Названо перелік ліків і страв, які виявились несумісні з сонячними променями

Ви не "смажилися" на пляжі, а лише постояли якихось п'ятнадцять хвилин під вранішнім сонцем, на автобус чекали. А на плечах, руках і навіть обличчі -- сонячний опік. Можливо, у вас фотосенсибілізація. Чи навіть фотоалергія.

Докладніше про це розпитуємо Анатолія Коломийця, дерматолога.

-- Що таке фотосенсибілізація?

-- Фотосенсибілізація -- це наслідок підвищення чутливості організму (частіше шкіри і слизових оболонок) до дії ультрафіолетового випромінення. Це явище можуть провокувати деякі специфічні фармакологічні речовини (зокрема ті, що містяться в антибіотиках, сульфаніламідах, противірусних та протигрибкових
препаратах, оральних контрацептивах), трав'яні настоянки із звіробоєм, натуральні парфуми (а саме -- зроблені на основі олії бергамоту, лаванди, лимону, розмарину, сандалу, мускусної амбри тощо), а також барвники еозин, еритрозин, бенгальський рожевий та інші (їх додають до помад і блисків для губ).

Якщо ви не вживали ліків, не користувалися парфумами, а замість помади використовували лише гігієнічний бальзам (що було б дуже правильно у сонячний день), то згадайте, що сьогодні їли. Адже світлочутливість шкіри підвищують і деякі продукти. Насамперед ті, що містять так звані фурокумарини (а саме грейпфрут, інжир, цитрусові, корінь петрушки, кріп), багаті на каротиноїди (морква, пастернак) і навіть цибуля, часник та курячі яйця. Накопичуючись у шкірних покривах, згадані речовини можуть викликати небажану реакцію на сонячні промені -- опік, пігментні
плями.

-- А чим відрізняється фотосенсибілізація від алергії на сонце?

-- Фотосенсибілізація має вигляд сонячного опіку. Вона розвивається впродовж кількох хвилин чи кількох годин і, якщо додержувати правил профілактики, більше не повторюється.

Фотоалергія виникає, коли ультрафолетове випромінювання хімічно змінює речовину, яка опинилася на шкірі. Фотоалергія нерідко  переходить у дерматит, хронічні ураження шкіри на кшталт екземи. А це проблеми, які потребують місяців і навіть років лікування. 

Тож краще поберегтися -- і сонце залишить на вашій шкірі лише приємний золотавий слід.
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.