Небезпечний збудник може передатись від тварин, тоді на тілі з'являється ущільнення

Улітку можна заразитись недугою, яка дойматиме дивними симптомами впродовж тривалого часу, попереджають лікарі. Хворий при тім потерпає через підвищену температуру й симптоми інтоксикації, а основне, під шкірою з"являється відчуття ворушіння...

Фахівці попереджають, дирофіляріозом людину заражають комарі, однак  
початковою ланкою цього шляху є домашні тварини...

-- Тож якими є фактори розвитку хвороби?

-- Причиною її розвитку є гельмінти роду дирофілярія, які можуть знаходитись в підшкірній тканині собак, котів, деяких дивих ссавців. Коли комар кусає інфіковану тварину, з кров"ю мікроскопічні личинки потрапляють в організм комахи. У такий же спосіб під час укусу вони переміщаються в тіло людини, -- пояснює Вiталiй Кавурка, науковий спiвробiтник вiддiлу загальної та прикладної ентомологiї Iнституту зоологiї. 

Зауважу, на території нашої країни близько 60 видів кровосисних комарів. Для цих комах важливою є синоптична ситуація, адже за умов підвищеної вологості й хмарності відбувається відновлення й збільшення їх чисельності. Тож цьогорічне літо з частими дощами й грозами становить небезпеку поширення дирофіляріозу.

-- Збудником хвороби є ниткоподібний тонкий гельмінт, який в організмі тваорини за добу може відкладати до п"яти тисяч личинок, -- говорить Лейла Сірко, лікар -- паразитолог. -- Тоді як організм людини є так би мовити тупиком інфекції, це означає, що розмножуватись дирофілярії в ньому не можуть, та й для оточуючих такий хворий небезпеки не становить.

-- Як проявляється дирофіляріоз?

-- Личинки локалізовуються в підшкірній клітковині організму людини чи на слизовій оболонці, де розвиваються й упродовж півроку досягають максимальної своєї довжини -- до 30 сантиметрів. А в місці локалізації гельмінта з"являється
ущільнення, схоже на пухлинку розміром з квасолину чи навіть більше. Такий процес супроводжується відчуття свербежу й печії.

Є ще одна характерна ознака хвороби, таке ущільнення може переміщатись, тоді хворого доймає відчуття, ніби під шкірою щось ворушиться чи повзає. Треба зауважити, ущільнення можуть з"явитись на кінцівках, тулубі, шиї, голові, молочних залозах. А ще доволі часто ці гельмінти уражають органи зору, мова про
повіки, кон"юнктиву, очне яблуко.

До того ж життєдіяльність цих гельмінтів в організмі людини провокує появу симптомів інтоксикації. Тож хворий потерпає через слабкість, нудоту, підвищення температури тіла, головний біль. Позбутись такої проблеми можна лише хірургічним шляхом. Тож при появі схожих скарг, не варта зволікати, а одразу ж звернутись до лікаря.

-- Що потрібно, аби вберегтись? 

-- При виїзді на природу обов"язково беріть із собою репіленти (засоби для відлякування комарів). Але це не основне, якщо у вас є собака, потрібно захищати від укусів і його, вигулювати подалі від місць скупчення комарів і регулярно проводити дегельмінтизацію. Саме такі дії сприятимуть зниженню поширеності
дирофіляріїв.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Спецiалiсти американської Асоцiацiї кардiологiв розробили дiєту, яка допомагає зберегти серце здоровим
Зокрема, у щоденному рацiонi обов'язково повинно бути п'ять порцiй овочiв i фруктiв, дiєтичне м'ясо та риба, горiхи, оливкова олiя.
З перших днів вересня - нежить, біль у горлі, температура тіла підвищується навіть до 39! Хм. Невже це якийсь грип? Що ж це за недуга активізувалася на початку осені?

Новини

14:45
Якщо за одну -- дві доби симптоми інсульту зникають, отже це була транзиторна ішемiчна атака
14:00
Спецiалiсти американської Асоцiацiї кардiологiв розробили дiєту, яка допомагає зберегти серце здоровим
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.