Від раку врятує... морська трава

Вчені знайшли протиракові властивості морської трави

Група молодих вчених з Далекосхідного федерального університету і Далекосхідного відділення РАН провели ряд дослідів з тваринами, в результаті яких з'ясувалося, що біологічно активні сполуки, що містяться в морській трави Zostera Asiatica, здатні придушити ріст ракових клітин.

В ході робіт з'ясувалося, що речовина дисульфат лютеоліна (ДСЛ), що отримується з водоростей, має антиканцерогенні властивості і виражений терапевтичний ефект, повідомляє gogetnews.info.

Через 15 тижнів, протягом яких проходили експерименти, група піддослідних тварин з онкологічними захворюваннями продемонструвала позитивну динаміку — ріст ракових пухлин і поява нових вогнищ скоротилися в 1,5 рази. На думку медиків, курс лікування ДСЛ сприяє стимуляції механізмів імунологічного нагляду.

Дані роботи підтвердили можливість використання препаратів на основі ДСЛ як додаткову терапію при онкології, включаючи їх до складу харчових продуктів і напоїв.

Наша довідка: морська трава, або камка, або зостера -- рід широко поширених гідатофітів, яких є 15 видів. Зазвичай висушені листя морської трави використовувалися для набивання матраців і меблів, як пакувальний матеріал, іноді як добриво, утеплювач, підстилка для домашніх тварин і для виготовлення будматеріалів. Тепер от вчені знайшли у ньому антиракові властивості.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

17 листопада -- Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень
За оцінками ВООЗ, сьогодні від цієї  хвороби страждає понад 210 мільйонів осіб у світі. А вже за 15 років ХОХЛ стане третьою за значимістю причиною смерті в усьому світі.
У столиці збільшилась кількість хворих на менінгококову інфекцію, повідомили у Департаменті охорони здоров’я КМДА.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.