Лікар запевнив: "Поява холодного поту є небезпечним симптомом"

Уряд прийняв рішення про розподіл коштів для закупівлі ангіографічного обладнання. Країну має покрии мережа закладів, де проводитимуть обстеження судин пацієнтів, а також відновлення прохідності серцевої судини й збереження діяльності серцевого м’яза.

Це необхідний крок, адже серцево-судинні катастрофи є основною причиною загибелі українців. Щороку в країні трапляється близько 40 тисяч випадків інфаркту міокарда. Щороку близько 20 тисяч пацієнтів потребують стентування та ангіографії. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Лінчевський, пише health.unian.ua. 

-- А за яких обставин і кому саме слід проходити детальне  обстеження судин?

-- Коронароангiографiя -- це золотий стандарт для дiагностики iшемiчної хвороби серця, - пояснює Степан Чорнописький, iнтервенцiйний кардiолог обласного кардiоцентру. - За допомогою цiєї процедури можна визначити стан коронарних судин та їх прохiднiсть. Розумiєте, якщо в коронарних судинах є бляшки, це
може призвести до їх (судин) закриття. Внаслiдок цього i стається гострий iнфаркт мiокарда. Тобто, в такий спосiб можна запобiгти розвитковi такої важкої недуги.

-- При яких показах призначають таке обстеження?

-- У першу чергу йдеться про людей, котрi потерпають вiд стенокардiї. Але ще є чималий перелiк iнших симптомiв, при наявностi яких слiд проводити коронароангiографiю. Йдеться про болi за грудиною (котрi з"являються при фiзичних навантаженнях), задишку, загальну слабкiсть, появу холодного
поту. У таких випадках потрiбно довiдатися про стан судин.

Тобто, необхiдно визначити тип кровопостачання мiокарду й варiанти вiдходження коронарних артерiй, характер атеросклеротичного ураження коронарного русла (його наявнiсть, локалiзацiю, довжину та ступiнь). Також за допомогою такого
обстеження можна визначити наявнiсть тромбозу, виразкування, кальцинозу судин. А ще можна вiдстежити спазм коронарних судин, ступiнь колатерального кровотоку та аномальну анатомiю коронарних артерiй.
 
-- До коронароангiографiї потрiбно готуватися?

-- Потрiбно лише не їсти. Це iнвазивний метод, котрий проводиться пiд мiсцевим знеболенням. Спершу слiд спунктувати стегнову артерiю, в яку вставляють трубку
(iнтродюсер), тоді катетеризують гирло лiвої коронарної артерiї i правої. Після чого вводять контраст i фiксують кровоток в стандартних проекцiях на ангiорентген-установцi.  Такого типу обстеження триває близько 30 -- 40 хвилин, пацiєнтовi увесь цей час потрiбно лежати нерухомо.

Пiсля закiнчення виймаються катетер та iнтродюсер, проводять гемостаз мiсця пункцiї i накладають пов"язку на 12 -- 24 години. А на основi отриманих результатiв медики призначають оптимальне лiкування хворого (оперативне втручання чи
медикаментозне).

-- А чи можна в такий спосiб дослiдити стан iнших судин?

-- Для цього проводять iншi види ангiографiї. Такi обстеження також проводяться за допомогою введення контрастної речовини, що фiксується на рентген установцi.
Призначають при профiлактицi iнсультiв, атеросклеротичних ураженнях, ниркових проблемах, спричинених високим тиском. Чи навiть якщо у хворого ураженi судини нiг, внаслiдок чого кров погано доходить до кiнцiвок. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.