Лікар розповів, чому після літа більшає пацієнтів із хворим серцем

Надворі - спека. А як же в таку пору без охолоджувальних напоїв?! Вони чи не єдиний порятунок у спеку. Але нерідко таку літню ейфорію псує несподіваний біль у горлі...

-- Це може видатися дивним, але влітку хворих на ангіну значно більше,  ніж узимку. Ця хвороба має сезонний характер, але частіше все ж мова про залежність від теплого періоду року, -- говорить  Василь Дячук, лiкар-отоларинголог вищої категорiї, кандидат медичних наук. -- А основне -- кількість пацієнтів із хворим горлом збільшується саме тодi, коли надворі спека, а не за умов спокійної літньої днини.

Проблема в тому, що імунний статус людини найбільше знижується саме влітку, причиною чого є посилене опромінення сонячними променями.  А тут ще й природне прагнення охолодитись, що виникає у спеку. Не секрет, що при високiй температурi  повітря організм людини втрачає багато вологи, цей запас потрібно постійно поновлювати. Тож перевагу ми віддаємо напоям iз холодильника, морозиву, холодним слабоалкогольним напоям.

-- Що тоді відбувається?

-- Переохолодження. Саме так, певна ділянка організму притiм зазнає справжнього переохолодження. Адже різниця температури цiєї митi (мова  про температуру повітря і напою) є високою і небезпечною. 

Найгірше при цьому, якщо людина у спеку випиває газовані напої, бо вуглекислота руйнує захисний бар'єр глотки. Що ж до морозива, то більше шансів заслабнути після однієї порції, якщо з'їсти більше, ризик розвитку ангіни різко знижується, бо
мікроби не витримують такого тривалого холоду й гинуть. Але це не означає, що треба їсти якомога більше морозива -- ні, просто робити це слід без поспіху.

При переохолодженні робота імунної системи слабне, активізовуються мікроби (що є в глотці), от і розвивається ангіна.

-- Що ж робити, якщо з'явилися перші симптоми ангіни?

-- Дорослий хворий за умов відсутності протипоказів може випити теплого сухого вина і лягти під ковдру. Секрет у тому, що при цьому покращується циркуляцiя кровi, завдяки чому недуга може відступити. Але за наявності температури й сильного болю зверніться до лікаря. Притiм лікування має базуватися на
антисептичних препаратах, знеболювальному, крім того, хворий має дотримуватись режиму пиття (часто пити теплі напої, мова, зокрема,  про відвар малини, шипшини, липи).

І не забувайте: при ангінi слiд часто полоскати горло. Для цього запарте ромашку чи звіробій. А от полоскати горло розчином соди не слід, це підходить лише за умови появи гною у ньому, інакше сода може призвести до зайвого подразнення. А ще ефективними є аерозольні антисептики.

І пам'ятайте: найголовнішим принципом лікування ангіни є блокування поширення iнфекцiї, запорука чого -- ліжковий режим. А через  два тижні після одужання слiд здати лабораторний аналіз сечі та крові,  не завадить зробити кардіограму, аби
переконатися, що запальний процес зупинено. Бо якщо причиною ангіни є стрептокок, він може дiстатися до серця i спровокувати розвиток міокардиту. Також ангіна може згодом призвести до погіршення стану нирок i нервової системи. Тому й кажуть у  народі, що не такою страшною є ангіна, як її наслідки.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

13:00
Чому захисний засіб провокує висипання на обличчі та як цьому зарадити?
12:00
Ця патологія доволі поширена навіть у підлітковому віці, кажуть фахівці.
13:00
Незрозумілий висип на шкірі - лише одна з причин, щоби пройти перевірку на наявність цього захворювання.
11:00
В Україні дедалі частіше роблять операції з трансплантації. А як довго чужі органи можуть функціонувати в новому організмі?
14:00
Дієтологи кажуть, що основний складник куті - дуже цінний для здоров'я. Утім вживати його можна не всім.
11:10
Це неприємне відчуття нерідко стає наслідком святкових частувань.
11:00
Приватні клініки записують у чергу на щеплення від коронавірусу китайським препаратом компанії Sinovac.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.