Науковці підтвердили: жінкам потрібно спати довше, аніж чоловікам

За результатами їхніх досліджень, мозок жінки впродовж дня зазнає більшого навантаження, ніж мозок чоловіка, бо опрацьовує одночасно багато завдань. А це велике навантаження.

Тоді як чоловіки переважно можуть ефективно виконувати лише одну справу. Отже, аби мозок мав змогу перезавантажитись, жінка має ще спати, допоки чоловік готує сніданок.

-- Почнімо з того, що жінки й чоловіки мають різні біологічні програми. Природою закладено, що жiнка має забезпечувати так зване безсмертя виду -- себто народити й виростити дiтей (але додайте до цього й догляд оселі, кухарство, прання,
прасування, виконання службових обов'язків), -- коментує Микола Макарчук, доктор бiологiчних наук, завiдувач кафедри фiзiологiї людини i тварини Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка. -- Тодi як чоловiк має дбати про сiм'ю (іншими словами, заробляти гроші). Відчуйте різницю в кількості завдань,
залежно від статі.

У чоловiка, грубо кажучи, лiва пiвкуля не знає, що робиться у правiй. Але  саме завдяки тому, що одна пiвкуля у чоловіка працює дещо уособлено, він і має можливiсть проявитися максимально у певній (зауважте -- одній) сферi. 

-- Невже це якось може бути пов'язано з тривалістю сну?

-- Мозок жінки, на противагу чоловіковому, одночасно опрацьовує кілька завдань, що стає причиною надмірного навантаження. Тож  це супроводжується регулярним підвищенням рівня гормонів стресу, а команду про це дає, зауважте, мозок, -- наголошує Ірина Шваб, лікар-невропатолог. -- Мозок потребує регулярного відпочинку, а не раз  на рік. Отже, найкращою нагодою перезавантажитись є повноцінний тривалий  сон. Це означає не менш як 7 -- 8 годин. Але якщо жінка виглядає втомленою, якщо у неї часто змінюється настрій, то варто збільшити тривалість її сну. Для цього ляжте спати раніше, аніж зазвичай, і довіртесь організмові, він сам визначить, коли прокидатися. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Щодня з прогулянки моя дитина приносить каштани, які трохи рано цього року почали падати. Я думала викинути, а мама каже, що з них можна робити ліки -- десь читала про це.
"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".

Новини

22:47
Наявність рослин у будинку може зробити нас здоровими завдяки поліпшенню якості вдихуваного повітря та насичення його великою кількістю кисню.
21:47
В Україні за останні 20 років захворюваність на рак молочної залози зросла майже у 3 рази.
15:58
Мікробіологи та хіміки синтезували сироватку для боротьби з тютюновою залежністю.
14:23
Минулого року цей діагноз почули 14 170 українців, зокрема, 14 057 жінок та 113 чоловіків.
13:49
Для того, щоб не пересихало око, під час роботи за комп'ютером слід кліпати не менше 18 разів на хвилину.
13:43
Однією із найпоширеніших причин болю в животі є печія, заявила Уляна Супрун.
11:12
Псуватися погода розпочне із західних областей
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.