
У народі про це кажуть -- мабуть, око надуло. Та радять промити чаєм. Проте офтальмологи проти такої самодіяльності. Бо ж почервоніння ока може бути симптомом як серйозних очних хвороб, так і раптового підвищення тиску, а тому чаєм тут не зарадиш.
-- Річ у тім, що слизова оболонка очей є практично незахищеною перед бактерiями та вiрусами, які викликають її запалення, – розповідає Маркіяна Ковальчук, лікар-офтальмолог. -- Часто кажуть, що кон'юнктивiт виникає внаслідок "продування" ока. Та насправді такого поняття, як "продуте око", нема. Просто на тлі переохолодження активізується патогенна мікрофлора на слизовій оболонці та виникає запалення.
-- Очі червоніють лише при кон'юнктивіті?
-- Таке може статися при так званому синдромі сухого ока. Адже воно має захисну вологу плівку, яка контактує з навколишнім середовищем. Пре недостатній кількості та якості сьози ця плівка підсихає, а слизова подразнюється та червоніє. Таке може статися від тривалої роботи за комп'ютером, при перебуванні у запиленому приміщенні з сухим повітрям, а також коли людина мало кліпає.
Проте почервоніння ока також може свідчити про різкий стрибок тиску, буває таке при важких формах глаукоми тощо. Тому цей симптом має стати приводом, щоб показатися спеціалісту.
-- А за яких умов може почервоніти "білок" ока?
-- Почервоніння склери (так називається білкова оболонка ока) виникає внаслідок пошкодження кровоносних судин. Таке може статися під час різкого стрибка загального артеріального тиску, при сильному напруженні (у жінок часто лопаються судини ока при пологах), при гострому нападі глаукоми. Крововилив у склеру може статися навіть від надто тривалого напруження ока при роботі за комп'ютером.