Вчені виявили простий метод, який ефективно покращить роботу мозку

Активний і регулярний секс забезпечує покращення мозкової діяльності. Таку залежність, особливо для старших людей, довели науковці з університетів Оксфорда й Ковентрі (Великобританія). У дослідженні взяли участь добровольці віком від 50 до 83 років, які спершу мали відповісти на питання щодо свого статевого життя.
Після цього вони пройшли вербальний тест, потрібно було за одну хвилину перелічити якнайбільше тварин, назви яких починаються на вказану дослідниками літеру.

Відтак науковці констатували, що у тих людей, які мають регулярний секс, показники мозкової діяльності виявились на 2 пункта вище, ніж у тих, хто вдається до інтиму не частіше, ніж раз на місяць. Також було виявлено, що учасники дослідження із регулярним статевим життям мали на 4 пункти кращі показники
роботи мозку, ніж ті, хто більше не займається сексом.

Тож загалом вчені запевнили: саме секс, особливо в старшому віці, сприяє покращенню когнітивних функцій.

-- То в який спосіб таке заняття може впливати на мозкову діяльність?

-- Йдеться про помірне фізичне навантаження, яке необхідне й доступне кожному. Для цього не треба витрачати гроші на відвідування тренажерних залів, натомість позитивної дії при тім зазнає весь організм, мова про всі органи та система, зокрема, й про мозок, - говорить Роман Копець, лікар-андролог, фахівець з репродуктивного здоров"я населення.

Найважливіше, що під час статевого акту в організмі людини активізовується гіпоталамо-гіпофізарна система, це глибинна структура головного мозку, тож йдеться про безпосередній вплив на мозкову діяльність. До того ж ця система відповідає за врівноваження гормонального фону, що забезпечується центральною
нервовою системою. У результаті рівень так званих нейропептидів  (гормони задоволення й комфорту) підвищується, а гормонів стресу, навпаки, знижується. 

Важливим є й той факт, що йдеться про природню активізацію центрів задоволення. Вчені навіть провели дослідження і виявили, що на фоні різних типів стимуляції цих центрів відбувається схоже посилення роботи мозку. Для прикладу, таке стається з мозком ігроманів (при виграші) і людей, які не мають шкідливих
залежностій, натомість секс для них являє собою один з найбільш потужних стимуляторів.

-- Що найважливіше, під час статевого акту відбувається посилення кровообігу, організм максимально насичується киснем, це відбувається і з головним мозком. А саме ці процеси позитивно впливають на активізацію роботи цього органа, - професор Юрiй Гурженко, старший науковий спiвробiтник вiддiлу сексопатологiї та
андрологiї Iнституту урологiї АМН України.

Статева близкість запускає механізми так званої гри судин, тоді вони почергово зазнають сильного стиснення й розслаблення. Це завдає позитивного навантаження на мозок, накшталт тренування.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:30
"У таких ситуаціях народні засоби - прикласти листя подорожника чи промити уражене місце содовим розчином - гайнування часу".
15:27
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
11:30
Наукове пояснення того, як наші клітини усвідомлюють час, чому ідеальний сон насправді не завжди триває 8 годин, а повна темрява для нього - дуже важлива.
10:20
"Наслідки катастрофи ми будемо відчувати принаймні ще 500 років".
18:05
Цій рослині приписують чимало лікувальних властивостей. І саме тепер час її заготовляти.
15:55
Жодних наукових досліджень, які підтверджували би, що гас можна використовувати для лікування, немає.
10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.