Шльопанці визнали небезпечним для здоров'я взуттям

"Моя 16-рiчна онука впродовж всього лiта ходить лише в "шльопках". Я вже казала їй, що взуття потрiбно змiнювати, бо нога втомлюється вiд одноманiтностi. А тут ще й прочитала: медики визнали шльопанцi найшкiдливiшим для здоров'я взуттям. Напишiть, чи це так, може, вона до вас прислухається". З таким проханням до
газети "Експрес" звернулась читачка Марiя Василiвна зі Стрия.

-- Проблема в тому, що такий вид взуття взагалi не пiдтримує стопу, через що справдi виникає ризик травматизацiї, -- пояснює Михайло Швець, лiкар ортопед-травматолог. -- Часте й тривале ходiння у шльопанцях може стати причиною розтягнення м'язiв, потерпає при цьому й ахiллове сухожилля. Згодом може з'явитися бiль в суглобах i навiть у спинi.

Причиною цього є порушення бiомеханiки ходьби через те, що бiльша частина навантаження припадає на задню частину стопи. Тодi як має бути навпаки, навантаження на п'ятку має бути меншим. Спiввiдношення повинне розподiлятися приблизно 40:60 (перший показник стосується п'ятки, другий -- основної частини
стопи).

А якщо почали вiдчувати дискомфорт чи навiть з'явилося вiдчуття  болю в дiлянцi ахiллового сухожилля чи гомiлки -- це серйозний сигнал, до якого не можна не прислухатися. В такий спосiб ноги "повiдомляють", що їм важко впоратися з навантаженням. Iнакше ризикуєте зазнати травми -- наприклад, дегенеративних змiн сухожилля (через це воно може рватись).

Тож взуття i справдi потрiбно регулярно змiнювати. На щодень варто брати легке взуття, яке пiдтримувало б стопу, -- бажано, щоб це був невеликий каблучок (близько 2,5 сантиметра). А якщо плануєте тривалi прогулянки, вибирайте вiдповiдне взуття, мова, зокрема, про сандалi чи кросiвки. Тодi як "шльопки" (особливо  гумовi) варто брати лише на пляж.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
В Україні є традиція: за кілька днів перед Водохрещем люди вирізають з криги хрести, фарбують буряковим квасом, прикрашають стрічками, сухоцвітом та монетами.
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?

Новини

21:33
Медики застерегли українців від традиційних йорданських купань.
18:24
У Рівненській області від кору помер 27-річний мешканець Дубровицького району
17:38
Джерело Матерi Божої в Моршинi оздоровлює і дарує радість батьківства
16:14
Відтепер повнолітні громадяни мають можливість стати донором для інших після своєї смерті.
15:31
80% випадків такої неплідності спричинені імунологічними факторами, так званою біологічною несумісністю.
14:36
Швейцарські дослідники з Базельського університету провели кілька дослідів над мишами, яким попередньо вживили клітини раку людини, і зуміли зупинити прогресування раку.
13:36
Науковці пояснили, чому жінка не розуміє застудженого чоловіка.
12:08
Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
10:00
Вживання страв із білих грибів в буквальному сенсі продовжує молодість
17:40
За словами вчених, зміна температури на користь холоду є своєрідною стресотерапією для організму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.