Стало відомо, чому після повернення з курортiв дітям часто приписують антибіотики

"Повернулися з моря, в дитини з"явився стоматит. Лiкарi кажуть, що влiтку таке часто трапляється", -- дiляться своєю проблемою батьки, виходячи з дитячої полiклiнiки. Здавалося б, все робили правильно: поїхали на курорт для оздоровлення, споживали фрукти, аби поповнити запас вiтамiнiв в органiзмi. Що ж могло призвести до такої проблеми?

Пояснила таку дивну реакцiю органiзму Iрина Соколова, доктор медичних наук, доцент, завiдувач кафедри стоматологiї Харкiвського нацiональногго медичного унiверситету.

-- Чому пiсля вiдпочинку на морi розвивається стоматит?

-- Таке i справдi часто стається влiтку пiд час або пiсля повернення з курорту. До групи ризику потрапляють дiти, бо органiзм дорослої людини є бiльш витривалим та краще може боротися з негативними факторами.

У першу чергу слiд говорити про змiну клiматичних умов. Здавалося б, поїздка на пiвдень має лише допомогти у змiцненнi органiзму. А насправдi потрiбно пам"ятати про ефект аклiматизацiї. Якщо йдеться про дитину, змiна звичних умов викликає в органiзмi стрес, котрий призводить до зниження iмунiтету. А якщо на цьому
тлi органiзм почнуть атакувати рiзнi вiруси чи бактерiї, наслiдки можуть бути рiзноманiтними.

-- Що саме призводить до такої проблеми?

-- Якщо вода у морi є бактерiально забрудненою (примiром, в нiй є велика кiлькiсть кишкової палички), це може стати поштовхом для розвитку стоматиту. Дитина може щось їсти на пляжi, при цьому нерiдко на їжу потрапляє пiсок, котрий також може бути забрудненим. Це ще одна причина для розвитку стоматиту.

У результатi в порожнинi рота кiлькiсть патогенної мiкрофлори рiзко збiльшується. Вона починає атакувати епiтелiй слизової оболонки, що призводить до запального процесу. Або стоматит може мати вiрусну (причиною може бути навiть вiрус герпесу) чи грибкову етiологiю. Знову ж таки поштовхом для їх переможного наступу є знищення iмунiтету.

-- Якими є симптоми недуги?

-- Дитина стає капризною, погано їсть, через що може втратити вагу. При цьому може пiднятись температура тiла, здебiльшого з"являються больовi вiдчуття в порожнинi рота, пiдвищується слиновидiлення, спостерiгається порушення цiлiсностi слизової оболонки (рiзнi дефекти), почервонiння, набряки.

-- А лiкування має базуватися на антибiотиках?

-- Нерiдко лiкарi пропонують такий варiант лiкування. Основне завдання полягає у проведеннi антисептичної обробки слизової оболонки порожнини рота (розчинами, аерозольними препаратами). Такi процедури слiд проводити часто (через кожнi 1 -- 2 години), процес лiкування є доволi тривалим.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.