Пародонтозом, виявляється, можна заразитися навіть при поцілунку

Фахівці з Британської асоціації стоматологів попереджають, що пародонтоз може бути заразним -- як, наприклад, туберкульоз. Адже, як вони з'ясували, ця хвороба має інфекційне походження.

Зокрема, було проведено дослідження у родинах, члени яких мали цю проблему. І з'ясувалося, що у хворих батьків і їхнiх дітей у ротовій порожнині -- ідентичні групи мікробів.

Цим можна пояснити поширеність хвороби -- за даними ВООЗ, спеціалісти якої проаналізували інформацiю з 35 країн світу, у 7 країнах понад 75% населення має пародонтоз, у 13 країнах -- від 40 до 75%.

-- Таке може бути -- пародонтоз передається через поцілунок?

-- У ротовій порожнині кожної людини живуть мільярди мікроорганізмів, -- каже Надія Мельник, член Асоціації стоматологів України. -- І коли люди, які мешкають спільно, мають однаковий "набір" цих мікробів, це нормально. Вони ж бо користуються спільним посудом, а під час поцілунку мікроорганізми  дійсно можуть передаватися з однієї ротової порожнини в іншу.

Скажімо, до мене часто приходять люди, які раніше не мали проблем з яснами, а після появи партнера вони з'явилися. У такому випадку треба лікувати обох, інакше один постійно заражатиме іншого.

Проте мікроорганізми не є єдиною причиною розвитку пародонтозу. Але вони можуть активізуватися при зниженні імунітету, при збоях в ендокринній системі, при цукровому діабеті. Крім того, доведено, що пародонтоз має спадковий характер, тому діти батьків, хворих на пародонтоз, мають підвищену схильність до нього.

-- Чи можна якось вберегтися?

-- Насамперед -- дотримуватися гігієни ротової порожнини. Якщо у когось вдома є така проблема, він повинен мати свій посуд, ложки-виделки. У кожного повинна бути своя щітка (яку треба змінювати не рідше як раз на три місяці) і навіть своя паста.

-- За статистикою, майже 80% дітей віком від 10 років мають гінгівіт -- запалення слизової оболонки ясен, що вважають початком уражень пародонту. Коли треба звернути особливу увагу на ясна?

-- Загалом існує ціла група хвороб пародонта -- гінгівіти, пародонтити, пародонтоз. Гінгівіт -- це перша ластівка. При пародонтиті вражаються тканини навколо зуба. А пародонтоз -- це враження кістки. Тому вже перші симптоми (а це кровоточивість ясен, їх запалення) мають стати сигналом візиту до стоматолога. Інакше, якщо розвинеться пародонтоз, ясна атрофуються, зменшиться кісткова тканина, шийка зуба оголиться, і людина може втратити зуб, навіть просто поворушивши його.

І хоча повністю вилікувати пародонтоз неможливо, сучасні технології дозволяють частково відновити ясна, покращити їх кровопостачання, зберегти зуби. Цим займаються стоматологи-пародонтологи. А взагалi, щоб не прогавити хворобу, треба навідуватися на огляд до стоматолога хоча б раз на півроку.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.