Офтальмолог розповів, як виправити косоокість

Десять відсотків українців має приховану косоокість. Таку статистику оприлюднили фахівці Центру мікрохірургії ока. Медики кажуть, що таке відхилення можна виявити  спеціальним обстеженнням.

-- Цей процес можна порівняти з моментом появи спазму в нозі  плавця, -- пояснює Остап Стратійчук, лікар-офтальмолог вищої категорії. -- Очима керує мозок, але за певних обставин на рівні центральної нервової системи відібувається збій, що провокує тимчасокий спазм м'яза, котрий керує очима. Таке може статися
через порушення кровопостачання ділянки мозку, що відповідає за рух очей. Причиною також може бути крововилив, навіть онкологія головного мозку.

-- А якщо йдеться про звичайну косоокість, яка причина її розвитку?

-- Збіжна косоокість, як правило, з'являється на третьому році життя, розбіжна -- на десятому. До цього призводять аномалії в оці. Коли воно погано бачить, то починає відхилятись (так би мовити, ухилятися від своїх обов'язків). У дорослому ж віці розвивається так звана паралітична косоокість, що стається через ураження центральної нервової системи.

Крім того, косоокість може розвинутись внаслідок травми, тоді око відхиляється до зовнішнього або до внутрішнього кута. Приміром, недавно до мене прийшов пацієнт, у котрого через хімічний опік спершу з'явилось більмо на рогівці, а згодом -- косоокість.

-- Тобто люди не народжуються з такою проблемою?

-- Ні, вона виникає уже в певному віці. Рiч у тому, що в новонароджених діток немає координації рухів очних яблук. Тому очі можуть, грубо кажучи, дивитись в різні боки. Тоді як координація рухів (коли очі починають дивитись строго в одному
напрямку) формується до трьох років.

Але це не означає, що до цього віку не треба проходити обстеження в окуліста. Мало того, первинний огляд окуліст має провести ще в пологовому будинку, бо вже тоді можна помітити вроджену короткозорість, астигматизм, навіть вроджену глаукому.

-- Чи правда, що позбутися косоокостi допоможе лише операція?

-- Це не так, почнімо з того, що до підліткового віку не варто  поспішати вдаватись до оперативного втручання з цього приводу.  Бо лицьовий скелет у людини формується саме до 14 -- 16 років.  Тож у половині випадків косоокість зникає в цьому віці без  допомоги операції. 

Однак це не означає, що не потрібно нічого робити, аби очі перестали косити. Навпаки, треба пройти обстеження й додержувати рекомендацій лікаря. У таких випадках допомагають терапевтичні заходи: спеціальні вправи, заняття на
приладах, навіть носіння окулярів. Зрештою, в кожному випадку лікування індивідуальне. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Не так важко перенести гостру респіраторну вірусну інфекцію, як одужати після неї.
Дослідження свідчать, що мінус 1 кілограм ваги знижує кров'яний тиск на 1-2 мм рт. ст
Щорічно в світі 7,5 мільйона людей помирає від гіпертонії, а в Україні на неї хворий кожен третій.

Новини

17:40
Як виникає ця проблема і що краще допомагає її позбутись ' народні засоби чи аптечні препарати?
16:55
Вони хочуть модифікувати ДНК комарів, але наразі це дослідження під загрозою через мораторій ООН.
15:40
Шкіра обличчя та шиї потребує особливого догляду, адже передусім саме на них з'являється найбільше зморщок.
14:50
Наша держава посідає друге місце в рейтингу країн із високим ризиком поширення цієї хвороби.
09:15
Міністерство охорони здоров'я заявляє, що за період із 6 по 13 листопада на кір захворіли 1 682 людини
21:24
Дослідження за участю 143 студентів показало, що скорочення часу користування соціальними мережами до 30 хвилин на день знижує почуття самотності та симптоми депресії.
20:48
Вчені знайшли пояснення, чому повні люди більше схильні до ризику розвитку онкологічних захворювань.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.