Названо перелік ліків і страв, які виявились несумісні з сонячними променями

Ви не "смажилися" на пляжі, а лише постояли якихось п'ятнадцять хвилин під вранішнім сонцем, на автобус чекали. А на плечах, руках і навіть обличчі -- сонячний опік. Можливо, у вас фотосенсибілізація. Чи навіть фотоалергія.

Докладніше про це розпитуємо Анатолія Коломийця, дерматолога.

-- Що таке фотосенсибілізація?

-- Фотосенсибілізація -- це наслідок підвищення чутливості організму (частіше шкіри і слизових оболонок) до дії ультрафіолетового випромінення. Це явище можуть провокувати деякі специфічні фармакологічні речовини (зокрема ті, що містяться в антибіотиках, сульфаніламідах, противірусних та протигрибкових
препаратах, оральних контрацептивах), трав'яні настоянки із звіробоєм, натуральні парфуми (а саме -- зроблені на основі олії бергамоту, лаванди, лимону, розмарину, сандалу, мускусної амбри тощо), а також барвники еозин, еритрозин, бенгальський рожевий та інші (їх додають до помад і блисків для губ).

Якщо ви не вживали ліків, не користувалися парфумами, а замість помади використовували лише гігієнічний бальзам (що було б дуже правильно у сонячний день), то згадайте, що сьогодні їли. Адже світлочутливість шкіри підвищують і деякі продукти. Насамперед ті, що містять так звані фурокумарини (а саме грейпфрут, інжир, цитрусові, корінь петрушки, кріп), багаті на каротиноїди (морква, пастернак) і навіть цибуля, часник та курячі яйця. Накопичуючись у шкірних покривах, згадані речовини можуть викликати небажану реакцію на сонячні промені -- опік, пігментні
плями.

-- А чим відрізняється фотосенсибілізація від алергії на сонце?

-- Фотосенсибілізація має вигляд сонячного опіку. Вона розвивається впродовж кількох хвилин чи кількох годин і, якщо додержувати правил профілактики, більше не повторюється.

Фотоалергія виникає, коли ультрафолетове випромінювання хімічно змінює речовину, яка опинилася на шкірі. Фотоалергія нерідко  переходить у дерматит, хронічні ураження шкіри на кшталт екземи. А це проблеми, які потребують місяців і навіть років лікування. 

Тож краще поберегтися -- і сонце залишить на вашій шкірі лише приємний золотавий слід.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

20:19
Картинку уві сні може спровокувати давній спогад. Або ж гостра їжа, яку ви спожили ввечері.
17:00
Часто жертвами чотирилапих стають люди, які катаються на самокатах або їдуть на інвалідному візку. Розізлити їх може навіть ваш одяг.
14:42
Тут рятують поранених у боях за Україну, тут виходжують діток, які народились передчасно, і тут дають шанс стати матерями тим, від кого відхрещуються інші медики.
12:23
Студент каже: третьокурсників, які не складуть тест, можуть відрахувати. А перескладання - платне.
18:09
Найактивніше жир накопичується у сіднично-стегновій ділянці, зоні живота, тут частіше і з'являється “апельсинова шкіра”. Але чому?
15:40
Правда й міфи щодо впливу цього явища на фізичний та психічний стан людини.
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
18:05
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
19:16
Мої слова можуть обурити. Це залежатиме від того, як багато людей із вашого близького оточення чекають на нирку чи печінку для пересадки.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.