При надмірній вазі, гіпертонії та артриті медики радять страви з цього овоча

Новомодний напрям у дiєтологiї започаткували європейськi фахiвцi. Вони запевняють, що страви з баклажана мають оздоровчий ефект i для окремих органiв, i для органiзму загалом.

До числа "об'єктiв" для зцiлення баклажанотерапією входять, зокрема, пiдшлункова залоза, серцево-судинна та ендокринна системи i навiть мозок.

Але, попереджають дiєтологи, баклажани лiкуватимуть, якщо з них не зрiзати шкiрку перед приготуванням страв. У нiй чи не найбiльше  вiтамiнiв i мiкроелементiв.

-- Почнiмо з того, що баклажан мiстить велику кiлькiсть антиоксидантiв (завдяки цьому має насичений фiолетовий колiр), а отже, сприяє гальмуванню процесiв старiння, -- пояснює дiєтолог Наталiя Самойленко. -- Вiн належить до овочiв, котрi найактивнiше зв'язують в органiзмi людини вiльнi радикали й нейтралiзують їх (мова про речовини, що мають нищiвний вплив на клiтини та судини нашого органiзму). Окрiм того, баклажан знижує рiвень холестерину в кровi, виводить
токсини, вiдновлює водно-сольовий баланс, полiпшує роботу iмунної системи.

Зрештою, баклажан постачає наш органiзм такими важливими мiкроелементами, як калiй, кальцiй, фосфор, магнiй та мiдь, у ньому багато клiтковини, вiтамiни (С, В), провiтамiн А. Тож iдеться про надзвичайну користь!

-- А при яких недугах варто вдаватися до так званої  баклажанотерапiї?

-- Страви з баклажанiв (якщо їх правильно готувати) не можуть зашкодити, а при певних недугах вони справдi вкрай кориснi -- мова про серцево-судиннi хвороби,
ожирiння, артрит, остеопороз, дисбактерiоз, проблеми з пiдшлунковою залозою, печiнкою, кишкiвником. Якщо додавати до рацiону такi страви, можна запобiгти появi надмiрної ваги, до того ж втричi знижується ризик розвитку проблем iз серцем та судинами, а ще це сприяє покращенню стану шкiри та волосся, мозкової дiяльностi, пам'ятi.

Важливо те, що на 90% баклажан складається з води, у ньому майже немає жирiв i вуглеводiв, тож не дивно, що у ста  грамах такої страви мiститься лише 30 кiлокалорiй. Але слiд  зауважити: щоб страви з цього овочу мали дiєтичний ефект, його слiд тушкувати або пекти, додаючи олiю. Бо якщо баклажан смажити
чи давати до страви майонез, матимете шкiдливу для здоров'я страву, що, зокрема, негативно впливає на печiнку та судини.

Зважаючи на цi факти, можна без сумнiву стверджувати, що баклажан  недарма дiстав визначення -- овоч довголiття. Тож користуйтеся нагодою, готуйте страви iз цього вкрай корисного "синенького" кiлька разiв на тиждень. От i буде вам профiлактика хвороб, оздоровлення, а ще пiдготуєте органiзм до холодного сезону. Смачного i будьте здоровi!

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.