Стало відомо, який метод лікування є найбільш ефективним при появі камінців у жовчному міхурі

Лікарі попереджають про різке збільшення кількості випадків розвитку жовчокам'яної хвороби, особливо в людей молодого віку. Кажуть, що спровокувати вихід камінців можуть спека, фізичне навантаження чи навіть тривала їзда. 

Але звідки в організмі беруться такі утворення?

-- Перш за все мушу зауважити, що ця проблема стає дедалі гострішою. У світі за останні десять років кількість випадків розвитку жовчокам'яної хвороби збільшилась у 2,6 раза, почастішали й випадки захворювання серед дітей, - говорить Адріан Новосад, лікар-хірург першої міської клінічної лікарні імені Князя Лева. - Попри це, науці досі не відомі причини розвитку цієї недуги. Можна лише стверджувати, що захворіти може кожен, незалежно від віку, статі, ваги чи способу життя.

-- Які симтоми хвороби?

-- Якщо в жовчевому міхурі формуються камінці, то згодом вони можуть потрапити в жовчовивідні протоки, що супроводжуватиметься різким болем, розвитком так званої механічної жовтяниці. Крім того, виникає ризик розвитку енцефалопатії (ураження головного мозку) -- загалом, йдеться про стан, що загрожує життю людини. Тож краще не чекати, доки хвороба дасться взнаки, а бодай раз на рік пройти ультразвукове обстеження внутрішніх органів.

До речі, у частини хворих камінці потрапляють у протоки. Але особливий сфінктер, крізь який проходить жовч у дванадцятипалу кишку, не може пропустити камінці, унаслідок чого розвивається халангіт (запалення загальної жовчевої протоки). Тоді
підвищується температура тіла хворого й рівень білірубіну,  шкірні покриви стають жовтими, і все це супроводжується сильним болем.

-- Кажуть, є консервативне лікування або ж камінці подрібнюють ударною хвилею. Чи це допомагає?

-- У західних країнах, виявивши камінці, хворому одразу ж призначають дату операції. Консервативного лікування (медикаментозного) в такому випадку не може бути, мало того, це небезпечно, як і подрібнення камінців.

Почнімо з того, що камінці бувають різного розміру (від 3 міліметрів до 2 -- 3 сантиметрів і більші) та різної структури (холестеринові, вапнисті, пігментні), але найчастіше вони мають мішану структуру. При подрібненні уламки можуть закупорити протоки, от вам і небезпека життю. Тож, якщо потрібно, проводять
папілосфінктеротомію -- усувають камінці із загального жовчевого протоку (якщо вони туди потрапили), а потім лапараскопію -- видаляють жовчевий міхур (для цього роблять чотири маленькі надрізи). У крайньому разі (наприклад, коли розвивається гангрена міхура) проводять лапаротомію (операція з видалення
міхура відкритим шляхом).

-- Як же жити без цього органа?

-- Після лапароскопії хворий проводить у стаціонарі лише два-три дні,  а на цілковите одужання потрібно до двох тижнів (тоді як після лапаторомічної операції для одужання знадобиться кілька місяців). Після чого хворий може повернутись до звичного ритму життя й харчування.

Зрозуміло, що впродовж реабілітаційного періоду треба дотримувати дієти (обмеження жирного, гострого, смаженого, спиртного). Зауважте, вже через два
тижні після такого оперативного втручання можна повернутися навіть до занять у спортзалі чи басейні.

Тож жити без жовчевого міхура справді можна, важливо, що  залишаються печінкові протоки, якими тече жовч. А міхур виконував, крім інших функцій, роль такого собі резервуара, де накопичувалася зайва жовч.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
В Україні є традиція: за кілька днів перед Водохрещем люди вирізають з криги хрести, фарбують буряковим квасом, прикрашають стрічками, сухоцвітом та монетами.
В цьому дитсадку практикують цікаву методику загартовування
Як же вражає в ці холодні дні картина, яку щодня можна побачити в Новоградi-Волинському -- тут вихованцi одного з дитячих садкiв вибiгають на зарядку в самих трусиках! Що це?

Новини

21:33
Медики застерегли українців від традиційних йорданських купань.
18:24
У Рівненській області від кору помер 27-річний мешканець Дубровицького району
17:38
Джерело Матерi Божої в Моршинi оздоровлює і дарує радість батьківства
16:14
Відтепер повнолітні громадяни мають можливість стати донором для інших після своєї смерті.
15:31
80% випадків такої неплідності спричинені імунологічними факторами, так званою біологічною несумісністю.
14:36
Швейцарські дослідники з Базельського університету провели кілька дослідів над мишами, яким попередньо вживили клітини раку людини, і зуміли зупинити прогресування раку.
13:36
Науковці пояснили, чому жінка не розуміє застудженого чоловіка.
12:08
Цей релiгiйний символ має цілющу силу, тому вирізати його йдуть з молитвою
10:00
Вживання страв із білих грибів в буквальному сенсі продовжує молодість
17:40
За словами вчених, зміна температури на користь холоду є своєрідною стресотерапією для організму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.