Науковці підтвердили: жінкам потрібно спати довше, аніж чоловікам

За результатами їхніх досліджень, мозок жінки впродовж дня зазнає більшого навантаження, ніж мозок чоловіка, бо опрацьовує одночасно багато завдань. А це велике навантаження.

Тоді як чоловіки переважно можуть ефективно виконувати лише одну справу. Отже, аби мозок мав змогу перезавантажитись, жінка має ще спати, допоки чоловік готує сніданок.

-- Почнімо з того, що жінки й чоловіки мають різні біологічні програми. Природою закладено, що жiнка має забезпечувати так зване безсмертя виду -- себто народити й виростити дiтей (але додайте до цього й догляд оселі, кухарство, прання,
прасування, виконання службових обов'язків), -- коментує Микола Макарчук, доктор бiологiчних наук, завiдувач кафедри фiзiологiї людини i тварини Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка. -- Тодi як чоловiк має дбати про сiм'ю (іншими словами, заробляти гроші). Відчуйте різницю в кількості завдань,
залежно від статі.

У чоловiка, грубо кажучи, лiва пiвкуля не знає, що робиться у правiй. Але  саме завдяки тому, що одна пiвкуля у чоловіка працює дещо уособлено, він і має можливiсть проявитися максимально у певній (зауважте -- одній) сферi. 

-- Невже це якось може бути пов'язано з тривалістю сну?

-- Мозок жінки, на противагу чоловіковому, одночасно опрацьовує кілька завдань, що стає причиною надмірного навантаження. Тож  це супроводжується регулярним підвищенням рівня гормонів стресу, а команду про це дає, зауважте, мозок, -- наголошує Ірина Шваб, лікар-невропатолог. -- Мозок потребує регулярного відпочинку, а не раз  на рік. Отже, найкращою нагодою перезавантажитись є повноцінний тривалий  сон. Це означає не менш як 7 -- 8 годин. Але якщо жінка виглядає втомленою, якщо у неї часто змінюється настрій, то варто збільшити тривалість її сну. Для цього ляжте спати раніше, аніж зазвичай, і довіртесь організмові, він сам визначить, коли прокидатися. 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

17 листопада -- Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень
За оцінками ВООЗ, сьогодні від цієї  хвороби страждає понад 210 мільйонів осіб у світі. А вже за 15 років ХОХЛ стане третьою за значимістю причиною смерті в усьому світі.
У столиці збільшилась кількість хворих на менінгококову інфекцію, повідомили у Департаменті охорони здоров’я КМДА.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.