А після відпустки - до онкодерматолога: кому і чому слід бути особливо уважним після засмаги

За статистикою, пік меланоми щороку припадає саме на післявідпустковий період. Люди повертаються додому з морських пляжів, озер чи гір. Між тим, надмірна інсоляція, яку вони отримали під час відпустки, може спричинити розвиток онкологічного процесу у шкірі.

-- Найчастіше саме після відвідин курортів, де люди інтенсивно засмагають, родимки починають перероджуватися у злоякісні пухлини, -- пояснює Жанна Приходько, лікар-дерматолог вищої категорії. -- Адже невуси є ні чим іншим, як доброякiсними пухлинами шкiри.

Є такi розрахунки: людина, у якої понад 20 родимок, має пiдвищений ризик захворiти на меланому. Хоча навіть якщо у людини є лише одна родимка, вона також може спровокувати рак шкiри.

-- Саме сонце є одним з головних провокувальних фаторів?

-- За статистикою, 3,5% онкопатологiй  викликанi саме надмiрним перебуванням на сонцi. Сонячнi променi є канцерогенними для людини, вони викликають такі хвороби, як базалiома, плоскоклiтинний рак, меланома шкiри.

Є певнi види раку шкiри, якi стовiдсотково провокуються впливом сонця. Це плоскоклiтинний та базальноклiтинний рак. Але йому завжди передують передраковi стани -- так званий сонячний кератоз. Це невеличкi бляшки на шкiрi червоного кольору, якi лущаться, але не викликають неприємних симптомiв. Згодом може утворитися ранка, яка довго не загоюється.

Замiсть того, щоб йти до лiкаря, люди часто припiкають їх йодом чи зеленкою, що в цьому випадку абсолютно неефективне.  Тому після відпустки, особливо якщо ви активно засмагали, варто пройти огляд в онкодерматолога. Стати приводом для занепокоєння має й масова поява нових родимок.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:09
Найактивніше жир накопичується у сіднично-стегновій ділянці, зоні живота, тут частіше і з'являється “апельсинова шкіра”. Але чому?
15:40
Правда й міфи щодо впливу цього явища на фізичний та психічний стан людини.
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
10:00
Що не так із даними медичних лабораторій і як дорого це може коштувати пацієнтам?
14:10
"Організм українців генетично не розрахований на перебування в умовах надмірної спеки".
10:35
За свідченням істориків, вони вперше були описані в індійській поезії, а в поширенні їх на терени Європи свою роль зіграв Олександр Македонський.
16:30
Згідно із статистичними даними ВООЗ, на преаналітичному (долабораторному) етапі стається до 70% помилок, які впливають на результати лабораторних досліджень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.