А після відпустки - до онкодерматолога: кому і чому слід бути особливо уважним після засмаги

За статистикою, пік меланоми щороку припадає саме на післявідпустковий період. Люди повертаються додому з морських пляжів, озер чи гір. Між тим, надмірна інсоляція, яку вони отримали під час відпустки, може спричинити розвиток онкологічного процесу у шкірі.

-- Найчастіше саме після відвідин курортів, де люди інтенсивно засмагають, родимки починають перероджуватися у злоякісні пухлини, -- пояснює Жанна Приходько, лікар-дерматолог вищої категорії. -- Адже невуси є ні чим іншим, як доброякiсними пухлинами шкiри.

Є такi розрахунки: людина, у якої понад 20 родимок, має пiдвищений ризик захворiти на меланому. Хоча навіть якщо у людини є лише одна родимка, вона також може спровокувати рак шкiри.

-- Саме сонце є одним з головних провокувальних фаторів?

-- За статистикою, 3,5% онкопатологiй  викликанi саме надмiрним перебуванням на сонцi. Сонячнi променi є канцерогенними для людини, вони викликають такі хвороби, як базалiома, плоскоклiтинний рак, меланома шкiри.

Є певнi види раку шкiри, якi стовiдсотково провокуються впливом сонця. Це плоскоклiтинний та базальноклiтинний рак. Але йому завжди передують передраковi стани -- так званий сонячний кератоз. Це невеличкi бляшки на шкiрi червоного кольору, якi лущаться, але не викликають неприємних симптомiв. Згодом може утворитися ранка, яка довго не загоюється.

Замiсть того, щоб йти до лiкаря, люди часто припiкають їх йодом чи зеленкою, що в цьому випадку абсолютно неефективне.  Тому після відпустки, особливо якщо ви активно засмагали, варто пройти огляд в онкодерматолога. Стати приводом для занепокоєння має й масова поява нових родимок.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Все почалося з того, що у пацієнта раптом стали набрякати і боліти суглоби, а згодом погіршився зір.
09:00
"Коли я вийшов на пенсію, зрозумів: щоб почуватись краще, треба більше рухатись", - каже чоловік.
14:15
Ревнощі неабияк впливають на організм людини. Вона при цьому може відчувати і фізичний біль - голови та серця, може стрибати тиск.
15:00
Про молекулярні "датчики" кисню, супердопінг і боротьбу з онкоклітинами.
11:00
"Ми навіть не усвідомлюємо, наскільки поліпшилося наше харчування за останні сто років, і вважаємо поганим і неправильним те, про що наші предки могли тільки мріяти!"
14:00
23-річний юнак став наймолодшим в Україні пацієнтом, якому пересадили донорське серце після імплантовано механічного.
16:05
Фахівці кажуть, жодні з народних методів перевiрки грибів на їстивнiсть науково не обгрунтовані.
14:05
Моїм основним принципом у роботі з пацієнтами було дослідити мотивацію нанесення татуювання. І ось, що я зрозумів.
11:00
У медзакладах грубо порушують норми харчування, визначені МОЗ. Розслідування "Експресу".
14:55
4 жовтня у світі відзначають день усмішки.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.