Стоматологи відповіли на основні питання: для чого нам зуби мудрості і чи варто їх видаляти?

Поява зуба мудрості може бути супроводжувана запальними процесами в організмі

Одним людям такі зуби завдають купу прикрощів, а в інших ніколи навіть не прорізуються. Від чого ж це залежить, чому зуби мудрості ростуть не у всіх?

-- А чи знаєте ви, що абсолютно в кожної людини закладені ці  вісімки (у народі їх називають зубами мудрості), мало того, їх є чотири, отже, за задумом природи, прорізатись мають всі чотири так звані зуби мудрості, -- пояснює Володимир Ричков, лікар-стоматолог вищої категорії. -- Але досі не дуже зрозумілий
механіз росту цих зубів. Тож залишається констатувати, що в одних людей нема зубів мудрості, а в інших є -- один і більше.

Починають прорізатись ці зуби щонайраніше у 16 -- 17-річному віці,  через це вони й набули такої виразної назви, мовляв,  з'являються, коли людина вже має певні знання й досвід. Процес росту вісімок здебільшого триває кілька років, цей зуб "любить" нетривалий час вилазити, а потім зупинити свій рух, після паузи
спроба повторюється. Це часто супроводжується больовоми відчуттями, а нерідко й іншими проблемами.

-- Якими саме?

-- Річ у тому, що вісімки -- з самого скраю зубного ряду, але для росту їм часто бракує місця, тож вони можуть рости не вертикально, а в горизонтальному напрямку. При тім буває, що вісімка впирається у корінь сімки. Тож нерідко доводиться вдаватись до оперативного втручання, аби видалити цей, так би
мовити, деструктивний елемент.

Найважче зазвичай вилазять нижні вісімки, адже в них для цього менше місця (з одного боку тисне щелепна кістка, з другого -- сімка). Верхні вилазять легше, але при тім нерідко впираються в щоку. А ще зуб мудрості може стати причиною викривлення інших зубів, а точніше, деформації зубного ряду.

До речі, та обставина, що зуб мудрості міститься із самого краю зубного ряду, також йому не на користь. Адже через місцезнаходження й нерівність росту до нього важко дістатися зубною щіткою. От і маємо часто такий результат, що на вісімках
швидко утворюється наліт, а тоді -- порожнина (дірка). 

-- Чимало медиків за кордоном воліє виривати вісімки, не чекаючи проблем, якими може супроводжуватись їх поява. Тоді як наші стоматологи кажуть: якщо не заважає, навіщо його видаляти. Хто тут має рацію?

-- Буває, що ріст зуба мудрості супроводжується гострим запаленням, навіть з'являється гній, підвищується  температура тіла. Такий процес становить небезпеку здоров'ю людини, тож слід негайно звернутися до стоматолога, -- додає Iрина
Соколова, доктор медичних наук, доцент, завiдувач кафедри стоматологiї. -- Якщо зуб росте неправильно, він може стати причиною травматизації внутрішнього боку щоки або язика, може призвести до порушення прикусу. А якщо в такому зубі розвивається карієс, його важко лікувати (бо до нього непросто дістатися).
Крім того, саме цей зуб нерідко стає причиною появи  неприємного запаху з рота.

За таких обставин (якщо вісімка справді провокує проблеми) варто  позбутись зуба мудрості. Але таке рішення може прийняти лише лікар. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
В Україні є традиція: за кілька днів перед Водохрещем люди вирізають з криги хрести, фарбують буряковим квасом, прикрашають стрічками, сухоцвітом та монетами.
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?

Новини

21:33
Медики застерегли українців від традиційних йорданських купань.
18:24
У Рівненській області від кору помер 27-річний мешканець Дубровицького району
17:38
Джерело Матерi Божої в Моршинi оздоровлює і дарує радість батьківства
16:14
Відтепер повнолітні громадяни мають можливість стати донором для інших після своєї смерті.
15:31
80% випадків такої неплідності спричинені імунологічними факторами, так званою біологічною несумісністю.
14:36
Швейцарські дослідники з Базельського університету провели кілька дослідів над мишами, яким попередньо вживили клітини раку людини, і зуміли зупинити прогресування раку.
13:36
Науковці пояснили, чому жінка не розуміє застудженого чоловіка.
12:08
Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
10:00
Вживання страв із білих грибів в буквальному сенсі продовжує молодість
17:40
За словами вчених, зміна температури на користь холоду є своєрідною стресотерапією для організму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.