Якщо неправильно організувати фізичні навантаження, вони можуть зашкодити

Біг або інші фізичні навантаження можуть призвести до так званого гострого синдрому перевантаження -- дезорієнтації, серцево-судинної недостатності тощо, -- попереджають лікарі.

Як же займатися фізкультурою з користю для здоров'я?

-- Яким чином пробіжка або інші заняття можуть нашкодити людині?

-- Якщо говорити про динамічні фізичні навантаження, то їх позитивний вплив на стан серця, судин, регуляцію артеріального тиску доведено багатьма  дослідженнями, -- каже Ірин Горбась, професор, співробітник Інституту кардіології ім. М.Д.Стражеска. -- Зокрема, йдеться про дозовану динамічну активність -- ходьбу в швидкому темпі, біг підтюпцем, плавання, їзду на велосипеді. Проте якщо відразу почати бігати на великі відстані або дуже інтенсивно, можна отримати досить сумні наслідки.

Так, перше правило -- навантаження треба збільшувати поступово. Якщо ви досі не бігали, починайте з малих дистанцій i повільних темпів, поступово додаючи швидкості та кілометрів.

Бо коли ви відразу дасте велике навантаження, можете отримати так званий гострий синдром перевантаження -- біль голови, серцево-судинну недостатність, проблеми з опорно-руховим апаратом. У людини похилого віку або в того, хто має проблеми з серцем, це навіть може викликати серцевий напад.

-- То як правильно поводитися на стадіоні чи біговій доріжці?

-- Насамперед, навантаження повинні бути регулярними. Найоптимальніше довести їх до того рівня, щоб дозовані динамічні навантаження тривали не менше нiж 30 хвилин щодня. Необов'язково щодня бігати -- 2 -- 3 рази на тиждень присвятіть пробіжці, один день -- плаванню, інші дні -- швидкій ходьбі чи заняттям на кардіотренажерах.

Ще одна важлива умова -- оздоровчий спорт має формулу "зусилля без насилля". Тобто обов'язково прислухайтеся до сигналів тіла -- якщо у вас починається задишка, болі у м'язах, темніє в очах -- негайно зменшуйте темп i переходьте на звичайну ходьбу (різко зупинятися після бігу також не можна). Зробіть кілька  глибоких вдихів-видихів, а потім нормалізуйте дихання. Такі симптоми вказують на те, що навантаження не відповідає вашому рівню підготовки.

Стежте і за пульсом. Є формула, за якою вираховують швидкість серцебиття, що має терапевтичну дію: 220 мiнус вiк, i 60 % вiд отриманої цифри й буде тим пульсом, який дає оздоровчий ефект.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.