Стало відомо, який метод лікування є найбільш ефективним при появі камінців у жовчному міхурі

Лікарі попереджають про різке збільшення кількості випадків розвитку жовчокам'яної хвороби, особливо в людей молодого віку. Кажуть, що спровокувати вихід камінців можуть спека, фізичне навантаження чи навіть тривала їзда. 

Але звідки в організмі беруться такі утворення?

-- Перш за все мушу зауважити, що ця проблема стає дедалі гострішою. У світі за останні десять років кількість випадків розвитку жовчокам'яної хвороби збільшилась у 2,6 раза, почастішали й випадки захворювання серед дітей, - говорить Адріан Новосад, лікар-хірург першої міської клінічної лікарні імені Князя Лева. - Попри це, науці досі не відомі причини розвитку цієї недуги. Можна лише стверджувати, що захворіти може кожен, незалежно від віку, статі, ваги чи способу життя.

-- Які симтоми хвороби?

-- Якщо в жовчевому міхурі формуються камінці, то згодом вони можуть потрапити в жовчовивідні протоки, що супроводжуватиметься різким болем, розвитком так званої механічної жовтяниці. Крім того, виникає ризик розвитку енцефалопатії (ураження головного мозку) -- загалом, йдеться про стан, що загрожує життю людини. Тож краще не чекати, доки хвороба дасться взнаки, а бодай раз на рік пройти ультразвукове обстеження внутрішніх органів.

До речі, у частини хворих камінці потрапляють у протоки. Але особливий сфінктер, крізь який проходить жовч у дванадцятипалу кишку, не може пропустити камінці, унаслідок чого розвивається халангіт (запалення загальної жовчевої протоки). Тоді
підвищується температура тіла хворого й рівень білірубіну,  шкірні покриви стають жовтими, і все це супроводжується сильним болем.

-- Кажуть, є консервативне лікування або ж камінці подрібнюють ударною хвилею. Чи це допомагає?

-- У західних країнах, виявивши камінці, хворому одразу ж призначають дату операції. Консервативного лікування (медикаментозного) в такому випадку не може бути, мало того, це небезпечно, як і подрібнення камінців.

Почнімо з того, що камінці бувають різного розміру (від 3 міліметрів до 2 -- 3 сантиметрів і більші) та різної структури (холестеринові, вапнисті, пігментні), але найчастіше вони мають мішану структуру. При подрібненні уламки можуть закупорити протоки, от вам і небезпека життю. Тож, якщо потрібно, проводять
папілосфінктеротомію -- усувають камінці із загального жовчевого протоку (якщо вони туди потрапили), а потім лапараскопію -- видаляють жовчевий міхур (для цього роблять чотири маленькі надрізи). У крайньому разі (наприклад, коли розвивається гангрена міхура) проводять лапаротомію (операція з видалення
міхура відкритим шляхом).

-- Як же жити без цього органа?

-- Після лапароскопії хворий проводить у стаціонарі лише два-три дні,  а на цілковите одужання потрібно до двох тижнів (тоді як після лапаторомічної операції для одужання знадобиться кілька місяців). Після чого хворий може повернутись до звичного ритму життя й харчування.

Зрозуміло, що впродовж реабілітаційного періоду треба дотримувати дієти (обмеження жирного, гострого, смаженого, спиртного). Зауважте, вже через два
тижні після такого оперативного втручання можна повернутися навіть до занять у спортзалі чи басейні.

Тож жити без жовчевого міхура справді можна, важливо, що  залишаються печінкові протоки, якими тече жовч. А міхур виконував, крім інших функцій, роль такого собі резервуара, де накопичувалася зайва жовч.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Не так важко перенести гостру респіраторну вірусну інфекцію, як одужати після неї.
Дослідження свідчать, що мінус 1 кілограм ваги знижує кров'яний тиск на 1-2 мм рт. ст
Щорічно в світі 7,5 мільйона людей помирає від гіпертонії, а в Україні на неї хворий кожен третій.

Новини

17:40
Як виникає ця проблема і що краще допомагає її позбутись ' народні засоби чи аптечні препарати?
16:55
Вони хочуть модифікувати ДНК комарів, але наразі це дослідження під загрозою через мораторій ООН.
15:40
Шкіра обличчя та шиї потребує особливого догляду, адже передусім саме на них з'являється найбільше зморщок.
14:50
Наша держава посідає друге місце в рейтингу країн із високим ризиком поширення цієї хвороби.
09:15
Міністерство охорони здоров'я заявляє, що за період із 6 по 13 листопада на кір захворіли 1 682 людини
21:24
Дослідження за участю 143 студентів показало, що скорочення часу користування соціальними мережами до 30 хвилин на день знижує почуття самотності та симптоми депресії.
20:48
Вчені знайшли пояснення, чому повні люди більше схильні до ризику розвитку онкологічних захворювань.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.