Важких спогадів можна позбутись, допоможе... струм

Вчені виявили, що деякі звуки можуть викликати тривожні спогади. Це відкриття допомогло розробити механізм усунення неприємних спогадів з пам’яті людини. Про це пише new-s.com.ua.

Біологи з Каліфорнійського університету в Ріверсайді дослідили частину мозку генно-модифікованих мишей, пов’язану з обробкою звуку (гіпокамп), та іншу частину мозку, що відповідає за емоційні спогади (мигдалеподібне тіло). У першій частині експерименту дослідники включали для мишей високочастотні і
низькочастотні звуки. Одночасно з першим типом сигналу задіювали струм. Надалі миші, почувши цей звук, не рухалися через переляк.

Після цього вчені порівняли, як мозок мишей реагує на високочастотні й низькочастотні звуки. І виявили, що канал, по якому перший сигнал передавався гризунам, що зазнавали дії струму, зміцнився, тоді як в інших — залишився незмінним.

На останньому етапі експерименту дослідники вмикали гризунам високочастотні сигнали без фізичного впливу, і виявили, що миші перестали боятися.

Дослідники вважають, що результати цього дослідження допомагають розуміти як усувати окремі фрагменти пам’яті, а відтак, побуватись важких спогадів. 
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

13:00
Чому захисний засіб провокує висипання на обличчі та як цьому зарадити?
12:00
Ця патологія доволі поширена навіть у підлітковому віці, кажуть фахівці.
13:00
Незрозумілий висип на шкірі - лише одна з причин, щоби пройти перевірку на наявність цього захворювання.
11:00
В Україні дедалі частіше роблять операції з трансплантації. А як довго чужі органи можуть функціонувати в новому організмі?
14:00
Дієтологи кажуть, що основний складник куті - дуже цінний для здоров'я. Утім вживати його можна не всім.
11:10
Це неприємне відчуття нерідко стає наслідком святкових частувань.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.