"Вигнати" пісок з нирок допоможе кавун

Кавунiв з особливим нетерпiнням чекають тi, хто має проблеми з  нирками. Адже саме ця ягода прекрасно вимиває пiсок з них та навiть розчинає камiнцi. А, до речi, згiдно з останнiми дослiдженнями американських вчених, у кавунi мiстяться амiнокислоти, яка позитивно впливають на серце та судини.

-- Кажуть, кавуни допомогають вимити з нiрок пiсок та камiнцi?

-- Нирки взагалi люблять, коли "господар" багато п'є, адже пiсок увторюється саме через неадекватний питний режим -- саме тодi сечовi солi починають кристалiзуватися, – пояснює Олег Ковтуняк, лікар-уролог. -- 2,5-3 лiтри рiдини на день має споживати кожна людина.

А влiтку, у спеку, коли людина втрачає багато рiдини з потом та диханням, ця проблема стає бiльш актуальною. I на допомогу приходять кавуни, сiк яких прекрасно вимиває пiсок та дрiбнi камiнцi. Рекомендується протягом тижня з'їдати щодня натще 2-2,5 кiлогрми кавунiв, бажано з чорним хлiбом. Пiд час кавунового лiкування в другiй половинi дня приймайте теплу ванну. Пiд дiєю кавуна i тепла розширюються сечовивiднi шляхи, зменшуються болi i знiмаються спазми, разом iз сечею виходить пiсок i невеликi каменi.

Дехто цiлком переходить на таку кавунову дiєту, бiльше нiчого не вживаючи протягом 2 тижнiв, але для бiльшостi це не пiдходить. Крiм того, при надмiрному вживаннi кавунiв може зрушитися великий камiнець та статися закупорка сечовивiдних шляхiв, що може закiнчитися лiкарняним лiжком. Тому, якщо вiдчуваєте пiсля вiживання кавунiв неприємнi вiдчуття у попереку та дiлянцi нирок, краще проконсультуватися з лiкарем, зробити УЗД.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Аби спати міцніше, до раціону варто додати деякі продукти, кажуть фахівці.
11:00
Вражаюча історія про те, як медики роками помилялись у діагнозі хлопчика, і внаслідок його життя перетворилось на суцільні страждання.
11:00
Фахівці розповідають про унікальний склад агрусу.
11:00
Ви здивуєтесь, коли замислитесь, яким статеве життя людства було лише сто років тому. І здивуєтеся ще більше, коли дізнаєтесь, яким воно буде в майбутньому.
09:00
Розповідаємо про те, що відомо про вплив цукрового діабету на розвиток важких форм коронавірусної хвороби.
11:00
Шостого липня дівчина відчула слабкість, 12-го вже була у комі.
15:00
Чому насправді знечулення не завжди працює, і які помилки лікаря можуть надто дорого коштувати пацієнту?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.