Вчені ще на крок наблизилися до розгадки таємниці хвороби Альцгеймера

Людина не єдина: у шимпанзе виявили ознаки людського слабоумства

Вчені з Північно-східного медичного університету штату Огайо в США не виключають, що в мозку літніх шимпанзе можуть утворюватися амілоїдні бляшки, характерні для хвороби Альцгеймера, яка вважалася суто людською.

Вчені досліджували мозок 20 шимпанзе віком 37-62 роки. Фахівці виявили бета-амілоїдні бляшки і сплутані тау-білки в мозку 12 приматів. Причому чим старше була мавпа, тим більша кількість бляшок було в її нервових тканинах, повідомляє fraza.ua.

Однак дослідники не знайшли ознак деменції у шимпанзе. За словами вчених, це може пояснюватися тим, що аномальні білки не є причиною хвороби Альцгеймера, а її побічним продуктом.

При хвороби Альцгеймера в мозкових тканинах людини в великих кількостях утворюються короткі білкові молекули, звані бета-амілоїди. Вони утворюють нерозчинні скупчення -- амілоїдні бляшки, накопичення яких, згідно з однією з гіпотез, є причиною хвороби. При цьому бляшки викликають зміни в тау-білки, які також сплутуються один з одним. Тепер, можливо, вчені отримали підказку, яка дозволить наблизитися до секрету хвороби Альцгеймера.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Медики попереджають: під час холодної й сирої погоди загострюється одна з найбільш поширених хвороб осені.  Ви можете не застуджуватись, але на фоні похолодання може з"явитися кашель, причиною чого
Не секрет, що стан нашого здоров'я регулюється саме гормонами.  А, власне, яку роль вiдiграють гормони у нашому життi? Чому виникають гормональнi порушення?

Новини

13:00
Науковці пояснили, чому сновидіння такі корисні
11:30
Дієта з високим вмістом солі знижує рівень корисних бактерій в кишківнику та сприяє гіпертонічним кризам
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.