Епідеміолог: "Небезпечний для життя збудник може зберігатись на шипах троянд"

Останніми роками, за даними спеціалістів МОЗ, різко зросла тенденція активізації правця. Заразитися небезпечним збудником  можна під час роботи на городі, попереджають лікарі. Притім днями на Львівщині дитина заразилася правцем через потрапляння стороннього предмета в ніс. Це вже 5-й випадок правця серед дітей в Україні цього року. Жоден з хворих не був щеплений, пише health.unian.ua.
 

-- То як збудник небезпечної для життя хвороби потрапляє в організм людини?

-- Заразитися можна при пораненні, якщо в рану потрапив грунт, -- пояснює Оксана Притулка, лікар-епідеміолог. -- Адже збудник правця може знаходитися в грунті. Потрібно пояснити, що правець є  важким захворюванням, котре при відсутності належної медичної  допомоги може стати причиною смерті. 

-- Чи є симптоми, котрі свідчать про потрапляння в організм  небезпечного збудника?

-- Може початися запальний процес довкола рани, дрібне посмикування м"язів у цій ділянці. Також у хворого розвивається спазм жувальних м"язів, йому важко ковтати, цей процес супроводжується болями в горлі. З"являються тягучі болі в ділянці
спини, попереку, потилиці. Загалом хворий стає надміру збудливим, втрачає спокій, у нього посилюється потовиділення. Все це може супроводжуватись субфебрильною температурою тіла (дещо вище 37 градусів).

А закінчується цей процес судомами та паралічем дихальних шляхів... Додам, що інкубаційний період може становити 1 -- 2 тижні або навіть 2 -- 3 дні.

-- Тож як потрібно діяти після травмування, якщо таке сталося на
городі?

-- Мушу сказати, що небезпеку становить навіть незначна на перший погляд травма. Проблема у тому, що люди не завжди розуміють, наскільки це серйоізно. Наприклад, кілька років тому був випадок, коли чоловік поранився шипом троянди й не придав цьому значення. Врятувати його життя не вдалось...

Тому при травматизації за обставин можливого контакту рани з грунтом обов"язково слід звернутися до хірурга в поліклініці (за місцем проживання) чи до травматологічного пункту. Якщо йдеться про дитину, котра отримала до цього часу всі необхідні щеплення, їй вводиться профілактична доза правцевого анатоксину. Якщо мова про дорослу людину, котра давно не проходила щеплення від правця, проводять курс протиправцевих щеплень (що складається з анатоксину та сироватки).

Тому дуже важливо дотримуватися календаря щеплень, аби мати імунітерт проти цієї страшної недуги. А ще додам, людям старшого віку (після 60 років) потрібно проводити вакцинацію від правця кожні десять років. Адже до цього віку організм втрачає захист,  тому його потрібно поновлювати. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

14:19
Чорна горобина знижує тиск, червона - допомагає при атеросклерозі. Та це ще не всі їхні корисні властивості.
16:13
А ті, кого вони вкусили ще на початку літа, лише тепер виявляють у себе складну хворобу.
13:27
Про те, як і з чого роблять цей популярний серед українців продукт.
14:00
Поради сімейної лікарки та знавця народної медицини.
18:30
Попри поважний вік, він не користується окулярами і дотепер читає лекції.
11:21
Про важливість цього продукту для організму людини, а також про те, чому його не варто пересушувати.
12:35
Її називають одним із найдешевших і найдієвіших способів виходу з емоційної кризи.
20:42
Якщо щоранку ви почуваєтесь виснаженими, хоч і спали всю ніч, то цей текст вам стане у пригоді.
10:15
Технологія виготовлення цих продуктів однакова, принципова відмінність - у складі.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.