Стало відомо, який метод лікування є найбільш ефективним при появі камінців у жовчному міхурі

Лікарі попереджають про різке збільшення кількості випадків розвитку жовчокам'яної хвороби, особливо в людей молодого віку. Кажуть, що спровокувати вихід камінців можуть спека, фізичне навантаження чи навіть тривала їзда. 

Але звідки в організмі беруться такі утворення?

-- Перш за все мушу зауважити, що ця проблема стає дедалі гострішою. У світі за останні десять років кількість випадків розвитку жовчокам'яної хвороби збільшилась у 2,6 раза, почастішали й випадки захворювання серед дітей, - говорить Адріан Новосад, лікар-хірург першої міської клінічної лікарні імені Князя Лева. - Попри це, науці досі не відомі причини розвитку цієї недуги. Можна лише стверджувати, що захворіти може кожен, незалежно від віку, статі, ваги чи способу життя.

-- Які симтоми хвороби?

-- Якщо в жовчевому міхурі формуються камінці, то згодом вони можуть потрапити в жовчовивідні протоки, що супроводжуватиметься різким болем, розвитком так званої механічної жовтяниці. Крім того, виникає ризик розвитку енцефалопатії (ураження головного мозку) -- загалом, йдеться про стан, що загрожує життю людини. Тож краще не чекати, доки хвороба дасться взнаки, а бодай раз на рік пройти ультразвукове обстеження внутрішніх органів.

До речі, у частини хворих камінці потрапляють у протоки. Але особливий сфінктер, крізь який проходить жовч у дванадцятипалу кишку, не може пропустити камінці, унаслідок чого розвивається халангіт (запалення загальної жовчевої протоки). Тоді
підвищується температура тіла хворого й рівень білірубіну,  шкірні покриви стають жовтими, і все це супроводжується сильним болем.

-- Кажуть, є консервативне лікування або ж камінці подрібнюють ударною хвилею. Чи це допомагає?

-- У західних країнах, виявивши камінці, хворому одразу ж призначають дату операції. Консервативного лікування (медикаментозного) в такому випадку не може бути, мало того, це небезпечно, як і подрібнення камінців.

Почнімо з того, що камінці бувають різного розміру (від 3 міліметрів до 2 -- 3 сантиметрів і більші) та різної структури (холестеринові, вапнисті, пігментні), але найчастіше вони мають мішану структуру. При подрібненні уламки можуть закупорити протоки, от вам і небезпека життю. Тож, якщо потрібно, проводять
папілосфінктеротомію -- усувають камінці із загального жовчевого протоку (якщо вони туди потрапили), а потім лапараскопію -- видаляють жовчевий міхур (для цього роблять чотири маленькі надрізи). У крайньому разі (наприклад, коли розвивається гангрена міхура) проводять лапаротомію (операція з видалення
міхура відкритим шляхом).

-- Як же жити без цього органа?

-- Після лапароскопії хворий проводить у стаціонарі лише два-три дні,  а на цілковите одужання потрібно до двох тижнів (тоді як після лапаторомічної операції для одужання знадобиться кілька місяців). Після чого хворий може повернутись до звичного ритму життя й харчування.

Зрозуміло, що впродовж реабілітаційного періоду треба дотримувати дієти (обмеження жирного, гострого, смаженого, спиртного). Зауважте, вже через два
тижні після такого оперативного втручання можна повернутися навіть до занять у спортзалі чи басейні.

Тож жити без жовчевого міхура справді можна, важливо, що  залишаються печінкові протоки, якими тече жовч. А міхур виконував, крім інших функцій, роль такого собі резервуара, де накопичувалася зайва жовч.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.