Лікар назвав найбільш поширену помилку в догляді за вухами - чи треба видаляти сірку

"Чи справдi треба позбуватися сiрки у вусi, тобто вичищати її щодня? Недавно я почув дивну думку: мовляв, вушна сiрка  корисна..." - про таке написав читач "Доброго лікаря".

-- Ще донедавна мiж медиками велися суперечки щодо сiрки. Однi вважали, що її потрiбно позбуватися, iншi переконували, що вона потрiбна. Врештi медики зiйшлися на думцi, що сiрка не просто так з'являється у слуховому ходi, -- пояснює
Василь Дячук, лiкар-отоларинголог вищої категорiї, доцент, кандидат медичних наук. -- Рiч у тому, що сiрка виконує важливi функцiї. Адже це таке собi змащування слухового ходу. Якби її не було, слуховий хiд був би сухим, з'являлися б  мiкротрiщинки. 

Туди потрапляв би i накопичувався б рiзний бруд та злущений епiтелiй, а це небезпечно. Тодi як сiрка захищає вiд таких неприємностей. Спецiально чистити вуха вiд сiрки не потрiбно, вона сама виходить, вiдбувається таке собi самоочищення слухових ходiв. Вистачає звичайного миття.

Дехто для цього застосовує так званi вушнi палички. Але робити цього не варто, бо можна просунути сiрку вглиб, є ризик травмування перетинки або ж на тлi подразнення може виникати  бiльше сiрки, що врештi призведе до утворення сiрчаного корка.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.