Завадити вагітності може алергія на... чоловіка, - запевнив фахівець

Цікавий погляд на одну з причин непліддя у здорових молодих жінок днями оприлюднили репродуктологи з Манчестерського університету. За дослідженням науковців, приблизно 12% жінок не вагітнюють, бо мають алергію на сперму чоловіка.

Науковці з'ясували, що симптоми цієї хвороби проявляються вже через годину після статевого контакту. Але жінки здебільшого ігнорують їх. І дарма, бо саме через цю проблему вони ризикують бути  бездітними. А нерідко доходить до небезпечних для здоров'я станів.

-- Як проявляється така алергія? Чому вона виникає?

-- Жінка відчуває подразнення, свербіж в інтимній ділянці, іноді  біль при сечовипусканні, -- каже Вікторія Бабенко, акушер-гінеколог. -- Перші симптоми алергії можуть з'являтися вже впродовж години після статевого акту. Але часом хвороблива реакція настає із запізненням. Як правило, і при першому, і при другому варіантах партнери не надають проблемі належної уваги, жінки здебільшого обмежуться спринцюванням та вагінальними свічками, які зменшують дискомфорт.

Призначати собі ці процедури -- на  хлопський розум -- не можна в жодному разі. Бо, по-перше, вони можуть спровокувати інші проблеми, по-друге, стерти картину
реального захворювання. І тоді вже лікареві важче буде визначитися з діагнозом.

-- Жінка і чоловік створені одне для одного. Чому природа влаштовує їм бар'єр -- алергію?

-- Це трапляється не з усіма, а лише з певною категорією жінок, які мають негаразди в імунній системі. Саме це є основною причиною більш поширених алергічних реакцій на їжу, ліки, пилок рослин, шерсть тварин тощо. Сперма -- біологічно активна багатокомпонентна субстанція, вона містить білки, і ці складові
можуть провокувати різку реакцію імунної системи. Часом її викликає не безпосередній компонент сім'яної рідини, а "слід" від ліків чи продуктів (які є для жінки алергенами), що їх заживав чоловік.

-- Як з'ясувати, що йдеться саме про алергію, а не про інше захворювання?

-- Визначитися з правильним діагнозом дуже важливо, бо, як свідчить практика, майже у 80% випадках свербіж, подразнення чи висип у інтимній зоні після сексуального контакту -- це ознака захворювання, що передається статевим шляхом. Чи, наприклад, недостатньої гігієни статевих органів, надто активних дій
партнерів, вагінального дисбактеріозу тощо. З такими наслідками досить швидко можна дати собі раду.

Але якщо аналізи показали, що інфекція виключена, а підозра на алергію лишилася, то допоможуть спеціальні дослідження крові жінки і сперми чоловіка (важливо дослідити, на які її компоненти може агресивно реагувати імунна система партнерки). Як правило, від болісної реакції на сперму потерпають жінки, котрі раніше вже мали інші прояви алергії, і лікар орієнтуватиметься на цей фактор. А тоді вже призначають відповідну імунотерапію, яка стримує алергічну реакцію. У такому разі хвороба -- під контролем.

Але існує і так звана iмуногенетична несумiснiсть (гістонесумісніть). Партнерка не лише відчуває дискомфорт після близькості з чоловіком, а не може виносити дитину. Ембрiон не приживається у порожнинi матки, адже не лише сперма, а й плiд сприймається організмом жінки як стороннє тiло. І з такою проблемою дати раду набагато важче, аніж просто з алергією.

На щастя, гістонесумiснiсть -- не таке вже часте явище. Біологічно несумiснi чоловiк та жiнка просто не вiдчувають одне до одного симпатiї. Ми підсвідомо знаємо, з ким не треба  лягати в ліжко.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

14:18
Найвищий відсоток летальності - у Донецькій, Луганській та Одеській областях.
14:00
У США перевіритися на COVID-19 безплатно може кожен охочий - навіть турист чи нелегальний мігрант.
11:00
Медики кажуть, що він може спричиняти біль, запалення і перешкоджати зачаттю.
13:00
Що найбільше впливає на сповільнення чи пришвидшення темпів старіння?
11:00
Медики з різних куточків України розповідають про непросту боротьбу з пандемією. Вони кажуть: працюють на межі виснаження.
11:15
Оціночні дані вказують на існування від 350 000 до 1 000 000 вірусів, що здатні інфікувати всі хребетні організми на Землі!
11:00
Медики не радять пацієнтам постійно лежати в однаковій позиції.
17:00
Меланін зменшує вразливість шкіри до сонячних променів. А там, де пігмент лягає нерівномірно, утворюються плями.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.