Важких спогадів можна позбутись, допоможе... струм

Вчені виявили, що деякі звуки можуть викликати тривожні спогади. Це відкриття допомогло розробити механізм усунення неприємних спогадів з пам’яті людини. Про це пише new-s.com.ua.

Біологи з Каліфорнійського університету в Ріверсайді дослідили частину мозку генно-модифікованих мишей, пов’язану з обробкою звуку (гіпокамп), та іншу частину мозку, що відповідає за емоційні спогади (мигдалеподібне тіло). У першій частині експерименту дослідники включали для мишей високочастотні і
низькочастотні звуки. Одночасно з першим типом сигналу задіювали струм. Надалі миші, почувши цей звук, не рухалися через переляк.

Після цього вчені порівняли, як мозок мишей реагує на високочастотні й низькочастотні звуки. І виявили, що канал, по якому перший сигнал передавався гризунам, що зазнавали дії струму, зміцнився, тоді як в інших — залишився незмінним.

На останньому етапі експерименту дослідники вмикали гризунам високочастотні сигнали без фізичного впливу, і виявили, що миші перестали боятися.

Дослідники вважають, що результати цього дослідження допомагають розуміти як усувати окремі фрагменти пам’яті, а відтак, побуватись важких спогадів. 
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Медики не радять пацієнтам постійно лежати в однаковій позиції.
17:00
Меланін зменшує вразливість шкіри до сонячних променів. А там, де пігмент лягає нерівномірно, утворюються плями.
11:00
Перегляд таких фільмів може як зруйнувати стосунки, так і додати їм більшої розкутості, кажуть сексологи.
20:00
Психологи кажуть, що в деяких людей навiть розвивається еритрофобія - страх зашарітися.
11:00
Тренований пес здатен вловити ароматичну молекулу, розчинену у 20-тонній цистерні води, кажуть експерти.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.