Новий діагноз запровадили вчені - "хвороби самотніх жінок"

За результатами їхніх тринадцятирічних досліджень, саме самотні жінки вдвічі частіше потерпають від гіпертонії, ішемічної хвороби серця, ожиріння. Самотність руйнує психологічний баланс, кажуть дослідники, результатом чого є різке погіршення здоров'я.

-- Самотність може стати пусковим механізмом для розвитку будь-яких психосоматичних захворювань, мова в тому числі про хвороби серця, ожиріння, цукровий діабет, -- пояснює лікар-психотерапевт  Наталія Шумська. -- За умов, коли жінка не може реалізуватися як дружина, мати, в її організмі вмикаються
механізми аутоагресії. Унаслідок того, що психологічної розрядки не відбувається, вихід накопичених енергії та образ відбувається через тіло. От вам і причина чималої кількості хвороб.

-- Мозок людини -- цілісна система, в якій усе взаємопов'язано, -- додає Євген Заїка, професор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. -- За умов його гармонічної роботи тіло буде здоровим, і навпаки, коли відбувається хронічне незадоволення фундаментальних потреб жінки (мова про спілкування, секс, турботу), це призводить до голодування центрів головного мозку, що за них відповідають. Настає дисбаланс у їх роботі, що тягне за собою таку собі
ланцюгову реакцію, розбалансування зазнають центри, що відповідають за тіло (йдеться в тому числі про серцебиття, тонус судин, виділення жовчевого соку, роботу печінки).

У результаті хронічне незадоволення основних потреб жінки  запускає механізм пошуку "слабкої ланки", про таке в народі ще  кажуть: "Де тонко, там і рветься". 

-- Що це означає?

-- Потерпає той орган, що має найслабшу позицію, наприклад, якщо, за генетикою, 
жінка має здорове серце, але є проблеми зі шлунком, може розвинутися виразка. Притім варто зазначити, що, за статистичними даними, найбільш поширеними є таки проблеми із серцем, от вам і причина розвитку гіпертонії, ішемії та інших
недуг цієї системи. Додайте той фат, що часто самотні жінки не намагаються подолати свою проблему (не шукають виходу із ситуації, що склалася), натомість жаліють себе, заздрять іншим (навіть найближчим подругам), їхнім улюбленим заняттям є плакання в подушку.

Така поведінка провокує збудження у мозку центрів негативних емоцій, надмірне продукування гормонів стресу, що підсилює удар по слабкому органу.

-- Невже чоловіки інакше сприймають самотність?

-- Чоловіки справді сприймають самотність менш хворобливо, у більшості своїй вони не переймаються відсутністю спілкування з коханою жінкою, бо є чимало подруг, з котрими можна проводити час. Для чоловіка вагоме значення має можливість зустрітися з друзями, поїхати на риболовлю, побувати на матчі улюбленої команди. Тож йому не обов'язково бути одруженим, аби задовольняти ці потреби. Хоча саме через відсутність належного догляду з боку жінки (а йдеться, зокрема,  про регулярне харчування, секс, лікування) холостяки живуть у середньому на 5 -- 6 років менше, аніж їхні одружені приятелі.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
15:35
Дієтологиня розробила раціони харчування для кожного учасника за схемою, якою можете скористатися і ви.
14:25
У Києві показник захворюваності на грип та ГРВІ є нижчим епідемічного порогу.
07:07
Куріння кальяну має прямий зв‘язок з онкологією легень, ротової порожнини, стравоходу, шлунка, з серцево-судинними захворюваннями, хронічним обструктивним захворюванням легень, чоловічим безпліддям.
21:54
"Зелені" райони знижують рівень стресу та рівень серцево-судинних хвороб.
16:17
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.