Офтальмолог розповів, як виправити косоокість

Десять відсотків українців має приховану косоокість. Таку статистику оприлюднили фахівці Центру мікрохірургії ока. Медики кажуть, що таке відхилення можна виявити  спеціальним обстеженнням.

-- Цей процес можна порівняти з моментом появи спазму в нозі  плавця, -- пояснює Остап Стратійчук, лікар-офтальмолог вищої категорії. -- Очима керує мозок, але за певних обставин на рівні центральної нервової системи відібувається збій, що провокує тимчасокий спазм м'яза, котрий керує очима. Таке може статися
через порушення кровопостачання ділянки мозку, що відповідає за рух очей. Причиною також може бути крововилив, навіть онкологія головного мозку.

-- А якщо йдеться про звичайну косоокість, яка причина її розвитку?

-- Збіжна косоокість, як правило, з'являється на третьому році життя, розбіжна -- на десятому. До цього призводять аномалії в оці. Коли воно погано бачить, то починає відхилятись (так би мовити, ухилятися від своїх обов'язків). У дорослому ж віці розвивається так звана паралітична косоокість, що стається через ураження центральної нервової системи.

Крім того, косоокість може розвинутись внаслідок травми, тоді око відхиляється до зовнішнього або до внутрішнього кута. Приміром, недавно до мене прийшов пацієнт, у котрого через хімічний опік спершу з'явилось більмо на рогівці, а згодом -- косоокість.

-- Тобто люди не народжуються з такою проблемою?

-- Ні, вона виникає уже в певному віці. Рiч у тому, що в новонароджених діток немає координації рухів очних яблук. Тому очі можуть, грубо кажучи, дивитись в різні боки. Тоді як координація рухів (коли очі починають дивитись строго в одному
напрямку) формується до трьох років.

Але це не означає, що до цього віку не треба проходити обстеження в окуліста. Мало того, первинний огляд окуліст має провести ще в пологовому будинку, бо вже тоді можна помітити вроджену короткозорість, астигматизм, навіть вроджену глаукому.

-- Чи правда, що позбутися косоокостi допоможе лише операція?

-- Це не так, почнімо з того, що до підліткового віку не варто  поспішати вдаватись до оперативного втручання з цього приводу.  Бо лицьовий скелет у людини формується саме до 14 -- 16 років.  Тож у половині випадків косоокість зникає в цьому віці без  допомоги операції. 

Однак це не означає, що не потрібно нічого робити, аби очі перестали косити. Навпаки, треба пройти обстеження й додержувати рекомендацій лікаря. У таких випадках допомагають терапевтичні заходи: спеціальні вправи, заняття на
приладах, навіть носіння окулярів. Зрештою, в кожному випадку лікування індивідуальне. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.