Педіатр назвав страшну причину, яка влітку провокує в дітей сухий кашель

Улітку в педіатрів більшає маленьких пацієнтів із незвичними симптомами. Батьки помічають, що діти втрачають апетит і вагу,  скрегочуть зубами, у них з'являються свербіж в ділянці ануса, висип.  Дігноз зазвичай шокує -- глисти!

Докладніше про проблему -- педіатр Микола Фірсов. 

-- Як дитина заражається глистами?

-- Спосіб зараження -- банальний, нерідко це стається на очах у батьків, але цього дорослі чомусь не помічають. А я вам пропоную проаналізувати поведінку дитини надворі, візьмімо, наприклад, звичну гру в пісочниці. Малюк будує з піску замки,
час від часу витираючи обличчя, а потім бере печиво, котре пропонує інша дитина чи навіть його ж бабуся. Брудними руками! Дехто заперечить, мовляв, не треба тремтіти над дитиною, бо виросте пестунчиком. Та я вам поясню, на яку небезпеку ви наражаєте свого малюка.

Не секрет, що в пісочниці люблять бавитися не лише діти, охоче прибігають до них коти та собаки. І тут же залишають свій кал.  Так у пісок потрапляють яйця глистів, далі вони опиняються на ручках дитини, а з них -- у його ротику. Інфікування
можливе, якщо дитина погладить дворову тварину, а потім немитими руками їстиме. Є ще один поширений шлях потрапляння яєць глистів в організм дитини -- куштування немитих ягід і фруктів. Дорослі кажуть, що не можуть відмовити
малюкові, коли він їх про це просить. На таке я завжди питаю: а чи варте це того, щоб дитина потім потерпала від глистних інвазій?

-- Які симптоми свідчать про зараження?

-- Симптоматичний ряд довгий. Наприклад,  може підвищитися температура тіла, з'явитися слабкість, змінитися поведінка (плаксивість), можливі шлунково-кишкові розлади. Згодом ураження можуть зазнати бронхи та легені, з'являються
симптоми бронхіту чи пневмонії. Це симптоми зоонозних глистних інвазій, котрі почали "окупацію" дитячого організму.

Сухмй кашель може також свідчити про появу в організмі  аскарид (у них легеневий шлях розвитку). Про небезпеку свідчить також скреготіння зубами -- усе тому, що паразити в процесі своєї життєдіяльності виділяють токсини, котрі подразнюють нервову систему людини. 

Доволі поширений симптом -- біль у животі (часто локалізується довкола пупка), котрий нерідко діймає уночі. Ну і, звісно ж, треба сказати про різку втрату апетиту в дитини, можливі біль голови, алергічні реакції (висип, свербіж), порушення сну.

Тож якщо помітили перелічені симптоми (не обов'язково всі  одразу), варто звернутись до лікаря. При тім треба кілька разів  здати кал на аналіз, можна провести аналіз крові на виявлення глистних інвазій. І не гайте часу, адже деякі види паразитів  (наприклад, анкілостома) можуть стати причиною порушення 
фізичного чи розумового розвитку дитини. А при аскаридозі діти  стають гіперактивними, втрачають сон -- все тому, що аскариди дістаються й до головного мозку. Що вже казати про внутрішні органи, котрі насамперед зазнають ураження внаслідок наступу глистів. Тож будьте уважні!

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:25
Ознакою захворювання є погіршення пам'яті, коли забуваються насамперед поточні події.
16:35
Найчастіше харчі забруднюються поліциклічними ароматичними вуглеводнями (ПАВ), нітрозамінами (НА) та важкими металами.
10:27
Документ про повну вакцинацію дитини продають всього за 400, лікарняний - за 200, а довідку про вагітність - за 300 гривень.
09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.