Новий діагноз запровадили вчені - "хвороби самотніх жінок"

За результатами їхніх тринадцятирічних досліджень, саме самотні жінки вдвічі частіше потерпають від гіпертонії, ішемічної хвороби серця, ожиріння. Самотність руйнує психологічний баланс, кажуть дослідники, результатом чого є різке погіршення здоров'я.

-- Самотність може стати пусковим механізмом для розвитку будь-яких психосоматичних захворювань, мова в тому числі про хвороби серця, ожиріння, цукровий діабет, -- пояснює лікар-психотерапевт  Наталія Шумська. -- За умов, коли жінка не може реалізуватися як дружина, мати, в її організмі вмикаються
механізми аутоагресії. Унаслідок того, що психологічної розрядки не відбувається, вихід накопичених енергії та образ відбувається через тіло. От вам і причина чималої кількості хвороб.

-- Мозок людини -- цілісна система, в якій усе взаємопов'язано, -- додає Євген Заїка, професор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. -- За умов його гармонічної роботи тіло буде здоровим, і навпаки, коли відбувається хронічне незадоволення фундаментальних потреб жінки (мова про спілкування, секс, турботу), це призводить до голодування центрів головного мозку, що за них відповідають. Настає дисбаланс у їх роботі, що тягне за собою таку собі
ланцюгову реакцію, розбалансування зазнають центри, що відповідають за тіло (йдеться в тому числі про серцебиття, тонус судин, виділення жовчевого соку, роботу печінки).

У результаті хронічне незадоволення основних потреб жінки  запускає механізм пошуку "слабкої ланки", про таке в народі ще  кажуть: "Де тонко, там і рветься". 

-- Що це означає?

-- Потерпає той орган, що має найслабшу позицію, наприклад, якщо, за генетикою, 
жінка має здорове серце, але є проблеми зі шлунком, може розвинутися виразка. Притім варто зазначити, що, за статистичними даними, найбільш поширеними є таки проблеми із серцем, от вам і причина розвитку гіпертонії, ішемії та інших
недуг цієї системи. Додайте той фат, що часто самотні жінки не намагаються подолати свою проблему (не шукають виходу із ситуації, що склалася), натомість жаліють себе, заздрять іншим (навіть найближчим подругам), їхнім улюбленим заняттям є плакання в подушку.

Така поведінка провокує збудження у мозку центрів негативних емоцій, надмірне продукування гормонів стресу, що підсилює удар по слабкому органу.

-- Невже чоловіки інакше сприймають самотність?

-- Чоловіки справді сприймають самотність менш хворобливо, у більшості своїй вони не переймаються відсутністю спілкування з коханою жінкою, бо є чимало подруг, з котрими можна проводити час. Для чоловіка вагоме значення має можливість зустрітися з друзями, поїхати на риболовлю, побувати на матчі улюбленої команди. Тож йому не обов'язково бути одруженим, аби задовольняти ці потреби. Хоча саме через відсутність належного догляду з боку жінки (а йдеться, зокрема,  про регулярне харчування, секс, лікування) холостяки живуть у середньому на 5 -- 6 років менше, аніж їхні одружені приятелі.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
"Пацієнтка розповідала, що лише раз за багато років подружнього життя відчула оргазм і ледь не померла від сорому", - лікар-сексолог.
12:00
15-20 хвилин дрімоти вдень дозволяють підвищити продуктивність праці, кажуть фахівці. Але є деякі нюанси.
09:37
Чому кожен реагує на однакову температуру навколишнього середовища по-різному і як натренувати організм до її перепадів?
13:00
І як правильно поводитися, коли температура тіла “зашкалює”.
11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.