Лікар попередив: "літня спека сприяє розвитку хвороб нирок"

Цими днями в багатьох регіонах країни метеорологи обіцяють підвищення температур повітря до показників 33 - 35 градусів.

Спекотна погода, що тепер встановилась, загрожує людині не лише зневодненням -- вона може стати причиною відкладення солей і каменів у нирках. Про це попереджають лікарі. Чому ж таке стається?

-- У спекотну погоду дуже важливо підтримувати водний баланс в організмі, від цього залежить як загальний стан здоров'я людини, так і стан окремих органів, -- каже член Європейської асоцiацiї урологiв Микола Колос. -- Улітку наш організм втрачає найбільше рідини з потом. Крім того, частина рідини виводиться при диханні. I не забуваймо, близько 50% рідини виводять нирки.

Загалом, цей орган виконує багато дуже важливих функцій, зокрема, бере участь у кровотворенні, у сольовому та водному обмінах, виводить з органiзму продукти розпаду речовин.

А тепер подумайте, що відбувається, якщо запаси рідини не поновлюються в повному обсязі. Більшості може здатися, що йдеться лише про появу відчуття спраги. Але насправді все набагато серйозніше, адже з органiзму тодi не виводяться токсини, накопичуються шлаки, розчини сечової кислоти і кальцію стають
концентрованiшими. Починають формуватися відкладення, через що потерпають, зокрема, нирки.

Тож пам'ятайте: за день в органiзм людини має надходити до 2,5 лiтра рiдини (в тому числі мова з першими стравами та фруктами).

-- Але хіба, якщо мова про сечокам'яну хворобу, спадковiсть не вирiшальний  фактор?

-- Справді, часто схильнiсть до ниркових хвороб ми успадковємо.  Але важливе значення має й спосіб життя. Серед несприятливих чинникiв, зорема, малорухливий спосіб життя, а, як відомо, чимало українців потерпає через гіподинамію. Також важливе харчування. Нищівно впливає на нирки
споживання великої кiлькостi тваринних бiлкiв та малої кiлькостi рiдини. Додайте звичку досолювати (себто пересолювати) страви, часте пити кави.

До групи ризику розвитку хвороб нирок входять люди, схильнi до  частих запалень в органах сечовидiльної системи, тi, що вживають сечогінні препарати, мають зайву вагу. У таких розвиваються сольові діатези, з'являються камені у нирках.

-- Як про це можна дізнатися?

-- Краще не чекати, доки хвороба заявить про себе сильним болем у  попереку (або ж може статися ниркова колька з раптовим переймоподiбним болем в нирцi, котрий може ірадіювати в пахову ділянку). Камені зрушуються з місця при надмірному
навантаженнi або внаслідок тривалої їзди по нерівній дорозі. Ниркова колька -- 
це дуже болючий процес.

Щоб до такого не дiйшло, треба регулярного проходити диспансеризацію (раз на рік), мова в тому числі й про обстеження нирок (лабораторне дослiдження крові, сечі, УЗД). Якщо під час  огляду в пацієнта з'являється дискомфортні відчуття чи біль в ділянці попереку, це може свідчити про проблеми з нирками. Тривожною є також поява таких симптомів, як набряки, сухість шкіри, свербіж та блідість
шкірних покривів, біль у попереку. Тож бережіть себе!

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Медики кажуть, що він може спричиняти біль, запалення і перешкоджати зачаттю.
13:00
Що найбільше впливає на сповільнення чи пришвидшення темпів старіння?
11:00
Медики з різних куточків України розповідають про непросту боротьбу з пандемією. Вони кажуть: працюють на межі виснаження.
11:15
Оціночні дані вказують на існування від 350 000 до 1 000 000 вірусів, що здатні інфікувати всі хребетні організми на Землі!
11:00
Медики не радять пацієнтам постійно лежати в однаковій позиції.
17:00
Меланін зменшує вразливість шкіри до сонячних променів. А там, де пігмент лягає нерівномірно, утворюються плями.
11:00
Перегляд таких фільмів може як зруйнувати стосунки, так і додати їм більшої розкутості, кажуть сексологи.
20:00
Психологи кажуть, що в деяких людей навiть розвивається еритрофобія - страх зашарітися.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.