Вчені ще на крок наблизилися до розгадки таємниці хвороби Альцгеймера

Людина не єдина: у шимпанзе виявили ознаки людського слабоумства

Вчені з Північно-східного медичного університету штату Огайо в США не виключають, що в мозку літніх шимпанзе можуть утворюватися амілоїдні бляшки, характерні для хвороби Альцгеймера, яка вважалася суто людською.

Вчені досліджували мозок 20 шимпанзе віком 37-62 роки. Фахівці виявили бета-амілоїдні бляшки і сплутані тау-білки в мозку 12 приматів. Причому чим старше була мавпа, тим більша кількість бляшок було в її нервових тканинах, повідомляє fraza.ua.

Однак дослідники не знайшли ознак деменції у шимпанзе. За словами вчених, це може пояснюватися тим, що аномальні білки не є причиною хвороби Альцгеймера, а її побічним продуктом.

При хвороби Альцгеймера в мозкових тканинах людини в великих кількостях утворюються короткі білкові молекули, звані бета-амілоїди. Вони утворюють нерозчинні скупчення -- амілоїдні бляшки, накопичення яких, згідно з однією з гіпотез, є причиною хвороби. При цьому бляшки викликають зміни в тау-білки, які також сплутуються один з одним. Тепер, можливо, вчені отримали підказку, яка дозволить наблизитися до секрету хвороби Альцгеймера.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.