Шльопанці визнали небезпечним для здоров'я взуттям

"Моя 16-рiчна онука впродовж всього лiта ходить лише в "шльопках". Я вже казала їй, що взуття потрiбно змiнювати, бо нога втомлюється вiд одноманiтностi. А тут ще й прочитала: медики визнали шльопанцi найшкiдливiшим для здоров'я взуттям. Напишiть, чи це так, може, вона до вас прислухається". З таким проханням до
газети "Експрес" звернулась читачка Марiя Василiвна зі Стрия.

-- Проблема в тому, що такий вид взуття взагалi не пiдтримує стопу, через що справдi виникає ризик травматизацiї, -- пояснює Михайло Швець, лiкар ортопед-травматолог. -- Часте й тривале ходiння у шльопанцях може стати причиною розтягнення м'язiв, потерпає при цьому й ахiллове сухожилля. Згодом може з'явитися бiль в суглобах i навiть у спинi.

Причиною цього є порушення бiомеханiки ходьби через те, що бiльша частина навантаження припадає на задню частину стопи. Тодi як має бути навпаки, навантаження на п'ятку має бути меншим. Спiввiдношення повинне розподiлятися приблизно 40:60 (перший показник стосується п'ятки, другий -- основної частини
стопи).

А якщо почали вiдчувати дискомфорт чи навiть з'явилося вiдчуття  болю в дiлянцi ахiллового сухожилля чи гомiлки -- це серйозний сигнал, до якого не можна не прислухатися. В такий спосiб ноги "повiдомляють", що їм важко впоратися з навантаженням. Iнакше ризикуєте зазнати травми -- наприклад, дегенеративних змiн сухожилля (через це воно може рватись).

Тож взуття i справдi потрiбно регулярно змiнювати. На щодень варто брати легке взуття, яке пiдтримувало б стопу, -- бажано, щоб це був невеликий каблучок (близько 2,5 сантиметра). А якщо плануєте тривалi прогулянки, вибирайте вiдповiдне взуття, мова, зокрема, про сандалi чи кросiвки. Тодi як "шльопки" (особливо  гумовi) варто брати лише на пляж.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.