiолетом чи срiблом, а потiм додають набiр мiнеральних речовин.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.