Від раку врятує... морська трава

Вчені знайшли протиракові властивості морської трави

Група молодих вчених з Далекосхідного федерального університету і Далекосхідного відділення РАН провели ряд дослідів з тваринами, в результаті яких з'ясувалося, що біологічно активні сполуки, що містяться в морській трави Zostera Asiatica, здатні придушити ріст ракових клітин.

В ході робіт з'ясувалося, що речовина дисульфат лютеоліна (ДСЛ), що отримується з водоростей, має антиканцерогенні властивості і виражений терапевтичний ефект, повідомляє gogetnews.info.

Через 15 тижнів, протягом яких проходили експерименти, група піддослідних тварин з онкологічними захворюваннями продемонструвала позитивну динаміку — ріст ракових пухлин і поява нових вогнищ скоротилися в 1,5 рази. На думку медиків, курс лікування ДСЛ сприяє стимуляції механізмів імунологічного нагляду.

Дані роботи підтвердили можливість використання препаратів на основі ДСЛ як додаткову терапію при онкології, включаючи їх до складу харчових продуктів і напоїв.

Наша довідка: морська трава, або камка, або зостера -- рід широко поширених гідатофітів, яких є 15 видів. Зазвичай висушені листя морської трави використовувалися для набивання матраців і меблів, як пакувальний матеріал, іноді як добриво, утеплювач, підстилка для домашніх тварин і для виготовлення будматеріалів. Тепер от вчені знайшли у ньому антиракові властивості.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Щодня з прогулянки моя дитина приносить каштани, які трохи рано цього року почали падати. Я думала викинути, а мама каже, що з них можна робити ліки -- десь читала про це.
"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".

Новини

12:45
Поліненасичені жирні кислоти знижують ризик інфарктів та інсультів і продовжують життя
09:03
ВООЗ рекомендує розширити програму «Доступні ліки» в Україні та додати ще кілька груп медикаментів
07:47
Дітей оточує реклама продуктів із високим вмістом жирів, солі та цукру. Лише в половині з 53 країн Європейського регіону ВООЗ було вжито заходів щодо обмеження такої реклами.
23:46
Дослідники з Національного університету Инчхона (Південна Корея) проаналізували склад 39 зразків харчової солі і виявили у 36 з них мікропластик.
22:12
Згідно з графіком ефективної температури по показнику Міссенарда, в Україні на цьому робочому тижні, 22-25 жовтня, очікуються субкомфортні та дискомфортні погодні умови.
13:34
Хвора жінка перебуває в лікарні у важкому стані.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.