Появу тріщин на п'ятах визнали симптомом небезпечної хвороби

Складною проблемою для багатьох людей у літній період є тріщини на п'ятах. Їм боляче ходити, а лікування часто не дає бажаного результату. То чому виникають тi тріщини?

-- Перш за все таке стається при сухості шкіри. Але якщо тріщини  на п'ятах тривало не загоюються або регулярно з'являються, варто пройти обстеження, -- говорить Ольга Бідюк, завідувач відділення гастроентерології. -- Мова, зокрема, про потребу
проведення біохімічного аналізу крові, а крім того, слiд пройти обстеження шлунково-кишкового тракту.

Такий симптом може розвинутись при наявності авітамінозу (наприклад, при нестачі вітамінів А, Е), дисбактеріозу кишківника, захворювань печінки (зокрема гепатиту), при незасвоюванні поживних речовин. Зрештою, це може свідчити
про порушення обміну речовин, що часто стається при ендокринних  проблемах.

-- Чи правда, що тріщини на п'ятах нерідко супроводжують  цукровий діабет?

-- Це одне з найпоширеніших ускладнень при цукровому діабеті, коли комплексного ураження зазнає нога, у результаті чого розвивається так званий синдром діабетичної стопи, -- відповідає професор Володимир Паньків, головний ендокринолог Києва, завідувач відділу профілактики ендокринних захворювань УНПЦ ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин.

Притiм, зокрема, виникають тріщини на п'ятах, яких важко позбутися. За таких умов слiд контролювати рівень цукру в крові, показники ліпідограми (мова про контроль жирового обміну на основі аналізу крові з вени). Під контролем також треба тримати артеріальний тиск.

Аби позбутися такого неприємного симптому, варто обмежити навантаження на ноги, а точніше, розвантажити уражену стопу. Стежте за шкірою, щоб не пересихала. Для цього застосовуйте  ультразволожувальні креми (один раз на день змащуйте стопи i  гомілки). Крім того, допоможуть ванночки для ніг з відвару трав
(ромашка, кропива, календула), які треба робити двічі на тиждень упродовж 10 -- 15 хвилин. Після цього можна скористатися  пемзою, але дуже обережно й лише тодi, якщо тріщини неглибокі, інакше  можете травмувати уражену ділянку. Опiсля промокніть п'яту рушником і  змастiть зволожувальним кремом.

-- А якщо тi тріщини виникли не через хвороби?

-- Це можуть спричинити зайва вага, сухість шкіри, крім того, носіння взуття босоніж також є провокативним фактором, бо п'яти тоді не  захищенi, -- пояснює Ольга Хомик, лiкар-косметолог. -- Отже, якщо з'явилися  трiщини, двічі на тиждень можна робити ванночки з морською сіллю, питною содою, соком лимона та рідким милом із гліцерином. Тоді обережно помасажуйте пемзою й змастіть п'яти вітаміном А в олійці. Бажано вдаватись до таких дій упродовж усього літа, навіть якщо тріщини вже загоїлися.

Загалом важливо щодня ретельно мити ноги, опісля зранку й увечері змащувати шкіру кремом. А ще після водних процедур на ніч можна накласти на п'яти чудодійну маску. Спершу змастіть шкіру олією, а тоді покладiть теплу варену й розiм'яту картоплю. Це сприятиме швидкому  загоюванню тріщин.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

13:00
Чому захисний засіб провокує висипання на обличчі та як цьому зарадити?
12:00
Ця патологія доволі поширена навіть у підлітковому віці, кажуть фахівці.
13:00
Незрозумілий висип на шкірі - лише одна з причин, щоби пройти перевірку на наявність цього захворювання.
11:00
В Україні дедалі частіше роблять операції з трансплантації. А як довго чужі органи можуть функціонувати в новому організмі?
14:00
Дієтологи кажуть, що основний складник куті - дуже цінний для здоров'я. Утім вживати його можна не всім.
11:10
Це неприємне відчуття нерідко стає наслідком святкових частувань.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.