Науковці підтвердили: жінкам потрібно спати довше, аніж чоловікам

За результатами їхніх досліджень, мозок жінки впродовж дня зазнає більшого навантаження, ніж мозок чоловіка, бо опрацьовує одночасно багато завдань. А це велике навантаження.

Тоді як чоловіки переважно можуть ефективно виконувати лише одну справу. Отже, аби мозок мав змогу перезавантажитись, жінка має ще спати, допоки чоловік готує сніданок.

-- Почнімо з того, що жінки й чоловіки мають різні біологічні програми. Природою закладено, що жiнка має забезпечувати так зване безсмертя виду -- себто народити й виростити дiтей (але додайте до цього й догляд оселі, кухарство, прання,
прасування, виконання службових обов'язків), -- коментує Микола Макарчук, доктор бiологiчних наук, завiдувач кафедри фiзiологiї людини i тварини Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка. -- Тодi як чоловiк має дбати про сiм'ю (іншими словами, заробляти гроші). Відчуйте різницю в кількості завдань,
залежно від статі.

У чоловiка, грубо кажучи, лiва пiвкуля не знає, що робиться у правiй. Але  саме завдяки тому, що одна пiвкуля у чоловіка працює дещо уособлено, він і має можливiсть проявитися максимально у певній (зауважте -- одній) сферi. 

-- Невже це якось може бути пов'язано з тривалістю сну?

-- Мозок жінки, на противагу чоловіковому, одночасно опрацьовує кілька завдань, що стає причиною надмірного навантаження. Тож  це супроводжується регулярним підвищенням рівня гормонів стресу, а команду про це дає, зауважте, мозок, -- наголошує Ірина Шваб, лікар-невропатолог. -- Мозок потребує регулярного відпочинку, а не раз  на рік. Отже, найкращою нагодою перезавантажитись є повноцінний тривалий  сон. Це означає не менш як 7 -- 8 годин. Але якщо жінка виглядає втомленою, якщо у неї часто змінюється настрій, то варто збільшити тривалість її сну. Для цього ляжте спати раніше, аніж зазвичай, і довіртесь організмові, він сам визначить, коли прокидатися. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Аби спати міцніше, до раціону варто додати деякі продукти, кажуть фахівці.
11:00
Вражаюча історія про те, як медики роками помилялись у діагнозі хлопчика, і внаслідок його життя перетворилось на суцільні страждання.
11:00
Фахівці розповідають про унікальний склад агрусу.
11:00
Ви здивуєтесь, коли замислитесь, яким статеве життя людства було лише сто років тому. І здивуєтеся ще більше, коли дізнаєтесь, яким воно буде в майбутньому.
09:00
Розповідаємо про те, що відомо про вплив цукрового діабету на розвиток важких форм коронавірусної хвороби.
11:00
Шостого липня дівчина відчула слабкість, 12-го вже була у комі.
15:00
Чому насправді знечулення не завжди працює, і які помилки лікаря можуть надто дорого коштувати пацієнту?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.