Причиною розвитку важких хвороб можуть бути болячки хатніх улюбленцiв

10 серпня професiйне свято відзначили лiкарi для тварин -- працiвники ветеринарної медицини. Вони, як і господарі хатніх улюбленців, першими наражаються на загрозу заразитися якоюсь хворобою вiд братiв наших менших.

-- Хвороби, якi передаються вiд тварин людям, називаються зоонозами, -- розповiдає Наталiя Тiмко, головний епiдемiолог департаменту охорони здоров'я облдержадмiнiстрацiї. -- I перелiк таких хвороб дуже довгий. Зазвичай болячки тварин передаються людям при контактi з ними чи з м'ясом. До прикладу, при обробцi тваринної сировини та iнших заражених тваринних продуктiв. Iнколи
збудникiв хвороб переносять комарi або iншi паразити.

-- Якi хвороби найчастiше передаються вiд тварин людям?

-- Одна з них -- лептоспiроз, переносником якого є щури, а iнколи й свійські тварини. Людина може заразитися, з'ївши немитi овочi або фрукти, на якi потрапила сеча переносника хвороби, або навiть вдихнувши запах сiна, у якому поселився збудник хвороби.

Перебiг цієї хвороби дуже складний. Шкiра хворих жовкне. Уражаються нирки, печiнка. Серед хворих на лептоспiроз часті летальнi випадки.

Собаки i коти можуть бути переносниками сказу -- гострої iнфекцiйної хвороби, що викликається вiрусом, який потрапляє в організм зi слиною при укусі. Сказ невилiковний, лише профiлактичне щеплення може врятувати життя.

Хворi тварини можуть передавати людям вiруси геморагiчної лихоманки з нирковим синдромом, а також бруцельоз (мальтiйська лихоманка), коли зазнають ураження опорно-руховий апарат, нервова та статева системи органiзму. Найчастiше ця хвороба передається людинi вiд корiв, кiз, овець разом iз
сирим молоком та молочними продуктами. Основнi симптоми  бруцельозу -- пiдвищення температури до 40 градусiв, лихоманка.

Ще однією iнфекцiйною хворобою -- туляремiєю -- можуть заразитися працiвники ферм, якi доглядають тварин. Унаслідок зараження, яке вiдбувається через органи травлення i дихальнi шляхи, збiльшуються лiмфатичнi вузли, селезiнка, легенi. Хворi скаржаться на бiль голови, запаморочення, нудоту, безсоння, збудження, марення, млявiсть тощо.

Та чи не найчастiше вiд тварин людям передаються рiзнi паразити. Так виникають фасцiольози -- печiнково-глистовi захворювання, ехiнококози -- гельмiнтозне захворювання, трихiнельози -- гостре захворювання, викликане дрiбним паразитичним хробаком трихiнели. Собаки можуть передати токсокароз тощо.

-- Чи це правда, що багато хвороб переносять птахи?

-- Так. Зокрема, орнiтоз -- iнфекцiйну хворобу, збудник якого видiляється з випорожненням заражених птахiв. У людський органiзм вiн зазвичай потрапляє через повiтря. У тих, хто заразився, висока температура, бiль голови, бiль у суглобах i м'язах, загальмованiсть. Госпiталiзацiя у такому випадку обов'язкова. Птахи також
переносять так званий пташиний грип.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

13:03
На дотик ця рослина не пекуча, але вже через декілька годин після контакту з нею на шкірі з'являються опіки.
20:19
Картинку уві сні може спровокувати давній спогад. Або ж гостра їжа, яку ви спожили ввечері.
17:00
Часто жертвами чотирилапих стають люди, які катаються на самокатах або їдуть на інвалідному візку. Розізлити їх може навіть ваш одяг.
14:42
Тут рятують поранених у боях за Україну, тут виходжують діток, які народились передчасно, і тут дають шанс стати матерями тим, від кого відхрещуються інші медики.
12:23
Студент каже: третьокурсників, які не складуть тест, можуть відрахувати. А перескладання - платне.
18:09
Найактивніше жир накопичується у сіднично-стегновій ділянці, зоні живота, тут частіше і з'являється “апельсинова шкіра”. Але чому?
15:40
Правда й міфи щодо впливу цього явища на фізичний та психічний стан людини.
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.