Спати з подушкою чи ні — поради фахівця

Багато прихильників здорового способу способу життя вважають, що від подушки треба відмовитися — мовляв, вона сприяє викривленню у шийному відділі хребта.

-- Є поради, що, лежачи на спинi, треба спати без подушки, а на боцi -- з подушкою...

-- Це досить спiрне питання. Адже лордоз (вигин шийного вiддiлу хребта) має чимось пiдтримуватися. Тим бiльше, з вiком м'язевий каркас слабшає, тому зовсiм без подушки спати я б не радила, – каже Оксана Доценко, сімейний лікар. -- Крім того, того, таке положення тiла протипоказане при проблемах шлунково-кишкового тракту, коли є вiрогiднiсть викиду частини вмiсту шлунку назад у стравохiд. Загалом, гастроентерологи кажуть, що для нормальної роботи шлунку положення  тiла пiд час сну повинно бути трохи припiднятим.

Знаєте, багато людей взагалi неправильно лежать на подушцi. Так, пiд час сну на спинi (це положення, до речi, є бiльш фiзiологiчним, нiж iншi) на подушцi повинна лежати лише шия, а не плечi. Мало того, кутики подушки мають лежати на ваших плечах, а не навпаки. А пiд час сну на боцi на подушцi також має лежати лише голова, а не плечi (подушка -- пiд вушко).

Подушки рекомендується мiняти кожнi 2-3 роки. Якщо йдеться про пiр'яну, то раз на пiвроку. Враховуйте, що з часом подушки злежуються, змiнюють форму, тому не варто спати на однiй i тiй самiй подушцi десятирiччями.

-- Виходячи з цих фактiв, яка форма подушки є найкращою?

-- З погляду фiзiологiї людини, найоптимальнiшими варiантами є валики, подушки у формi напiвмiсяця, та ортопедичнi подушки -- але не квадратнi, а прямокутнi (як правило, розмiром 50 на 70 сантиметрiв). А усiлякi трикутнi чи круглi подушки є варiантом декоративних, а не спальних.

Правильна подушка захистить вас вiд болiв у шиї чи хребтi пiсля сну, головних болiв, зменшить прояви остеохондрозу. До того ж, така подушка дозволяє повнiстю розслабити м'язи шиї, спини i грудей, що позитивно впливає на загальний стан органiзму.

-- Чи має значення пружнiсть подушки та матерiал, з якого її    виготовлено?

-- Найкраще обирати подушку середньої пружностi. Вона визначається так: пiд час лежання голова не повинна провалюватися, але й не лежати зверху на поверхнi -- вона має трохи увiйти у подушку. Якщо ви надаєте перевагу сну на спинi чи животi, обирайте м'якшу подушку, а якщо на боцi -- подушку високої пружностi.

 Щодо наповнювачiв, то, наприклад, пуховi чи пiр'янi подушки, якими пишалися нашi бабусi, вже вiдiйшли у минуле. По-перше, вони накопичували у собi пiт та вiдмерлi клiтини шкiри з голови, у них розмножувався пиловий клiщ (так, 50%  ваги 10-рiчної пiр'яної подушки складають саме клiщi), вiн них часто розвивалася алергiя.

Зараз розроблено сучаснi синтетичнi наповнювачi, якi є гiпоалергенними, легко перуться, запобiгають появi клiща. Найпопулярнiшими є латекс, синтепон, в'язкоеластичний пiна i полiестер. Якiсна подушка повинна пропускати повiтря та дозволяти шкiрi голови "дихати", а також добре зберiгати тепло.

Останнiм часом популярними стали подушки, набитi гречаною шелухою. Вони досить непоганi, адже вiдносяться до ортопедичних, пiдтримують хребет у фiзiологiчному положеннi, а також масують шкiру голови.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Медики кажуть, етап видалення підшлункової у донора складніший, ніж її трансплантація реципієнтові.
11:00
Аби спати міцніше, до раціону варто додати деякі продукти, кажуть фахівці.
11:00
Вражаюча історія про те, як медики роками помилялись у діагнозі хлопчика, і внаслідок його життя перетворилось на суцільні страждання.
11:00
Фахівці розповідають про унікальний склад агрусу.
11:00
Ви здивуєтесь, коли замислитесь, яким статеве життя людства було лише сто років тому. І здивуєтеся ще більше, коли дізнаєтесь, яким воно буде в майбутньому.
09:00
Розповідаємо про те, що відомо про вплив цукрового діабету на розвиток важких форм коронавірусної хвороби.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.