Психолог пояснила, чому не можна приховувати одне від одного еротичні сни

Еротичні сни, як досліджено, регулярно бачать 95% чоловіків і 70% жінок, запевняють фахівці. І додають, мовляв, якщо ваша кохана людина уві сні пристрасно стогне і вигукує чиєсь ім'я -- не поспішайте звинувачувати її у зраді. Можливо, це щось наснилося. Нема людей, котрi, стверджують фахівці, не бачили б еротичних снiв.

-- Еротичні сни -- це різновид мимовільних сексуальних реакцій.  Вони виникають так само, як і звичні сни, і є відображенням нашої реальності, переживань, стану здоров'я і, за деякими гіпотезами, навіть генетичного досвіду, -- пояснила
Валерія Веселовська, сімейний психолог. -- Сни, у яких ми кохаємося, дістаємо сексуальну насолоду, можуть свідчити i про нашу готовність знову й знову робити це в реальності, і про те, що саме цього нам бракує. Зауважено, що представницям слабкої статі еротичні сни найчастіше сняться у період овуляції -- тоді, коли жінка найбільш здатна до зачаття, а також напередодні місячного -- це наслідок спазмування внутрішніх органів. У будь-якому разі це нешкідливо для організму, не свідчить про якусь патологію.

-- Якщо такі сни нав'язливі чи навiть жахiття?

-- Повірте, таке буває дуже рідко. Якщо це так, то може знадобитися допомога психотерапевта. Нав'язливість еротичних снів, негативне їх забарвлення часто є наслідком пережитої психологічної травми, сексуального насильства, яку підсвідомість трансформує у сон. Є доcить прості психотерапевтичні методи, якi
допомагають швидко розібратися із неприємними снами. Але підкреслюю: більшість людей на свої еротичні видiння не скаржаться.

-- Кому найчастіше сняться такі сни?

-- Найчастіше -- підліткам. Але це й постійна складова життя дорослих. За даними американських сексологів, еротичні сни регулярно бачать майже 95% чоловіків і майже 70% жінок. Притiм жінки частіше поринають в еротичні сни до 45 -- 50 років,  а чоловіки їх бачать у розквіті сил, у 20 -- 25-річному віці.

-- Чи можна уві сні дістати сексуальну розрядку? Якщо так, то чи нормально це?

-- Так, причому це стосується і чоловіків, і жінок. Найчастіше це трапляється з хлопчиками-підлітками, однак i зрілі  люди мають оргазм. Щоправда, з віком це стається дедалi рідше. Нормальним є і перше, і друге. Коли вщухають природні гормональні процеси, спадає i сексуальна напруга, відповідно, еротичні сни
приходять нечасто.

-- А якщо одруженому чоловікові сниться, що він кохається з іншою жінкою, а одружена пані бачить себе у снах в обіймах іншого -- це може свідчити про подружню зраду?

-- Це не обов'язково свідчить навіть про готовність до зради. Швидше -- про нереалізовані сексуальні бажання. І, до речі, багатьом парам вдавалося налагодити інтимні стосунки саме тоді, коли вони не приховували одне від одного еротичних снів, а ділилися ними. Бо нерідко нам сниться саме те, про що ми мріємо,
але не наважуємося попросити...
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Щодня з прогулянки моя дитина приносить каштани, які трохи рано цього року почали падати. Я думала викинути, а мама каже, що з них можна робити ліки -- десь читала про це.
"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".

Новини

09:03
ВООЗ рекомендує розширити програму «Доступні ліки» в Україні та додати ще кілька груп медикаментів
07:47
Дітей оточує реклама продуктів із високим вмістом жирів, солі та цукру. Лише в половині з 53 країн Європейського регіону ВООЗ було вжито заходів щодо обмеження такої реклами.
23:46
Дослідники з Національного університету Инчхона (Південна Корея) проаналізували склад 39 зразків харчової солі і виявили у 36 з них мікропластик.
22:12
Згідно з графіком ефективної температури по показнику Міссенарда, в Україні на цьому робочому тижні, 22-25 жовтня, очікуються субкомфортні та дискомфортні погодні умови.
13:34
Хвора жінка перебуває в лікарні у важкому стані.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.