У спеку зростає кількість аварій на дорогах

ДТП на розпечених автотрасах провокують перегрітий двигун, хибне вiдчуття безпеки і надлишок тестостерону в крові водіїв

Щотижня на дорогах України гинуть і травмуються понад 100 осіб. І чи не щодня стрічки новин рясніють повідомленнями про жахливі ДТП у різних куточках країни.

-- Є кілька суто технічних факторів, які провокують підвищену автоаварійність  улітку, -- ділиться досвідом Андрій Задорожний, аварійний комісар. -- Так, значно зростає  навантаження на автомобіль, швидше зношуються вузли i деталі. Наприклад, повітряний фільтр забивається пилюкою, перестає пропускати повітря, а це впливає на потужність двигуна. Швидше засмічується і радіатор, що призводить до погіршення системи охолодження, отже, перегріву двигуна.

І, звісно ж, гальмівна система -- це те, що влітку має працювати бездоганно. Бо якщо взимку водії змушені їздити з помірною швидкiстю, то влітку розганяються максимально. На трасах середня швидкість до 150 км/год. І саме перевищення  швидкості,  за статистикою страхувальників, -- основна причина ДТП.

Крім того, спекотна погода -- фактор підвищеного ризику і для організму водіїв. Вони стають млявими, концентрація уваги знижується, знижується швидкість реакції на різні дорожні ситуації.

-- А крiм того, улiтку люди за кермом стають агресивнiшi. За науковими даними, у цьому винен тестостерон, який активніше продукується під впливом ультрафіолету. А збуджені люди за кермом частіше відволікаються, -- каже Оксана Марчук, експерт з безпеки дорожного руху. --  А ще часто-густо причинами аварій є   хибне вiдчуття безпеки. Саме влітку виникає оманлива ейфорія: машина не буксує, швидше
розганяється, тобі здається, що ти летиш...

-- Мабуть, спека змінює і поведінку пішоходів?

-- Справді, одні з них стають украй агресивними, нетерплячими -- iдуть на "червоне" світло. А інші надто мляві, розгублені, зроблять крок на "зебру" -- і завмирають на місці. Біда, якщо такому пішоходові трапиться відповідно налаштований водій...

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.