Психолог пояснила, чому не можна приховувати одне від одного еротичні сни

Еротичні сни, як досліджено, регулярно бачать 95% чоловіків і 70% жінок, запевняють фахівці. І додають, мовляв, якщо ваша кохана людина уві сні пристрасно стогне і вигукує чиєсь ім'я -- не поспішайте звинувачувати її у зраді. Можливо, це щось наснилося. Нема людей, котрi, стверджують фахівці, не бачили б еротичних снiв.

-- Еротичні сни -- це різновид мимовільних сексуальних реакцій.  Вони виникають так само, як і звичні сни, і є відображенням нашої реальності, переживань, стану здоров'я і, за деякими гіпотезами, навіть генетичного досвіду, -- пояснила
Валерія Веселовська, сімейний психолог. -- Сни, у яких ми кохаємося, дістаємо сексуальну насолоду, можуть свідчити i про нашу готовність знову й знову робити це в реальності, і про те, що саме цього нам бракує. Зауважено, що представницям слабкої статі еротичні сни найчастіше сняться у період овуляції -- тоді, коли жінка найбільш здатна до зачаття, а також напередодні місячного -- це наслідок спазмування внутрішніх органів. У будь-якому разі це нешкідливо для організму, не свідчить про якусь патологію.

-- Якщо такі сни нав'язливі чи навiть жахiття?

-- Повірте, таке буває дуже рідко. Якщо це так, то може знадобитися допомога психотерапевта. Нав'язливість еротичних снів, негативне їх забарвлення часто є наслідком пережитої психологічної травми, сексуального насильства, яку підсвідомість трансформує у сон. Є доcить прості психотерапевтичні методи, якi
допомагають швидко розібратися із неприємними снами. Але підкреслюю: більшість людей на свої еротичні видiння не скаржаться.

-- Кому найчастіше сняться такі сни?

-- Найчастіше -- підліткам. Але це й постійна складова життя дорослих. За даними американських сексологів, еротичні сни регулярно бачать майже 95% чоловіків і майже 70% жінок. Притiм жінки частіше поринають в еротичні сни до 45 -- 50 років,  а чоловіки їх бачать у розквіті сил, у 20 -- 25-річному віці.

-- Чи можна уві сні дістати сексуальну розрядку? Якщо так, то чи нормально це?

-- Так, причому це стосується і чоловіків, і жінок. Найчастіше це трапляється з хлопчиками-підлітками, однак i зрілі  люди мають оргазм. Щоправда, з віком це стається дедалi рідше. Нормальним є і перше, і друге. Коли вщухають природні гормональні процеси, спадає i сексуальна напруга, відповідно, еротичні сни
приходять нечасто.

-- А якщо одруженому чоловікові сниться, що він кохається з іншою жінкою, а одружена пані бачить себе у снах в обіймах іншого -- це може свідчити про подружню зраду?

-- Це не обов'язково свідчить навіть про готовність до зради. Швидше -- про нереалізовані сексуальні бажання. І, до речі, багатьом парам вдавалося налагодити інтимні стосунки саме тоді, коли вони не приховували одне від одного еротичних снів, а ділилися ними. Бо нерідко нам сниться саме те, про що ми мріємо,
але не наважуємося попросити...
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.