Цей фрукт визнали найкращим оздоровлювачем

Медики рекомендують обов'язково ввести ці плоди у щоденний раціону і дорослих, і дітей. Кажуть, щодня треба з'їдати бодай два яблука.

Але котрому із сортів віддати перевагу? Чи можна їсти солодкі
яблука, наприклад, людям із надмірною вагою чи хворим на цукровий діабет? 

З'ясовуємо це та інше разом з Оленою Решетник, сімейним лікарем.

-- Особливість яблука в тому, що це -- універсальний "оздоровитель", що має
цілу палітру вітамінів, цінних мікроелементів (зокрема, йод, залізо) і, що чи не найважливіше, пектини. Це розчинна у воді речовина, яка міститься у клітинному соку плодів і овочів. Пектини -- чудові очищувачі, вони здатні зв’язувати навіть
важкі метали (в тому числі радіонукліди), утворюючи нерозчинні комплекси, які виводяться з організму. Саме яблучний пектин сприяє очищенню органiзму вiд шлакiв, токсинiв, канцерогенiв, знижує рiвень холестерину в кровi, очищає
лiмфу.

Крiм того, у яблуках мiститься клiтковина, яка дуже м'яко, не подразнюючи, стимулює роботу шлунка та кишкiвника (тому плоди такі корисні людям різного віку, передовсім особам з так званим лінивим кишківником), а також полiфеноли, що знижують ризик розвитку серцево-судинних хвороб.

-- А чи не ризикують люди із підвищеною вагою чи діабетом, ласуючи цими медовими плодами?

-- Справді, солодкі яблука містять багато легкозасвоюваних цукрів. Але в них просто менше кислоти, ніж у кислих, тому тим людям, які стежать за вагою чи рівнем цукру у крові, не конче їсти лише кислі сорти. Крім того, яблуко -- низькокалорійний
продукт (у 100 грамах міститься від 50 до 70 кілокалорій залежно від сорту), а глікемічний індекс цих фруктів -- від 34 до 40.  Це на 5 одиниць менше, ніж, напркилад, у склянці грейпфрутого соку без цукру, і на 10 одиниць менше, ніж,
скажмо, у ківі.

Завдяки вмiсту клiтковини яблука нормалiзують лiпiдний обмiн в органiзмi, таким чином сприяючи кращому засвоєнню, а не накопиченню жирiв. Пектиновi речовини -- основна цiннiсть цих фруктiв -- зв'язують i виводять з органiзму холестерин (саме тому яблука показанi при атеросклерозi). А фруктоза, що мiститься у всiх без винятку сортах, не провокує різкого підвищення рівня цукру в крові, забезпечує вiдчуття ситостi, вiтамiни (особливо С i Р) та мiкроелементи (калiй, кальцiй, магнiй, залiзо тощо) сприяють поліпшенню загального обмiну речовин. 

-- Чи потрібно оббирати яблука?


  
-- Ні. Якщо шлунок здоровий, краще їжте яблука зі шкіркою, адже в ній містяться антиоксиданти, які сповільнюють процеси старіння, оберігають клітини він руйнації тощо. Шкірку варто зрізати, якщо яблуко призначене малій дитині.

До речі, і яблуневі зернята дуже цінні -- вони мiстять вiтамiни В, Е, а також легкозасвоюваний йод. Тому людям з патологiєю щитоподiбної залози (а також для профiлактики) дуже корисно з'їдати 5 -- 6 зернят на день.

Увага: якщо є проблеми з роботою органів травлення (схильність до гастритів, виразок), яблуко слід запікати. Клітковина та пектини залишаються, проте саме яблуко діє на шлунок та кишківник  щадно. І лише у разі загострення певних шлунково-кишкових недуг лікарі призначають дієту, у якій яблук тимчасово під забороною. А от дітям та особам із схильністю до алергії варто віддавати перевагу
яблукам не червоних, а білих і жовтих сортів.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

12:00
В Україні тимчасово заборонили реалізацію та застосування лікарського засобу "Розчин Рінгера"
10:00
Він почувається здоровим та сповненим сил, а ще здобуває спортивні нагороди.
09:20
Виробники можуть обробляти їх фунгіцидом або восковими сполуками, а вони - небезпечні для здоров'я.
22:18
У Харківській області у зв'язку з грипом та ГРВІ 30 шкіл повністю або частково закриті на карантин.
18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
15:35
Дієтологиня розробила раціони харчування для кожного учасника за схемою, якою можете скористатися і ви.
14:25
У Києві показник захворюваності на грип та ГРВІ є нижчим епідемічного порогу.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.