Вченим вдалося “зазирнути” у мозок

Дослідники з Вищої школи економіки та університетської клініки Шаріте в Берліні розробили методику, що дозволяє передбачити, в які саме моменти обробка інформації мозком проводиться швидше за все. Вона також дозволяє прогнозувати за допомогою електроенцефалографії (ЕЕГ) поведінкову реакцію на стимул на основі фази коливань.  Результатами дослідження вчені поділилися в журналі Neuroimage.

У людському мозку навіть у стані спокою відбувається генерація складних коливань, які легко можна зареєструвати за допомогою ЕЕГ. Ці коливання мають різні частоти і реєструються спеціальними приладами як зміни електричного поля, що генерується нейронами.

Згідно з однією з існуючих на сьогоднішній день теорій, здатність людини переробляти інформацію і реагувати на різні стимули залежить від того, на яку фазу або амплітуду коливань приходить сигнал.

Провідний науковий співробітник Центру нейроекономіки і когнітивних досліджень Вадим Нікулін пояснив все, що відбувається в мозку на прикладах, пише  gogetnews.info.  “Уявіть, що людині в якості стимулів пред'являються слова, які потрібно запам'ятати. Цікавим видається той факт, що те, наскільки добре він запам'ятає слово, може залежати від параметрів сигналу, що передує пред'явленню слова, -- пояснив Нікулін. -- Або інший приклад: час старту на стометрівці у олімпійців реакція на стартовий постріл може коливатися в діапазоні десятків мілісекунд. Це досить великий розкид у часі, з огляду на те, наскільки важливі ці самі мілісекунди на фініші. Навіть у одного атлета час реакції на стартовий стимул може варіювати дуже істотно. Те, наскільки швидко спортсмен реагує, може залежати від того, в якому стані перебував його мозок”.

Вчений зазначив, що швидкість реакцій нашого мозку залежить від його стану: ”В оптимальному для переробки інформації стані ми реагуємо на стимул швидше, в несприятливому нейрональному стані -- повільніше. Своєю чергою, оптимальний стан, що приводить до формування швидких реакцій, пов'язаний зі специфічними параметрами коливань”.

Факт, що реакція людини у відповідь на стимул залежить від різних чинників, був встановлений давно. Але тепер вченим вдалося розробити нову багатовимірну методику, яка заснована на максимізації залежності між фазою коливань і поведінкової реакцією. Для більш точного передбачення часу реакції дослідники аналізували в ході експериментів активність мозку добровольців, враховуючи багатовимірне розподіл параметрів коливань.

До вказівного пальця домінантною руки досліджуваних фахівці кріпили датчик, який фіксував м'язову активність, що з'являється у відповідь на подачу електростимула на вказівний палець другої руки. ЕЕГ в цей момент реєструвало коливання в мозку. Таким чином автори дослідження показали, що швидкість реакції людини залежить від фази престимульних низькочастотних (<1 Гц) коливань. Такий підхід в перспективі може знайти застосування в різних сферах, включаючи терапію, спорт і навчання.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".
Щоб запобігти розвитку багатьох хвороб, слід відмовитися від вживання натщесерце певних продуктів
Деякі з продуктів викликають подразнення слизової шлунка, інші порушують кислотно-лужний баланс, а ще інші сприяють розвитку таких хвороб, як цукровий діабет і гастрит.

Новини

12:07
Якщо немає змоги помити руки водою та милом – обирайте просто вологі серветки, без антисептика. А щоб вберегтися від бактерій, наприклад, під час прогулянки на природі – майте напоготові аптечний антисептик – хлоргексидин або настоянку календули
11:10
Через неконтрольоване вживання серйозних препаратів розвивається резистентність до них.
09:40
Активізувався збудник гострого інфекційного захворювання.
22:15
Жінкам пощастило більше, ніж чоловікам.
19:46
Експерти ВООЗ назвали недорогі, але при цьому дуже небезпечні у своєму впливі на здоров'я продукти.
19:30
Медики кажуть: навіть інтенсивна розумова діяльність не вберігає від патологічного старіння мозку.
17:25
Медики кажуть, що це перебування у ретельно контрольованому стані несвідомості.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.