Онкохірург: "У 40% випадків можна було уникнути розвитку раку"

Фахівці Британського благодійного товариства з вивчення раку стверджують, що, відмовившись від куріння і підтримуючи нормальну вагу тіла, у чотирьох iз десяти випадків можна уникнути раку підшлункової залози -- однієї з найбільш небезпечних форм онкології, при якій упродовж 5 років виживає лише 3% пацієнтів.

-- Чому куріння і надмірна вага визнані дослідниками такими, що здатні призвести до раку?

-- Найбільш типові шкідливі речовини тютюнового диму в 62 рази токсичніші за сумновідомий вуглеводень бензопірен, який є класичним канцерогеном, -- відповідає Орест Трiль, практикуючий онкохiрург, заступник головного лiкаря Регiонального лiкувально-дiагностичного онкоцентру. -- Так-от, куріння упродовж 10 -- 15  років викликає мутації i рак, а саме ці компоненти тютюнового диму здатні впливати на метаболізм клітин (обмін речовин у них) та провокувати в них сприятливу для виникнення раку поведінку -- швидший поділ.

-- А як надмірна вага може бути однією з основних причин розвитку
раку підшлункової залози?

-- Тканина підшлункової залози зазнає щодня надзвичайних навантажень, бо генерує надзвичайну кількість ферментативно активних речовин, які здатні перетравити всю спожиту за добу їжу. Притiм самі тканини залози мали б залишитися неушкодженими. Унаслідок частого вживання спиртного, надміру
калорійної їжі, що спричиняють ожиріння у клітинах підшлункової залози та окислення жирів, виникає тривала запальна реакція в залозі й навколишніх тканинах, що врешті може призвести до раку, коли не змінити способу харчування та загалом стилю життя.

-- Чому онкохворим радять викреслити з раціону червоне м'ясо? Як
воно може зашкодити?

-- Часте споживання червоного м'яса, особливо смаженого в жирі, є додатковим джерелом окислювальних радикалів, що можуть руйнувати тканини травного тракту. На сьогодні доведений прямий зв'язок між кількістю спожитого такого м'яса i розвитком раку прямої кишки та підшлункової залози.

Але варто лише зменшити порцiї, пiдводитися з-за столу трошки голодним, збільшити рухову активність (скажімо, достатньо проходити щодня
30 хвилин у швидкому темпі), контролювати вагу і поступово скинути зайві кілограми -- й онкопатологічні процеси уповільняться, а можуть узагалi відступити.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.