Фахівці попереджають: в озерах виявили небезпечний збудник

Як стало відомо, в Києві можна купатись лише на двох пляжах. А у двох озерах Львівщини виявили збудник лептоспірозу, пише forpost.lviv.ua. При дослідженні води з озер “Молодіжне“, яке знаходиться в місті Перемишляни, та “Альбатрос“ - у селі Воля Гамулецька - виявлено лептоспіру. Це загрожує інфікуванням людей, які відпочивають біля озера, купаються чи ловлять рибу.

Загалом фахівці попереджають, що таких водоймищ чимало, тому наполегливо радять дотримуватись заходів безпеки.

Тож з яких саме причин вітчизняні пляжі не отримують дозволу на
застосування?

-- Дозволу на використання водоймища не отримують з кількох причин. Зокрема мова про відсутність облаштування території, йдеться не лише про наявність піску чи скошення трави, але й про відсутність можливостей збору та вивезення сміття, відсутність туалетів та можливості дотримання норм особистої гігієни (мова
миття рук), -- розповідає Олег Когут, лікар-епідеміолог.

А головне, водоймища визнають непридатними для купання, якщо вода є забруднена бактеріальною, вірусною чи паразитарною флорою. Береться до уваги й можливість органічного забруднення, наприклад, цвітіння, потрапляння стічних вод (через що змінюються хімічні показники якості води).

-- В який спосіб це може позначитись на здоров"ї людини?

-- За таких обставин людина ризикує зазнати ураження з боку кишкових інфекції, в результаті чого розвиваються такі важкі й небезпечні недуги, як сальмонельоз, дизентерія, лептоспіроз, холера. Нагадаю, в попередні роки в південних й південно-східних областях були зафіксовані випадки захворювання на холеру. 

Додам, що у воді може бути ротавірусна інфекція, ентеровірус (що в більшості випадків призводить до розвитку захворювань кишково-шлункового тракту, але іноді може стати причиною розвитку менінгіту). Крім того у воді може знаходитись збудник гепатиту А.

А ще купання у непридатному для цього водоймищі може призвести  до розвитку паразиратних захворювань (аскаридоз, лямбліоз), грибкових уражень, алергічних проявів (висипання й почервоніння на шкірі, свербіж).

-- Це стається тому, що людина ковтає воду під час купання?

-- Не обов"язково, якщо після купання не помити руки й взятися за їжу, збудник потрапить в організм. Зрештою, вхідними воротами для інфекції можуть бути мікроранки на шкірі.  Тому, обираючи водойму для купання, спершу варто пересвідчитись, чи придатна вона для цього, про що свідчить лише наявність
дозволу.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.