Офтальмолог розповів, як виправити косоокість

Десять відсотків українців має приховану косоокість. Таку статистику оприлюднили фахівці Центру мікрохірургії ока. Медики кажуть, що таке відхилення можна виявити  спеціальним обстеженнням.

-- Цей процес можна порівняти з моментом появи спазму в нозі  плавця, -- пояснює Остап Стратійчук, лікар-офтальмолог вищої категорії. -- Очима керує мозок, але за певних обставин на рівні центральної нервової системи відібувається збій, що провокує тимчасокий спазм м'яза, котрий керує очима. Таке може статися
через порушення кровопостачання ділянки мозку, що відповідає за рух очей. Причиною також може бути крововилив, навіть онкологія головного мозку.

-- А якщо йдеться про звичайну косоокість, яка причина її розвитку?

-- Збіжна косоокість, як правило, з'являється на третьому році життя, розбіжна -- на десятому. До цього призводять аномалії в оці. Коли воно погано бачить, то починає відхилятись (так би мовити, ухилятися від своїх обов'язків). У дорослому ж віці розвивається так звана паралітична косоокість, що стається через ураження центральної нервової системи.

Крім того, косоокість може розвинутись внаслідок травми, тоді око відхиляється до зовнішнього або до внутрішнього кута. Приміром, недавно до мене прийшов пацієнт, у котрого через хімічний опік спершу з'явилось більмо на рогівці, а згодом -- косоокість.

-- Тобто люди не народжуються з такою проблемою?

-- Ні, вона виникає уже в певному віці. Рiч у тому, що в новонароджених діток немає координації рухів очних яблук. Тому очі можуть, грубо кажучи, дивитись в різні боки. Тоді як координація рухів (коли очі починають дивитись строго в одному
напрямку) формується до трьох років.

Але це не означає, що до цього віку не треба проходити обстеження в окуліста. Мало того, первинний огляд окуліст має провести ще в пологовому будинку, бо вже тоді можна помітити вроджену короткозорість, астигматизм, навіть вроджену глаукому.

-- Чи правда, що позбутися косоокостi допоможе лише операція?

-- Це не так, почнімо з того, що до підліткового віку не варто  поспішати вдаватись до оперативного втручання з цього приводу.  Бо лицьовий скелет у людини формується саме до 14 -- 16 років.  Тож у половині випадків косоокість зникає в цьому віці без  допомоги операції. 

Однак це не означає, що не потрібно нічого робити, аби очі перестали косити. Навпаки, треба пройти обстеження й додержувати рекомендацій лікаря. У таких випадках допомагають терапевтичні заходи: спеціальні вправи, заняття на
приладах, навіть носіння окулярів. Зрештою, в кожному випадку лікування індивідуальне. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
В Україні є традиція: за кілька днів перед Водохрещем люди вирізають з криги хрести, фарбують буряковим квасом, прикрашають стрічками, сухоцвітом та монетами.
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?

Новини

21:33
Медики застерегли українців від традиційних йорданських купань.
18:24
У Рівненській області від кору помер 27-річний мешканець Дубровицького району
17:38
Джерело Матерi Божої в Моршинi оздоровлює і дарує радість батьківства
16:14
Відтепер повнолітні громадяни мають можливість стати донором для інших після своєї смерті.
15:31
80% випадків такої неплідності спричинені імунологічними факторами, так званою біологічною несумісністю.
14:36
Швейцарські дослідники з Базельського університету провели кілька дослідів над мишами, яким попередньо вживили клітини раку людини, і зуміли зупинити прогресування раку.
13:36
Науковці пояснили, чому жінка не розуміє застудженого чоловіка.
12:08
Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
10:00
Вживання страв із білих грибів в буквальному сенсі продовжує молодість
17:40
За словами вчених, зміна температури на користь холоду є своєрідною стресотерапією для організму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.