Дієтолог порадила складати раціон дитини за принципом "5 + 7"

"Мої діти (17 і 16 років) взагалі не хочуть їсти овочі та фрукти. Вже й не знаю, як пояснити їм, що, коли нема таких продуктів у раціоні, це може сильно зашкодити. А недавно прочитала, що, виявляється, за день варто з'їдати по 80 грамів овочів та фруктів (здавалося б, така невеличка порція), але п'ять разів на день. Це
підрахунки китайських вчених, за їхніми словами, саме така порція овочів і фруктів забезпечить зниження ризику розвитку проблем із серцево-судинною системою. Чи так це насправді?" - такого листа надіслала "Доброму лікарю" читачка. 

-- Овочі й фрукти є джерелом клітковини, саме ця речовина регулює дiяльнiсть шлунково-кишкового тракту, сорбує та виводить з органiзму радiонуклiди й солi важких металiв, регулює енергетичнi механiзми, сприяє нормалiзації ваги, -- вiдповiдає Наталiя Самойленко, дiєтолог Київського мiського центру здоров'я.
-- Тож, прагнучи скинути зайвi кiлограми, слід побудувати свій раціон на овочах та фруктах. А якщо в меню є жирна страва, обов'язково додайте салат (наприклад, з капусти чи квасолi), щоб клiтковина вивела частину цього жиру.

Ще один дуже важливий нюанс -- клiтковина виводить з організму холестерин. Тому продукти з високим її вмiстом треба в достатiнй кiлькостi споживати хворим на атеросклероз. Зрештою, овочі й фрукти слід споживати кожному для профілактики хвороб серця.

Першим свідченням нестачі в організмові клітковини є закрепи. Крім того, людина почувається млявою, часто слабує, можуть з'являтись вугрі. Тож раджу упродовж дня з'їдати сiм порцiй овочiв та п'ять порцiй фруктiв -- тоді організм працюватиме як годинник, а ви почуватиметесь сповненими сили.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.