
Вчені виявили, що деякі звуки можуть викликати тривожні спогади. Це відкриття допомогло розробити механізм усунення неприємних спогадів з пам’яті людини. Про це пише new-s.com.ua.
Біологи з Каліфорнійського університету в Ріверсайді дослідили частину мозку генно-модифікованих мишей, пов’язану з обробкою звуку (гіпокамп), та іншу частину мозку, що відповідає за емоційні спогади (мигдалеподібне тіло). У першій частині експерименту дослідники включали для мишей високочастотні і
низькочастотні звуки. Одночасно з першим типом сигналу задіювали струм. Надалі миші, почувши цей звук, не рухалися через переляк.
Після цього вчені порівняли, як мозок мишей реагує на високочастотні й низькочастотні звуки. І виявили, що канал, по якому перший сигнал передавався гризунам, що зазнавали дії струму, зміцнився, тоді як в інших — залишився незмінним.
На останньому етапі експерименту дослідники вмикали гризунам високочастотні сигнали без фізичного впливу, і виявили, що миші перестали боятися.
Дослідники вважають, що результати цього дослідження допомагають розуміти як усувати окремі фрагменти пам’яті, а відтак, побуватись важких спогадів.