Безплідні чоловіки отримають шанс стати батьками

Вчені з Лондона створили стовбурові клітини майбутніх сперматозоїдів з вушної тканини

Вченим з Francis Crick Institute Британським ученим вдалося створити клітини сперматозоїдів в лабораторії, що допоможе в лікуванні чоловічого безпліддя.

Використовуючи самців мишей, науковці  створили стовбурові клітини, що володіють множинним потенціалом, тобто здатні використовуватися при подальшому створенні будь-яких різновидів клітин. Для їх виготовлення бралася вушна тканину. Потім ці клітини перетворили в сперматозоїди, ввели їх в яєчка мишей і дочекалися їх перетворення в повністю функціональні сперматозоїди, які могли запліднити самиць, пише ladyhealth.

Якщо та ж сама технологія спрацює і зі стовбуровими клітинами людей, то вона дасть можливість безлічі безплідних чоловіків стати батьками. Правда, подібного роду лікування в Великобританії вимагатиме зміни закону, який забороняє використання штучно вироблених сперматозоїдів для запліднення.

Вчені вже зробили крок вперед у справі розвитку лікування чоловічого безпліддя у людини, провівши попередні експерименти, в яких брав участь чоловік з додатковою статевою хромосомою. Вони показали, що можливо виробляти стовбурові клітини з тканин, які не мають додаткових хромосом.   Теоретично існує ймовірність перетворювати ці клітини в фертильні сперматозоїди. Втім, цьому мають передувати  численні дослідження і експерименти, як повідомляють вчені в журналі Science.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.