Сира груша корисна для печiнки, а варена - для нирок

У народi грушу називали святим деревом, i до сьогоднi її часто висаджують поблизу каплиць. Багато хто любить грушi за їх смак, проте це ще й справжня лiкувальна рослина.

Докладнiше читачам чайту “Добрий лікар” розповiдає Василь Дем'янюк, aiтотерапевт:

-- Плоди грушi, крiм великої кiлькостi вiтамiнiв (А, групи В, С, Е, Д, РР) та мiнералiв (калiй, кальцiй, магнiй, натрiй, фосфор, уйоду, мiдi та марганцю) ще й мiстить природнiй антибiотик арбутин, який впливає на патогенну мiкрофлору кишкiвника.  Тому регулярне вживання груш може стати гарною профiлактикою чи навiть додатковим методом лiкуванням дисбакетрiозу.

Крiм того, грушi здавна використовували для лiкування хвороб сечового мiхура та нирок, адже плоди мають легку сечогiнну дiю. Врештi, грушi багати на пектини та клiтковину, а тому виводять з органiзму токсини, солi важких металiв, шлаки.

Грушу рекомендується вживати при порушеннi функцiї пiдшлункової залози, при ожирiннi та цукровому дiабетi (вона мiстить багато фруктози, яка не вимагає iнсулiну). До речi, у плодах грушi мiстяться унiкальнi бiологiчно активнi речовини, здатнi пiдвищувати захиснi сили органiзму та протистояти iнфекцiйним захворюванням.

-- Каэжуть, що груша -- прекрасний засiб вiд недокрiв'я?

-- Є навiть такий народний рецепт: якщо щодня з'їдати двi грушi (плоди очищають вiд шкiрки, м'якiть розминають i змiшують з двома чайними ложками меду), показники гемоглобiну у кровi поповзуть нагору. Крiм того, груша мiстить багато калiю, який пiдтримує нашу серцеву систему. А груша, з'їджена на нiч, допоможе подолати безсоння.

-- Грушу рекомендують тим, у кого "лiнивий" кишкiвник...

-- Справдi, клiтковина грушi допомагає дiяльностi цього органу, а кислоти пригнiчують гнильнi процеси. Проте її клiтковина є досить жорсткою, тому небажано вживати грушу, якщо є якiсь запальнi процеси. Натомiсть, груша дуже добре стимулює дiяльнiсть печiнки.

-- Дуже смачний компот з грушi. А чи вiн корисний?

-- Не просто корисний, а лiкувальний. Завдяки своїй сечогiннiй дiї, вiн добре вимиває з нирок пiсок, а також покращує стан людей, що мають подагру та ревматизм (адже вимиває сечову кислоту з суглобiв). До того ж, вiдвари з грушi змiцнюють стiнки кровеносних судин. Тому грушу бажано їсти протягом цiлого врожайного сезону, а от компотiв варто накрутити на цiлий рiк.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

16:34
На такий крок вони пішли для того, щоб зберегти їй не тільки життя, а й кар'єру.
20:29
Усі вони навчаються в одному класі. Фахівці встановлюють можливі причини виникнення та поширення інфекції.
14:58
Більшість інфікованих людей легко переносить захворювання, а діти майже не хворіють.
18:23
Найбільше сальних залоз на носі, лобі, підборідді, щоках, а також - на волосистій частині голови.
11:00
Мама дівчинки не може пробачити лікарям, що не призначили їй найважливіше обстеження, яке і вказало б на хромосомну аномалію.
15:00
Науці відомо про близько 100 випадків химеризму у світі. Та я переконана: їх набагато більше.
14:48
Середній вік життя таких дітей - 15 - 16 років. Симптоми захворювання можуть проявитися не одразу.
11:00
Віталій Маргалік розповідає про свої секрети здоров'я.
20:42
Лише кожна п'ята вилікувана від раку дитина, за даними ВООЗ, доживає до 19 років.
15:22
Є і хороша новина - діти до 15 років майже не хворіють.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.