Чай з собачої кропиви допоможе при болях у правому підребер'ї

"Що таке хвороба Жильбера і що робити, аби знизився показник у крові білірубіну?"Анатолій, 22 роки, м. Івано-Франківськ. 

-- Синдром Жильбера (хвороба Жильбера) -- це спадкова недуга, яка характеризується підвищенням рівня білірубіну в крові, жовтяницею, дискомфортом у правому передребер'ї та деякими іншими симптомами, -- відповідає Віра Мазур, сімейний лікар. -- Це доброякісне, але, на жаль, хронічне захворювання. Тримати його під контролем допомагають не так медичні препарати, як дієта, трав'яний чай.

Аби рівень білірубіну не зростав, слід споживати менше смаженого (а краще загалом відмовитися від цього способу приготування їжі і віддавати перевагу стравам на парі), звести до мінімуму вживання спиртного, продуктів, що насиченi консервантами, маринадів. Це полегшить роботу печінки.

Корисні також чаї зi собачою кропивою, ромашкою, звіробоєм. Такі напої мають очисний ефект. А проти застою жовчі (цим явищем часто супроводжуються патології печінки) допоможуть лікувальні збори з ромашкою і м'ятою, звіробоєм, собачою кропивою і кукурудзяними приймочками.

Симптоми хвороби Жильбера, як правило, непостійні, їх провокують надмірні фізичні навантаження, стреси, голодування, вживання спиртного i  деяких ліків, вірусні захворювання (грип, вірусний гепатит тощо). Тож слід уникати всіх цих факторів.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.