Медики виявили нову причину старечої недоумкуватості

Німецьким ученим вдалося виявити молекулярну причину розвитку деменції на тлі психічних розладів.  Тривалі спостереження показали, що психіатричні захворювання часто призводять в літньому віці до деменції або хвороби Альцгеймера. Зокрема, особи, які страждають на посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), мають в два рази більше шансів захворіти на старечу недоумкуватість, повідомляє ladyhealth.

Довгий час цей взаємозв'язок не отримувала пояснення. Однак вченим з університету Геттінгена (Німеччина) і Німецького центру нейродегенеративних захворювань вдалося знайти розгадку. Обстеження лабораторних мишей і людей показали, що у хворих посттравматичним стресовим розладом синтезується знижена кількість білка формін-2. Зменшення кількості цієї речовини  посилювало прогресування деменції в літньому віці.

Вчені виявляли формін-2 тільки на синапсах, тобто на ділянках, які беруть участь в передачі електричних імпульсів між нервовими клітинами. Зниження синтезу формін-2 при ПТСР в поєднанні з іншими придатними деменції факторами погіршує комунікацію між нейронами.  Через це знижує пам'ять у хворих. Вчені сподіваються, що тепер можна буде винайти лікарський засіб, який дозволяє відновити функцію пам'яті у хворих із деменцією.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.