Лікарі попереджають: розгулявся збудник, який уражає нирки, печінку й серце

Спека! Так і кортить зануритися у прохолодне озерце. Нехай воно навіть зеленкувате, і вода не проточна. Забувши про обережність, пірнають у воду дорослі, а що вже казати про дітвору. На жаль, за таке задоволення нерідко доводиться розплачуватися здоров'ям.

-- Із брудною водою в організм потрапляє дуже небезпечна інфекція -- лептоспіри, -- каже Оксана Пушкарьова, керівник епідеміологічного відділу головного управління обласної Держсанепідслужби. -- Це збудники лептоспірозу, що дуже добре почуваються у річках та озерах. В Україні його реєструють в усіх областях, причому у теплу пору зберігається тенденція до зростання захворюваності.

Лептоспіри потрапляють у воду переважно із виділеннями щурів, мишей. Заражаються люди не лише через вживання забрудненої води, а й під час купання, риболовлі. Тому якщо вже купаєтеся в озері, то принаймні старайтеся не ковтати води, уникайте потрапляння води в очі та ніс, не можна також мити в озері чи річці посуд і варити на ній (це часто роблять рибалки). Крім того, є небезпека потрапляння збудника в організм через ранки, подряпини на шкірі. Якщо поранилися, відпочиваючи на природі, не промивайте рану сирою водою, обробіть
її мінеральною або будь-яким антисептиком, що є під рукою, заклейте пластирем.

-- Як швидко хвороба дається взнаки і якими є її перші прояви?

-- Інкубаційний період триває від 1 до 20 діб, частіше -– 7 -- 14 діб. Початок захворювання гострий, часто раптовий (хворий навіть може вказати годину, коли почувся зле), з гарячкою (підвищення температури тіла до 39 -- 40 °С і вище), недужого морозить, у нього виражені симптоми інтоксикації: загальна слабкість, сильний біль голови, запаморочення, нудота, блювання, біль у литкових м'язах. У дітей нерідко розвиваються катаральні явища в горлі. Усі ці симтоми характерні і для інших інфекційних недуг, але лікар, ретельно оглянувши хворого, опитавши його про можливі причини нездужання, призначить потрібні лабораторні дослідження крові. Якщо підозра на лептоспіроз підтвердиться, буде призначене лікування антибіотиками, яке дуже ефективне, якщо його розпочато вчасно.

У лептоспіроз має й характерні симптоми, пов'язані з ураженням нирок, печінки, серцево-судинної системи, однак вони розвиваються уже тоді, коли хвороба у високій стадії. У найважчих випадках розвиваються крововиливи у життєво важливих органах, тяжкі форми серцевої недостатності, геморагічна пневмонія тощо. Тому так важливо вчасно звернутися по кваліфіковану допомогу.

-- Чи зауважено, хто частіше хворіє на лепспіроз?

-- Так, це чоловіки. Вони частіше за жінок ігнорують правила гігієни, не надають ваги симптомам хвороб. Відомо, що й рибаловля -- чоловіче хобі. І за усе це, на жаль, чоловіки частіше розплачуються здоров'ям і навіть життям.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.